Несліпе Євро

На сьогоднішній день в Україні понад 600 тисяч людей мають значні вади зору, з них більш як 18% — взагалі незрячі. При цьому, за інформацією УЄФА, понад 2,5 тисячі людей з особливими потребами хочуть відвідати матчі Євро–2012 в Україні та Польщі. Як їм допомогтии?

Об’єднання під єдиною іконою

Перший етап передви­борчого з’їзду ВО «Батьківщина» відбувся не у виставковому центрі і не в палаці, як це було в часи розквіту партії Тимошенко, а в скромному столичному Будинку вчителя. І вперше за тривалий час партійний форум «біло–сердечних» був відкритий для журналістів. Із дружніх «Батьківщині» партій участь у зібранні взяли лідери «Фронту змін» Арсеній Яценюк, «За Україну!» — В’ячеслав Кириленко (тепер — союзник Яценюка), брат голови «Народної самооборони» Юрія Луценка Сергій. Вимагали звільнення політв’язнів, засуджували мажорів і чинуш, критикували владу і її маніпуляції масовою свідомістю. Плакати, розвішані на стінах, промовляли: «Юля — наш Президент», «Україна — Юля», «Юлі — волю». Величезний портрет Юлії Тимошенко на всю стіну за сценою не надто корелювався з головною ідеєю з’їзду — про єднання всіх лідерів опозиції.

Пити чи жити?

Пити чи жити?

В Україні проживає майже 7 мільйонів алкоголіків, третина з них — жінки, і їх кількість зростає. Такої думки дотримуються у київському Центрі соціально–психологічної реабілітації для алкозалежних. З пияцтвом не можна зав’язати, доклавши зусиль волі, ніяких гарантій на повне звільнення не дає «кодування», «підшивання» пігулок чи детоксикація в лікарні. Як свідчать самі алкоголіки — ці методи діють максимум два роки. Бо пияцтво — це хронічна хвороба не лише тіла, а й психіки. І вона не зважає на соціальний статус, її жертвою може стати кожен. Пересічне уявлення, що «алкаш» — це брудний тип iз синім обличчям під парканом, морально застаріло. На відкритих зборах столичного Товариства анонімних алкоголіків я побачила пристойних людей — керівників, бізнесменів, симпатичних і успішних жінок.

«А годувати по дорозі ніхто й не обіцяв»

Корова в усі часи була головною годувальницею для українців. Поки корова в домі є — голоду не буде, кажуть люди. Втім за роки незалежності поголів’я великої рогатої худоби в Україні скоротилось майже в шість разів. Про це на засіданні уряду вчора сказав Прем’єр–міністр Микола Азаров. За його словами, після декількох нарад із фахівцями молочно–тваринницької галузі та учасниками ринку було зроблено висновки, що альтернативи розвитку вітчизняного тваринництва немає.

Я + Ю = один список?

Перемовини щодо об’єднання партій ВО «Батьківщина» і «Фронт змін», які тривали з осені, практично завершено. За інформацією інтернет–видання «Українська правда», Арсеній Яценюк схильний прийняти пропозицію очолити єдиний список двох опозиційних партій, який, швидше за все, піде на вибори під вивіскою «Батьківщини». Формально, першим номером списку висуватимуть Юлію Тимошенко, але її статус засудженої й ув’язненої наразі не дозволяє балотуватися до парламенту.

Студенти гралися у парламент

Україна не має ефективного законодавства в інтересах молоді, вважають молоді ініціативні українці. Тому минулого вересня студенти 50 вищих навчальних закладів взялися за створення проекту І Всеукраїнського моделювання Верховної Ради. За півроку було розроблені законопроекти «Про перше робоче місце», «Шлях розвитку вищої освіти в Україні», «Шляхи розвитку студентського самоврядування», «Шляхи розвитку молодіжної політики в Україні». За задумом, після моделювання кращі ідеї підготовлених студентами законопроектів можуть лобіюватися у вищі, дорослі інстанції.

Лікування за власним бажанням — не вихід

24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, найбільші масштаби туберкульозу у Східній Європі спостерігаються саме в країнах пострадянського простору. В Україні про цю страшну хворобу вперше справді з тривогою заговорили у 1995 році, коли було оголошено епідемію. З того часу від туберкульозу померло 160 тисяч українців. Це до 7 тисяч жертв щороку... На сьогодні офіційна кількість хворих, які стоять на диспансерному обліку, перевищила 1% населення — 500 тисяч осіб. І ця цифра постійно збільшується: щогодини на туберкульоз захворює чотири людини, одна помирає.

Більше трьох не збиратися, бо 2450?

Наступного сесійного тижня в парламенті темою для обговорення буде скандальний законопроект №2450 «Про мирні зібрання». За деякими припущеннями, його ухвалення унеможливить проведення мітингів та акцій протесту.

Ніч і світло Атени Пашко

Ніч і світло Атени Пашко

«Пригадую, коли Атена Василівна їздила до Чорновола в табори — їй перешкоджали, звільняли з роботи, переслідували й дзвонили з КДБ, а вона все одно їхала. І вся її лірика просякнута цією боротьбою. Особливо улюблений мною вірш: «І як вам, жінко, на нарах спиться?» — розповідає засмучений цією втратою Лесь Танюк, колись соратник–«шістдесятник», а нині голова Спілки театральних діячів України.

Поглинання у синіх тонах

Поглинання у синіх тонах

Минулої суботи в Міжнародному виставковому центрі, що в Києві на станції метро «Лівобережна», відбувся ХІІІ з’їзд Партії регіонів — той самий, якого чекали ледь не рік. Із десятої ранку дорогою до експо–центру вишикувались прапороносці з «регіональною» символікою; ще раніше і ще щільніше стояли кордони міліції, аж до сотні бійців підрозділу «Беркут».