Таємниця «золотого ключика» Миколи

Таємниця «золотого ключика» Миколи

У ці дні на вулицях Києва маємо всі ознаки початку активної кампанії з виборів мера міста. В усіх районах тішать око сотні білбордів із гаслом «Владу — киянам! Микола Катеринчук» із зображенням ключа в намальованій руці (кияни вже встигли прозвати цього кандидата «Буратіно»). Ватаги молодиків то тут, то там розмахують білими прапорами аналогічного дизайну. На світлофорах та біля підземних переходів хлопці й дівчата роздають водіям і перехожим буклети від імені Катеринчука із великим заголовком «Попов! Давай, до свидания!» На інтернет–сайтах повсюдно спливає реклама із промовою Катеринчука. Він закликає очистити Київ від «донецьких», супроводжуючи це малюнком уже не ключа, а щура, якого міцна рука цупить за хвоста. А в минулі вихідні паркани обліпили агітаційні плакати в тій самій кольоровій гамі — біле. Чорне, червоне — з характерними елементами чорного піару «Геть Попова і Порошенка!» Очевидно, що й це — справа рук нардепа від «Батьківщини» Катеринчука, який хоче стати єдиним кандидатом опозиції на виборах міського голови (а наразі все йде до того, що опозиція підтримає кандидатуру Петра Порошенка).

Попри роз’яснення Конституційного Суду щодо доцільності проведення виборів міського голови Києва аж у 2015 році, Верховна Рада все–таки може домовитися і призначити їх на серпень або жовтень цього року. Тож поки дата виборів «витає в повітрі», підтриманий потужними фінансовими колами (якими?) Микола Катеринчук узявся за свою активну розкрутку.

А Сталін — у полоні

Минулого тижня Одеса отримала змогу «живцем» почути й побачити мовознавця й народного депутата від ВО «Свобода» Ірину Фаріон, яка представила в «перлині біля моря» свою книгу «Мовна норма: знищення, пошук, віднова». Візит «прими українського націоналізму», як охрестило пані Ірину місцеве інтернет–видання «Думская.net», ознаменувався бурхливим вуличним протистоянням. Ліві та інші українофобські сили Одеси вийшли проти кількох десятків прихильників «Свободи», закидали їх та гостей презентації яйцями, чебуреками, біляшами і спровокували кілька жорстоких бійок.

Сафарі Капліна

Протягом одного дня, 12 червня, з інтервалом у дві–три години до полтавського офісу Сергія Капліна — депутата партії «УДАР» — на вул. Конституції, 11 нагрянуло кілька перевірок — із прокуратури, райвідділку міліції, служби боротьби з економічними злочинами, міськвиконкому і навіть відділу з питань благоустрою. Саме того дня Окружний адміністративний суд Києва призначив на 26 червня перше судове засідання щодо неправомірного, на думку депутата, присудження другого рангу держслужбовця головному «кадровику» Кабміну Юрію Євтєєву, якого за стрілянину по селянах біля заміського маєтку під Вишгородом охрестили «Лозинським–2».

Тренування перед 2015–м

Штабу партії «УДАР» не вдалося оскаржити дії ви­борчої комісії міста Васильків і довести факти фальсифікації результатів виборів міського голови, що відбулися 2 червня. Київський окружний адмінсуд не взяв до уваги ані письмові зізнання «диверсантів» у міліції, ані протоколи Комітету виборців та мережі «Опора», ані фотографії пачки вкинутих бюлетенів із позначками за потрібного кандидата, зроблені на мобільні телефони. Не повірив суд і наданому позивачами — Сергієм Сабовим від «УДАРу» та екс–мером Василькова Валерієм Поповичем — відеозапису проникнення до однієї з ДВК сторонніх осіб, яких завів сам член комісії. Тож можна стверджувати, що «апробація» владою технологій фальсифікації перед виборами–2015 пройшла успішно.­

Партія в партію

Партія в партію

Урочистий об’єд­навчий з’їзд «Батьківщини» і «Фронту змін» відбудеться в Києві в суботу, 15 червня, о 10:30 просто неба — на Михайлівській площі. До злиття приєднаються також «Реформи і порядок», «Народна самооборона» та окремі екс–представники Народного руху, які вже входять у Блок Тимошенко. На яких законних підставах відбуватиметься злиття? В ефірі телеканалу ICTV Сергій Соболєв, який очолює партію «Реформи і порядок», повідомив, що його ПРП і «Фронт змін» саморозпустяться, а потім увіллються у «Батьківщину».

За «Перемогу»?

Минулої неділі проти ночі голові броварського осередку партії «УДАР» Роману Сімутіну спалили його джип «Міцубісі Паджеро», припаркований під вікнами квартири. Трохи раніше рішенням суду партійця позбавили права займатися адвокатською діяльністю, а також затримали та оштрафували «за непокору міліції». В «УДАРі» переконані: тиск чинить місцева влада, яка не втомлюється дерибанити землю.

Віктор Ющенко: Без посередництва ЄС вирішити «проблему Тимошенко» неможливо

Українська влада та опозиція не зможуть вирішити питання Юлії Тимошенко без підписання Угоди про асоціацію й подальшого посередництва Євросоюзу. Про це заявив третій президент України Віктор Ющенко позавчора під час конференції «ЄС—Україна: час розмовляти», яка відбулася у Брюсселі, в Європарламенті. Разом із Ющенком співголовами форуму були євродепутати з Польщі й Великої Британії Павєл Залевський та Девід Кемпбелл–Баннерман, модерував дискусію міністр закордонних справ Франції у 2007—2010 роках Бернар Кушнер. 

Сергій Каплін: Світ допоможе відстояти лише Президента Кличка

Сергій Каплін: Світ допоможе відстояти лише Президента Кличка

Сергій Каплін вийшов у народні депутати з полтавської глибинки (з Глобинського району) й одразу став одним із найактивніших членів фракції «УДАР». Хай там що кажуть про популізм і конкретику, а 33–річний вожак «Руху простих людей» і «Народної антикорупційної армії» Каплін безперервно довбе Прем’єра Азарова запитами, судовими позовами та іншими скаргами. Інших членів команди Президента Януковича Каплін зачіпає менше, що, втім, не робить його образ менш опозиційним в оцінках журналістів. Власне, Сергій як лідер молодих підприємців був активним опозиційним лідером ще за часів Помаранчевої революції, надалі очолював місцевий Податковий майдан, був і є автором постійних антикорупційних розслідувань. Особа Капліна — приклад молодого перспективного політика з команди Віталія Кличка. Що він собою представляє — судити вам з інтерв’ю «Україні молодій».

«Те, що не вдалося навіть Януковичу»

«Те, що не вдалося навіть Януковичу»

Партії ВО «Батьківщина» та «Фронт змін» збираються об’єднатися. Орієнтовно 20 червня (хоча точна дата не обговорюється навіть на партійних зібраннях) відбудеться з’їзд «Батьківщини», на якому лідера «ФЗ» Арсенія Яценюка можуть ввести до проводу партії Тимошенко і передати йому частину повноважень ув’язненої пані Юлії. «Арсеній Петрович має намір вступити в партію «Батьківщина», і, звичайно, враховуючи його надзвичайно високий політичний статус, він буде введений у керівні органи партії», — повідомив днями журналістам депутат від «Батьківщини» Сергій Пашинський. Остаточні умови злиття і нова посада Яценюка в «Батьківщині» залежать від того, як проголосують партійці.

У Раді владу лякають Туреччиною

У Раді владу лякають Туреччиною

Минулого тижня в опозиції заявляли про намір блокувати трибуну Верховної Ради у відповідь на рішення Конституційного Суду про відкладення виборів у Києві на 2015 рік, адже, згідно з Конституцією, питання призначення виборів є винятковим повноваженням парламенту. Однак, за словами депутата–«УДАРівця» Віктора Чумака, «битися лобом об стіну немає сенсу», тож опозиціонери вирішили шукати вихід шляхом переговорів.