Тлусті гаманці схудли

Ще одна новина про Андрія Веревського. Відучора вже екс–депутат від Партії регіонів увійшов до списку найбагатших людей планети. Згідно з оприлюдненими вчора списками, що їх укладає щороку журнал «Форбс», Веревський зі своїм мільярдним статком зайняв 1342–гу позицію у рейтингу товстосумів. Співвласник зернового холдингу «Кернел Трейд» став десятим українцем у «форбсівському» реєстрі.

Ціна сердечності

Ціна сердечності

Ви кажете Їй: «Серденько моє...». Серце, кохана, люба... Вона — «ваше все», і навіть більше, бо ж любов переповнює. Переповнює (ви тільки вслухайтесь уважно в саме слово) — це значить більша за об’єм вашого «я», вашого індивідуального всесвіту. Ви готові Їй віддати все — життя, кар’єру, квартиру, е–е–ех! — все бери, не шкода, тільки люби мене, люби! Ви готові віддати Їй своє серце. Справді? А знаєте, скільки коштує серце? Отож бо. Тому почніть iз тістечка. І хай вам ніколи не доведеться дарувати коханій серце в самому буквальному значенні.

Перший пішов. Другий уже майже йде

Уже двоє політиків підтвердили свою готовність балотуватися в мери Києва — Олександр Попов і — з обмовками — Петро Порошенко. Деякі політичні сили підготували й відповідні законопроекти, які мусить прийняти Верховна Рада для того, щоб якомога швидше розпочати виборчий процес у столиці. Омріяна дата — початок червня. Проте так схоже, що вибори у червні навряд чи відбудуться.

Знудило від «тушкованої» капусти

Знудило від «тушкованої» капусти

Партія «УДАР» звернулася до Вищої ради юстиції з вимогою розглянути непрофесійні дії суддів ВАСУ, які своїм рішенням про визнання недостовірними результатів виборів у округах №11 та 71 фактично позбавляють мандата депутатів, котрі вже прийняли присягу, — Олександра Домбровського та Павла Балогу. Про таке рішення «УДАРу» повідомила прес–служба партії. На захист своїх колег з протилежного «табору» стали не тільки «кличківці», а вся парламентська опозиція. «Попри те, що депутати Балога та Домбровський не належать до опозиції, сьогодні, коли їх цькують за небажання приєднатися до Партії регіонів, опозиція докладе всіх зусиль, аби протистояти цьому тиску на колег», — йдеться в повідомленні прес–служби «УДАРу». Справді, нечуваний в Україні прецедент — позбавляє депутатства не Верховна Рада, а суд!

Три сходинки для України

Три сходинки для України

«Митний союз — дуже серйозний крок, — нагадує єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле. — Ми не можемо взяти зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з країною, в якої немає суверенного права, у якої рішення щодо своєї зовнішньоторговельної політики перебуває не в її руках. Ми не можемо вступити у відносини з Україною, знаючи, що рішення приймаються кимось в іншому місці». Ці слова пролунали на прес–конференції в Брюсселі, яку пан Фюле дипломатично провів напередодні свого візиту до Києва. Таким чином єврокомісар окреслив для вищих українських посадовців, з якими матиме зустріч 7—8 лютого, зокрема Президента Януковича та керівника МЗС Кожари, чіткість переговорної позиції ЄС: або Угода про асоціацію з Європейським Союзом, або Митний союз з Росією.

Ще раз про те, як «умикнути Україну»

Учора Президент України вилетів у Давос на щорічний Міжнародний економічний форум. На зібранні багатих і успішних Януковичу нічим похвалитися: економічні показники України, за оцінками експертів Світового банку, падають, проривів не видно в жодній царині, зокрема і зовнішньополітичній. З огляду на це, цікава деталь — Президент відмовився від участі у бізнес–ланчі, який щороку в Давосі дає Віктор Пінчук, запрошуючи, зокрема, впливових політиків демократичних країн, фінансистів. Як відзначив у коментарі «Радіо «Свобода» політолог Олексій Гарань, це тому, що «на ланчі неминуче будуть порушувати питання, пов’язані з внутрішньою ситуацією,... очільникам України не вдалося б уникнути таких гострих питань». Саме так сталося на минулорічному ланчі Пінчука, коли Янукович, притиснутий до стінки (точніше — до стінки стільця), змушений був пообіцяти, наприклад, «справедливий розгляд справи Тимошенко». Вочевидь, займатися непереконливим самоцитуванням у січні–2013 В.Я. якось не з руки. Тим більше що вже рік поспіль Віктор Федорович в очах західних лідерів не є тим чоловіком, з яким здоровкатися за руку престижно і корисно.

Державна служба шантажу

Державна служба шантажу

Навіть дружина Ірина Луценко, вона ж — захисник та віднедавна депутат Верховної Ради — не може пройти в приміщення приватної клініки «Оберіг», де цього тижня оперуватимуть її чоловіка. Дозволу на побачення від керівництва Менської колонії вона не отримала, повідомила вчора прес–служба «Народної самооборони», відтак поїхала до «Оберегу», щоб проситися через медперсонал — уже не як громадський захисник, а як платник послуг (адже в’язень Луценко оплачуватиме операцію із власної кишені). До вечора все, чого добилася пані Ірина, — це поговорила з чоловіком по телефону. Ось як повідомила про це Державна пенітенціарна служба: «21 січня о 12.00 засудженому Юрію Луценку у порядку винятку дали можливість у телефонному режимі коротко повідомити дружині про своє місцезнаходження та самопочуття».

Шумно, як у лікарні

Шумно, як у лікарні

Учора під харківською лікарнею «Укрзалізниці» було шумно. Прибічники ув’язненої екс–Прем’єрки прийшли сюди підтримати Юлію, яка вимагає від пенітенціарної служби припинити відеонагляд в її палаті, відсторонити від такого нагляду чоловіків, припинити принизливі обшуки та забезпечити законне право на телефонні дзвінки.

Казки панів Пу... Виконує пан Табачник

Казки панів Пу... Виконує пан Табачник

Міністр освіти, молоді та спорту Дмитро Табачник видав наказ про проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу з російської мови з «пушкінською» назвою — «Лукомор’є». Текст документу з’явився вчора на сайті Верховної Ради.

Кінець шукайте не там

Кінець шукайте не там

Церква не вітає всю цю медійну метушню навколо «кінця світу». Ба, більше — нещодавно УПЦ Московського патріархату запропонувала притягувати до відповідальності тих, хто розповсюджує апокаліптичні чутки, бо все це — дияволові «штучки». У більшості релігій тільки Всевишній знає, коли настане кінець світу. То куди вже нам, дрібним рабам Божим, пасталакати про те, що знає тільки Він один. Проте існують цілі касти розумних «рабів Божих», які насмілюються не тільки сперечатися про кінець світу, а й обґрунтовувати свої доводи формулами та розрахунками. Це — вчені. На сьогодні існує кілька панівних у науковому світі гіпотез про загибель людської цивілізації і — в ширшому сенсі — нашого Всесвіту. Усі вони, скажемо так, — в далеко терміновій перспективі. Видатний британський математик, професор Оксфордського університету сер Роджер Пенроуз, виступаючи в листопаді з відкритою лекцією в Києві, сказав: Великий колапс Всесвіту відбудеться, але через 10–15 мільярдів років. І з дещо похмурим британським гумором додав: проте нам хвилюватися не слід, адже людство ще до того загине від якихось інших, не таких глобальних, причин.

Зробити короткий огляд головних наукових гіпотез про загрози загибелі Всесвіту «УМ» попросила знаного українського вченого, доктора фізико–математичних наук Максима Стріху.