До недоторканності не доторкнулися

Законопроект про зняття депутатської недоторканності, який готували парламентарії Партії регіонів і який пропонувався Раді до розгляду 22 травня, пересунуто в дальній, вважайте, глухий кут нинішньої сесії ВР.

На штурм «Лук’янівки»

У неділю на київському Лук’я­нівському ринку знову кипіли пристрасті. По один бік паркану — продавці, по другий — нові власники, яких не визнають. «О 17–й годині до ринку під’їхали шість великих автобусів, звідки повискакували, за підрахунками міліції й адміністрації ринку, приблизно 300 чоловіків спортивної статури, — розповідає «УМ» заступник директора ТОВ «Лук’янівський ринок» Роман Ропотан. — У руках у кожного — держаки для лопат, по вогнегаснику і газові балони. Усі в чорній формі. Розтрощили примiщення адміністрації ринку, вимкнули живлення. Виволочили по землі 73–річну жінку адміністратора ринку, яка не хотіла виходити. До речі, ввечері в Галини Іванівни стався інсульт. Сполохані торгівці подзвонили керівництву ринку. Коли ми приїхали, то побачили таку картину: три сотні людей забарикадували всі входи і виходи, озброїлися порошковими вогнегасниками. Я намагався потрапити як представник адміністрації, та мене буквально винесли з території ринку — зараз знімаю побої».

Не гречкою єдиною. Рисом теж можна!

Не гречкою єдиною. Рисом теж можна!

Хоча до початку виборчої кампанії де–юре лишається кілька місяців, де–факто вона вже стартувала. Ще з кінця минулого року багато потенційних мажоритарних кандидатів відзначають кожне свято роздачею продуктових пайків виборцям. Тих, хто схильний міняти свій голос на такі подачки, журналіст Сергій Лещенко небезпідставно називає «бидлом». Адже порівняно дешеві «вливання» кандидат обміняє на стократ цінніші привілеї, пільги, близько 30 тис. грн. щомісячних офіційних надходжень плюс доступ до розподілу потоків держбю­джету. «Я буду недоторканною особою, і навіть якщо розчавлю тебе по дорозі, мені нічого не буде, поки мої колеги не позбавлять мене імунітету», — може сказати такий «купець», звертаючись до «бидла».

«На виборах київського мера у 2006 році гречка стала «притчею во язицех». Цей продукт із дарованого Леонідом Черновецьким набору перетворився на модну фішку, яку копіюють багато кандидатів, — зазначає в коментарі «УМ» політолог Володимир Фесенко. — Але на Черновецькому гречка не замикається. Її будуть роздавати й далі. А причини перемоги Черновецького не такі дешеві, як здається зовні».

Щодо ціни перемоги, то треба визнати: продуктові набори від кандидатів дедалі дорожчають, і вже не гречка там «цариця піару». «УМ» спробувала проаналізувати дії нинішніх «гречкосіїв» та їх легітимність.

«Чорнуха» — замість правди?

«Чорнуха» — замість правди?

Олександра Харченка, головного редактора інформагенції УНІАН, зміщено з посади. Увечері 15 травня призначений у березні генеральний директор ТОВ «Агентство УНІАН» Вадим Осадчий запропонував йому «піти по–хорошому», з матеріальною компенсацією. Харченко відмовився.

Браконьєрський мор?

Браконьєрський мор?

У Криму за останні два тижні на берег моря викинуло майже півтори сотні мертвих дельфінів. Це наймасовіша загибель ссавцiв за останні понад десять років. Дельфінологи відзначають, що зазвичай більшість морських тварин гине в риболовецьких снастях, але цього разу припускають: масову загибель дельфінів могло спричинити отруєння.

Україна в «Колекції свободи»

Україна в «Колекції свободи»

«Свобода країни починається з усвідомлення цієї необхідності кожною людиною», — сказав Віктор Ющенко у Вашингтоні, куди його запросили на презентацію проекту «Колекція свободи», яку зібрав Інститут Джорджа Буша. Колекція увібрала в себе історії демократичних реформаторів з різних країн світу, експонати про визвольну боротьбу та інтерв’ю з дисидентами і борцями за свободу. Мета проекту — консолідувати нації, які боролися за свою незалежність і демократію, і поширити їхній досвід серед інших народів.

Чи здасть Кличко Київ без бою

Чи здасть Кличко Київ без бою

На форумі об’єднаної опозиції, що відбувся минулої суботи, був відсутній Віталій Кличко зі своєю партією «УДАР». Боксер–політик збирався прийти, закликав напередодні КОД підписати на форумі документ щодо неможливості альянсів із Партією регіонів та її сателітами в наступній Верховній Раді. Але зрештою проігнорував захід. Кажуть, у день зібрання на Михайлівській площі видатний боксер, що в рік парламентських виборів став рейтинговим політиком, просто не відповідав на телефонні дзвінки.

Із новим головою

На свій XVІII з’їзд — вочевидь передвиборчий — Соціалістична партія збиралася у приміщенні... Центрвиборчкому. Якщо точніше, то форум СПУ 28 квітня відбувся в актовому залі Київської обласної ради, яка квартирує в одній будівлі з ЦВК. Соціалісти збиралися в закритому режимі, всупереч відданості задекларованим демократичним принципам роботи — щоб належним чином провести таємне голосування за голову партії, пояснив багаторічний лідер СПУ Олександр Мороз. Новим керівником обрали рекомендованого Олександром Морозом Петра Устенка, першого заступника голови СПУ з організаційно–кадрової роботи, організації ви­борчого процесу та його ресурсного забезпечення.

«Всесвітній» скандал

Невідомі, які 26 червня прибули до видавництва «Всесвіт», почали вимагати у його президента Олега Микитенка проведення позачергових зборів учасників цього ТОВ для обрання нового керівника. Прибульці з порогу заявили, що приміщення редакції «вже не ваше», адже вони купили 60% акцій у колишніх працівників ТОВ «Видавничій дім «Всесвіт» і тепер призначать нового президента. Наступного дня Микитенко, його заступник Дмитро Дроздовський і відповідальний секретар Ніна Харчук провели прес–конфернцію, де оголосили про рейдерський напад на редакцію цього шанованого журналу. «Не все так просто», — заперечують їм акціонери «з–поза того боку «барикад». У будь–якому разі, єдиний в Україні журнал літературних перекладів з іноземних мов опинився на межі зникнення.