Без вкидань не обійшлося

Без вкидань не обійшлося

Минулої неділі аж у 117 населених пунктах відбулися позачергові місцеві вибори. Обирали здебільшого селищних і сільських голів — у Криму, Закарпатській, Київській, Луганській, Миколаївській, Чернівецькій областях. Серед найбільших і найважливіших міст, за які змагалися кандидати, — Ялта, Алчевськ, Берегове. Столиця, де Київрада і мер вичерпали термін своїх легітимних повноваженнь, теж могла брати участь у цьому процесі, але поки що не судилося. Тож «полігоном», свого роду «тренувальним майданчиком» перед наступними президентськими виборами багато хто з експертів називали райцентр Васильків на Київщині. Тут змагалися кандидати від влади та опозиції, було найбільше спостерігачів, нардепів від протилежних політичних сил, «братків» і... на жаль, порушень.

Розправа в Холодному Яру

Голову села Медведівки Чигиринського району Черкаської області Олександра Дісканта можуть позбавити волі на термін від 8 до 12 років із конфіскацією і позбавленням права обіймати керівні посади. Медведівка — село в знаменитому Холодному Яру з населенням майже 2 тисячі осіб.

«Лозинський №2», якого «кришує» Прем’єр

Народний депутат від партії «УДАР» Сергій Каплін подав до Окружного адміністративного суду Києва позов проти Прем’єр–міністра Миколи Азарова. За інформацією Капліна, керівник Кабміну «кришує» головного «кадровика» уряду Юрія Євтєєва, щодо якого є підозри у стрілянині по сільських мешканцях під Вишгородом, біля заміського маєтку урядовця.

Непарламентська альтернатива

Народний рух України та Українська народна партія об’єдналися в єдину партію, яка тепер називається Українська народна партія «Рух». Таке рішення прийнято позавчора на об’єднавчому з’їзді в Києві. «За» проголосували 344 із 382 делегатів зібрання УНП і 233 із 392 присутніх на з’їзді представників НРУ.

На власному прикладі

Засуджений за майже мільйонний хабар до десяти років в’язниці суддя–«колядник» Ігор Зварич написав у Менській колонії книжку. Знавець корупційних схем вітчизняної системи правосуддя поділився досвідом, як за гроші вирішують судові справи різного рівня складності. В опусі, що складається з кількох статей, упійманий на гарячому екс–суддя апеляційного адмінсуду мститься і своїм політичним опонентам, зокрема Президенту Віктору Ющенку. Йому корумпований служитель Феміди «інкримінує» особисті вказівки щодо рішень суддів у 2007—2008 роках на користь наближених до Президента людей. Усе це нібито «чітко зафіксовано на незаконно знятих відеоплівках у робочому кабінеті судді Зварича, які СБУ сховала від суду і громадськості». Про те, що тодішній глава держави Ющенко клопотав про звільнення судді, Зварич промовчав.

«Великим колом» — на таран?

Від самого початку планування «народного повстання» опозиція планувала зібрати прихильників на Європейській площі і пройти маршем до Софіївського майдану, де й мав відбутися фінальний мітинг акції «Вставай, Україно!». Однак Хрещатик, як і вулицю Грушевського, здається, навмисно заблокували. Паралельно стало відомо, що на той самий день — 18 травня — свій «антифашистський» марш у Києві планує Партія регіонів. Тож опозиція вирішила не шукати легких шляхів, а змінити маршрут і йти до Софії повз органи центральної влади. Тобто назустріч прихильникам ПР із їхнім маршем «У Європу без фашистів».

Почув, але не зреагував

Почув, але не зреагував

Учора вранці по кулуарах пройшла звістка: в парламент має прийти Віктор Янукович. Опозиція підготувалася заздалегідь: депутати з ВО «Батьківщина» вбралися у білі футболки з написом «Юлі — волю!», розгорнувши на своїх місцях давній банер із зображенням екс–Прем’єрки Тимошенко «Ні політичним репресіям».

Нове нагнітання децибельного фону

Нове нагнітання децибельного фону

Відгулявши три тижні, зокрема робочі дні 7–8 травня, які передбачали роботу в комітетах і фракціях, відпочилі й засмаглі народні обранці нарешті зібралися вчора на сесійне засідання. Після вакацій одразу двоє «регіоналів» були на милицях, викликавши в декого з опозиції — зокрема, у Володимира Ар’єва — запитання, «що ж із ними робили на вихідних».

«Батьківщина» кличе

Потенційні «зрадники» ВО «Батьківщина» в парламенті — дніпропетровська трійця Андрій Павелко, Леонід Сергієнко та Денис Дзензерський — вчора ввечері мали серйозну розмову на засіданні фракції. Під хвилю критики потрапив і лідер фракції Арсеній Яценюк, за чиєю квотою вони з гарантіями увійшли до ВР.

«Батьківщина» «тушок»

Після успіху на виборах на найбільшу опозиційну фракцію — ВО «Батьківщина» — набігає третя хвиля «тушкування». Як повідомляє «Українська правда», до «групи ризику» відносять депутатів із Дніпропетровська Андрія Павелка, Леоніда Сергієнка та Дениса Дзензерського, котрі теж потрапили до списку об’єднаної опозиції за квотою її лідера Арсенія Яценюка. «Вони можуть стати «тушками» не виходячи з фракції, але голосуючи всупереч її волі», — пише «УП».