Папір донецький, почерк — московський

Папір донецький, почерк — московський

Сепаратисти на сході країни гарячково готуються до так званого референдуму про «незалежність» своїх областей від України. В одній із них — Харківській — ця ідея остаточно зазнала краху. Але на Донеччині та Луганщині сепаратисти ведуть активні приготування та консультації з російськими «друзями» щодо 11 травня.

І ото АТО?

І ото АТО?

Учора вранці під Слов’янськом та Краматорськом поновилася АТО. Іншими словами — знов почалися запеклі бої між урядовими силами та бойовиками. Станом на 16.30 МВС повідомило, що з українського боку є 30 поранених та четверо загиблих.

Столиця тероризму

Столиця тероризму

Таку цифру — більше сорока заручників — назвав самопроголошений мер Слов’янська В’ячеслав Пономарьов. Серед них — шестеро представників місії ОБСЄ і п’ятеро офіцерів ЗС України, які їх супроводжували в поїздці, та водій автобуса; троє «альфівців», схоплених під час виконання завдання; щонайменше троє журналістів.

Між терористами і війною

Між терористами і війною

Активну фазу антитерористичної операції, яку сили МВС почали вчора вранці у Слов’янську, досить швидко довелося згорнути. До обіду українські сили МВС знищили три з п’яти блокпостів і зайшли на околиці Слов’янська. Утім невдовзі повідомлення з «лінії фронту» вщухли. Станом на 16.00, коли це число «УМ» готувалося до друку, інформації про подальше проведення АТО не надходило.

Замордований у Слов’янську

Замордований у Слов’янську

У Службі безпеки України впевнені, що до викрадення та жахливого вбивства депутата Горлівської міськради, члена фракції «Батьківщина» Володимира Рибака причетні військовослужбовці Росії — підполковник ГРУ Ігор Безлер (позивний — «Біс») та офіцер ГРУ Ігор Стрєлков на прізвисько «Стрілець». Про це заявили вчора на брифінгу в Антитерористичному центрі СБУ. Перший iз них, як раніше повідомляла СБУ, брав участь у захопленні будівлі СБУ в Донецьку та потім — райвідділку міліції у Горлівці.

Вісь зла гнеться в дугу

Вісь зла гнеться в дугу

Схема від’єднання від України низки східних областей зрозуміла, вона груба і проста, та, схоже, наразі Київ не може її зруйнувати. За останні три дні — від суботи до понеділка — у Луганській, Харківській та навіть Одеській областях виринули з пітьми нові керманичі сепаратистського руху, назвалися «народними губернаторами» (а дехто навіть президентом) і заявили про негайне проведення референдуму щодо відокремлення від України.

Битимемо тихо, але боляче

Битимемо тихо, але боляче

Учора пообіді у Слов’янськ, держустанови якого з 12 квітня захопили російські диверсійні групи, увійшла колона українських військ. Такою була ситуація станом на 17.00, коли це число «УМ» здавалося до друку. Журналіст Ілля Варламов повідомив через «Фейсбук», що це колона МВС у складі приблизно 500 військових, 20 БТРів, двох вертольотів.

А де тут у вас «порєбрік»?

А де тут у вас «порєбрік»?

За останній тиждень мартиролог захоплених сепаратистами адмінбудівель зріс із трьох (Донецька облдержадмінiстрація, Луганська та Маріупольська СБУ) до десяти. Десятим буремним містом учора станом на 15.00 була Горлівка, де тривав бій за міськвідділок міліції.

Стріляємо чи прощаємось?

Стріляємо чи прощаємось?

Ті самі граблі, що й у Криму, тільки краще заточені. Боюся припустити, та, схоже, українська влада вже наступила на ці граблі, і ситуація на Донбасі з погано контрольованої перетворилася на неконтрольовану зовсім. На кону щонайменше — втрата Донецької, Луганської і, ймовірно, Харківської областей або значно більше — загроза існуванню України як держави.

Ескадрони смерті

Ескадрони смерті

Учора керівники СБУ, МВС та Генеральної прокуратури України оприлюднили попередні результати слідства у справі розстрілів та побиттів під час Майдану. Слідство довело: вказівку на розправу над протестувальниками давав особисто екс–Президент Янукович. Розплутано закручені схеми керування грошовими потоками для найму бандитів–«тітушок», названо імена їх координаторів, прослідковано перебіг управління спецпідрозділами під час розстрільного дня 20 січня, вказано, скільки снайперів і з яких будинків «працювали»... Проте затримати вдалося небагатьох лиходіїв, які перебувають наразі у статусі підозрюваних, високопосадовці — «у бігах», а рядові «беркутівці» та співробітники «Альфи», які натискали на спусковий гачок, переховуються у Криму. І коли Феміда спитає з них — невідомо.