А українська мрiя — потiм?

А українська мрiя — потiм?

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР оголосила День прийняття Декларації про державний суверенітет святом — Днем незалежності, але в цій якості він відзначався один раз — 16 липня 1991 року. 24 серпня того ж року Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, і саме ця дата стала новим святом — Днем незалежності України.

Хто не хоче перевиборів?

У Партії регіонів помітили, що в опозиції міняється думка щодо перевиборів у проблемних округах. У той час як «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода» зробили все можливе, щоб, з огляду на низьку політичну активність населення, не допустити вибори влітку, «регіонали» запевняють, що їх влаштовує будь–яка дата.

Для вождiв чи виборцiв?

Місяць тому партія Арсенія Яценюка припинила свою діяльність і безпрецедентно об’єдналася з ВО «Батьківщина» — «жодного разу політичні партії не входили юридично в склад нового об’єднання», — сказав Арсеній Петрович. Головою об’єднання одностайно переобрали Юлію Тимошенко, Яценюку дісталася новостворена посада голови політради «Батьківщини».

«Ми все зробимо...»

День народження Президент Віктор Янукович за традицією відзначив у Криму. Він відпочиває у Форосі в триповерховій резиденції з вертолітним майданчиком. Депутати рідної фракції вчора привітали 63–річного іменинника Біблією.

От вам і векселі, от і виборчком

От вам і векселі, от і виборчком

На останніх акордах «другого сезону» Партія регіонів збирає аншлаг у парламенті — на четвергове засідання підтягнулася майже вся провладна більшість. Як сказав учора журналістам Олег Тягнибок, під день народження Президента їм кров з носу треба проголосувати кілька одіозних законопроектів. І тут уже не до «євроінтеграційного пакету». «Більшовики» вчора зробили Лідеру гідний подарунок — ухвалили закон про векселі. «За» — 246 депутатів, з яких 198 — із Партії регіонів, 29 комуністів, 18 позафракційних та один новий «запроданець» від «Батьківщини».

Почім депутат для народу

Почім депутат для народу

Останній пленарний тиждень перед канікулами нардепи самі собі пропонують і працювати без перерв, і продовжити сесію парламенту на тиждень, і призначити позачергову — для нагального прийняття «євроінтеграційного» пакета. Учора 306 депутатів проголосували за те, аби працювати «до упору», тобто завершення розгляду всіх питань порядку денного.

«Гарантуй мене брутально!»

«Гарантуй мене брутально!»

17–та річниця прийняття Конституції України ознаменувалася креативними акціями протесту в столиці, зокрема символічним «розп’яттям» Основного закону під стінами Конституційного Суду і «весіллям» гаранта Конституції біля адміністрації Президента.

Штовханина з часів Жан–Жака Руссо

Штовханина з часів Жан–Жака Руссо

День Конституції в Україні — лише зайвий вихідний для народу. Водночас укотре це свято «порожнього звуку» проходить на тлі спроб змінити Конституцію.

Інструментом глави держави з реформування Основного закону є, як відомо, Конституційна асамблея, куди входять знані юристи, правники, політологи — переважно не дотичні до середовища опозиції, яка, як відомо, навідріз відмовилася брати участь у цьому процесі, ініційованому Віктором Януковичем.

За останній час Асамблея напрацювала проект Концепції реформування Конституції України. Документ, прийнятий за основу минулої п’ятниці, передбачає повну зміну моделі управління державою з переданням частини президентських повноважень Верховній Раді.

Ті самі, але пізніше

Ті самі, але пізніше

На вчорашньому засіданні Верховна Рада так і не розглянула анонсовані законопроекти щодо призначення виборів у п’яти «проблемних» округах. Після наради у спікера Володимира Рибака лідери фракцій вирішили відкласти це питання. Натомість депутати схвалили в першому читанні президентський законопроект, який визначає повноваження Рахункової палати.

«Саме тому наш парламент є політичним інвалідом»

«Саме тому наш парламент є політичним інвалідом»

Член головного проводу КУНу В’ячеслав Березовський, виходець із родини офіцерів Радянської армії, став націоналістом, як він каже, шляхом світоглядного розвитку і вивчення праць ідеологів українського націоналізму. В молоді роки був організатором політичного клубу на Вінниччині, із 90–х років працював у регіоні з націонал–демократом Анатолієм Матвієнком та ін. Перед минулими виборами до парламенту пан В’ячеслав перейшов до Конгресу українських націоналістів із ВО «Свобода» й тепер дошкульно критикує свою колишню партію.