«Цей рік — лише один раунд у бою»

— 2013–й увійде в історію як рік запитань, на які ніхто не дав відповідей, і рік відкладених проблем. Чекали на Вільнюський саміт, а сталися московські угоди. Путін переграв Захід у геополітичних змаганнях за Україну, але це лише раунд. Битва, результат якої визначатиме не влада, а громадянське суспільство, — ще не завершена.

«Б’є не міліція, а навпаки»

Учора заняттям для багатьох учасників Євромайдану стало пікетування Окружного адміністративного суду Києва. ОАСК розглядав позов позафракційного народного депутата Юрія Дерев’янка з вимогою покарати міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та визнати незаконною його бездіяльність у розслідуванні кривавого побиття молоді на майдані Незалежності вночі 30 листопада.

«Всі ми один одного знаємо»

«Всі ми один одного знаємо»

За попередніми результатами виборів у п’яти проблемних округах, оприлюдненими на сайті Центральної виборчої комісії, в 94–му окрузі з центром в Обухові Київської області за очільника Фастівської райорганізації Партії регіонів, заступника директора ВАТ «Гадячсир» Руслана Бадаєва проголосували 60,12% виборців, за представника Радикальної партії Андрія Лозового — 20,32%.

«Регіони» Азарова бережуть

На вимогу опозиції головним питанням вівторкового засідання Верховної Ради буде розгляд резолюції про недовіру Кабінету Міністрів. Таке рішення було узго­джено вчора під час погоджувальної ради між керівниками опозиційних фракцій і спікером Володимиром Рибаком.

Ваш балончик?

Через сутичку із «Беркутом», що сталася у неділю під будівлею Кабміну, Печерський райсуд на два місяці ув’язнив двох «свободівців» — киянина Віталія Благодарного та Олега Маляша зі Львівщини. Маляш, наголошують тепер у ВО «Свобода», — інвалід третьої групи, має вагітну дружину.

Компромiси з лукавством

Компромiси з лукавством

Гарячий політичний тиждень, що має всі шанси відкрити країні шлях до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом 28 листопада у Вільнюсі, розпочався з чергової «гри нервів»: «остаточний дедлайн» прийняття і внесення змін до вирішальних євроінтеграційних законопроектів знов перенесено.

Бокс на два боки

Бокс на два боки

Наприкінці минулого тижня Віктор Янукович таки підписав — без зайвих зволікань — ухвалений Верховною Радою «антикличківський» Закон № 657— VII «Про внесення правок до Податкового кодексу щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

Анжеліка й «королева»

Анжеліка й «королева»

Попри заяви лідерів «Батьківщини» щодо наміру не підтримувати законопроект про відправку Юлії Тимошенко на «лікувальні канікули у кайданках» (БЮТівців раніше вдовольняло лише її повне звільнення), нині вони вже готові підтримати законопроект колишньої БЮТівки, а нині позафракційної Анжеліки Лабунської.

«Печерський» фашизм

ВО «Свобода» програла позов проти лідера КПУ Петра Симоненка щодо захисту своєї ділової репутації. Печерський районний суд Києва вирішив, що слово «фашисти», проскандоване десятки разів у залі пленарних засідань Верховної Ради комуністами та «регіоналами», не ображає і не принижує націоналістів.