Як набридли ті візи...

Безвізовий режим із Євросоюзом зупинить «викачку грошей» у консульствах і відплив українського інтелекту за кордон. Такого висновку дійшли експерти Центру міграційної політики та Європейського університетського інституту в Флоренції під час дослідження можливих наслідків скасування шенгенських віз для України.

Мій садок — моя «Фортеця»

Ірпінь, що на Київщині, стане першим за роки незалежності України містом, де буде збудовано новий дитячий садочок. За планом, заклад для дошкільнят із гучною назвою «Фортеця» має з’явитися в серпні 2013 року на вулиці Суворова, 1/1, поруч з однойменним житловим комплексом. «Цей проект — перша ластівка прояву соціальної відповідальності бізнесу на Ірпінщині», — сказав мер міста Володимир Скаржинський.

Віжки штабу ПР не ризикнули віддати одному

Виборчим штабом Партії регіонів керуватиме таки Андрій Клюєв. Про такий вибір оголосили позавчора ввечері після засідання політради в кінотеатрі «Зоряний». Секретар Ради нацбезпеки і оборони є «найбільш підготовленою людиною в партії», аргументував його призначення перший заступник голови ПР Володимир Рибак. За його словами, до роботи у виборчому штабі буде також залучена «команда професіоналів, яка проводила не одні вибори».

Демократія починається з архівів

Демократія починається з архівів

Доступ до правдивої історії, або про що говорять архіви КДБ, — цій темі присвятив публічну лекцію відомий історик, автор монографії «Історія з грифом «Секретно» Володимир В’ятрович. У невеличкій залі столичного Будинку вчених зібралися дослідники, письменники, громадські діячі і просто небайдужі до історії України люди. Була присутня Оксана Забужко, бестселер якої «Музей покинутих секретів» побачив світ завдяки розсекреченню документів Галузевого державного архіву СБУ у 2008—2010 роках, коли ним керував Володимир В’ятрович.

У заробітчан менше прав, ніж у зеків

Українська всесвітня координаційна рада та громадські організації українців за кордоном протестують проти обмеження виборчого права громадян, які тимчасово проживають за кордоном. На відміну від виборців в Україні, наші співвітчизники в інших країнах — а це здебільшого заробітчани — згідно з рішенням КС від 4 квітня, не зможуть проголосувати за депутатів–мажоритарників. Очевидно, влада не лише не намагається щось зробити, аби повернути мільйони трударів додому, а ще й демонстративно списує їх із ви­борчих рахунків, не даючи цим годувальникам української економіки вплинути на ситуацію в країні. Заробітчани (офіційно їх зареєстровано понад 500 тисяч) опиняються у становищі гіршому, ніж ув’язнені. Ті, обмежені в праві бачити рідних, хоча б мають повноцінне право голосу.

«Не мажор» повертається

Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз планує повернутися до Верховної Ради. Для цього дворазовий Голова ВР має намір піти у відставку з посади керівника СПУ й балотуватися в парламент по мажоритарному округу. Відповідну заяву він підписав на початку тижня. Повідомити про це однопартійців Олександр Олександрович збирається на з’їзді 28 квітня.

«ОКРУГліть мій шанс до перемоги–2»

«ОКРУГліть мій шанс до перемоги–2»

Суд погодився з обґрунтуванням подання 51 депутата від Партії регіонів, що «подвійне балотування» (а таке вже було в українській практиці при «змішаній» системі) не відповідає принципу верховенства права та не забезпечує реалізації засад справедливості й рівності у виборчому процесі.

Бій целофановим торбинкам

Бій целофановим торбинкам

Одноразовий посуд і целофанові пакунки так міцно ввійшли в побут сучасної людини, що уявити зручне життя без цих благ цивілізації стає дедалі складніше. Завдяки практичності й дешевизні без поліетиленових матеріалів сьогодні не обходиться майже жодне виробництво. Ми ж, беручи на касі супермаркету целофанову «маєчку», а то й місткий пакет, навіть не замислюємося над тим, що буде з цією «тарою» завтра і, тим паче, через десятки років. Якщо нас і далі не хвилюватиме це питання, то Україна ризикує перетворитися на гігантський смітник. Ці перспективи вже схвилювали і Верховну Раду — там навіть задумалися про законодавчу заборону целофанових пакетів.

Прощай, країно ненависті й хамства

Прощай, країно ненависті й хамства

Учора в Українському домі почав роботу Національний «круглий стiл» «Місія інтелігенції та вільних людей України». На першому поверсі по всьому периметру фойє були розставлені столи, за якими сиділи близько 80 учасників обговорення. Здебільшого це відомі і впізнавані обличчя — Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Ірина Бекешкіна, Євген Головаха, Володимир В’ятрович, Ганна Бе­зулик, Оксана Забужко, Євген Захаров, єпископ Євстратій та інші. Представники національної інтелігенції і просто небайдужі зібралися, щоб пошукати українського шляху національного державотворення. Адже навіть після 20 років незалежності здається, що ми тупцюємо на місці, а в деяких сферах навіть скочуємося у прірву. Де ж те світло в кінці українського тунелю, і що треба зробити, аби ми нарешті його побачили?

Чемпіонат як весілля

Чемпіонат як весілля

Лишилося всього два місяці до визначної події в історії вітчизняного спорту та України взагалі — початку фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. Вчора на базі Інституту Горшеніна в Києві провели «круглий стіл» із ключовою назвою–запитанням: «Чи стане Євро–2012 шансом для України?» Експерти говорили про готовність країни до чемпіонату, відповідність інфраструктури й сервісу очікуванням Європи, а також фінансові перспективи і наслідки турніру для держави та пересічних українців.