Байка про байкера

Байка про байкера

Повідомлення низки засобів масової інформації про те, що глава Української греко–католицької церкви буцімто став байкером і приєднався до членів одного з українських байкерських клубів у польському містечку Гурово–Ілавецькому, виявилося недостовірним.

Для Каменяра і плит шкода

Нівелювання патріотичних і державних цінностей в селищi Іванівка постійно стає приводом для руйнувань тут всього українського, скаржаться місцеві мешканці. Тож постамент визначному українському письменнику, перекладачу, громадському діячу Івану Франку — єдине, що нагадувало бодай про якийсь український дух. Втім iз приходом нового селищного голови Віктора Хобта, який є представником Партії регіонів, і ця частинка національної духовності стала комусь на заваді.

Випивка втридорога

Випивка втридорога

Уже в серпні–вересні цього року для легальних виробників алкоголю і його постійних шанувальників чекає нереальний «бум» — уряд пропонує парламентарiям збільшити податкове навантаження на підакцизну продукцію на 30—300%. Зауважимо, що протягом червня депутати, виробники та експерти обговорювали різні варіанти нових ставок акцизу, максимальне зростання яких пропонувалося на рівні 60%. Однак парламентарії зійшлися на думці, що податкове навантаження повинно збiльшитися для всіх виробників підакцизних товарів, а не тільки для пивної галузі.

Запашним зіллям і Божим спасінням

Обрядовість Зелених свят здавна знаменувала завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю. Напередодні зеленої неділі, у суботу, що називалася клечаною, обов’язково прикрашали подвір’я та господарські будівлі клечанням — зеленими гілками клена, верби, липи, акації, ясеня, горіха, дуба тощо. Забороненим деревом подекуди вважали осику, на якій, за повір’ям, повісився Іуда. Гілки встромляли в стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м’ятою, пижмою, ласкавцями, татарським зіллям.

Світанок у вогні

Учорашній ранок став останнім для мешканців одного з будинків на вулиці Братів Палкіних. Троє дорослих і троє дітей загинули від вогню, що зненацька охопив два об’єднаних галереєю будинки. Ще одна людина з отруєнням випарами диму потрапила до лікарні.

Речами мучеників

У рамках відзначення в Україні 1025–річчя хрещення Київської Русі у Львівському музеї історії релігії відбулося відкриття виставки «Такі, як Василій Великий (історія чину Святого Василія Великого)». Назва експозиції походить із неофіційного девізу найшанованішого на теренах усього світу чину василіанів — Talisest Basilius Magnus («Таким є Василій Великий»).

Гюльчатай, вiдкрий личко!

Гюльчатай, вiдкрий личко!

Допоки правозахисні організації на зразок партнерства «За свободу мирних зібрань» готують текст закону про мирні зібрання, який би демократично врегульовував це питання і захищав учасників мітингів відповідно до міжнародного законодавства, МВС пропонує свої зміни до законопроекту, в яких враховані переважно права самих міліціонерів.

До найближчої водойми

Курорти Чорногорії, Туреччини чи Греції тепер нам тільки сняться. 68% українців не планують цього літа жодних поїздок на відпочинок, наводить дані свого опитування Київський міжнародний інститут соціології. Тоді як позитивно відповіли 25% опитаних. З них 13% планують поїздку в Крим, Карпати чи інші місця, але в межах держави. Ще 6% поїдуть на дачу або у заміський будинок, а 4% проведуть літо в селі у родичів. Водночас кількість тих, хто планує поїздки за кордон, не перевищує антирекордні 2%. На відпочинок у межах України найбільше орієнтовані мешканці східного регіону (16%).

Шведські «обійми»

Шведські «обійми»

Шведські «обійми» знову заполонили столицю. І тепер — доволі–таки міцно й надовго. Цими вихідними біля Пішохідного мосту на Трухановому острові, де минулого літа під час Євро–2012 був розбитий шведський фан–кемпінг, відбулося відкриття постаменту на честь незабутніх фанатів — «обіймів» цифри «1» і «2», розфарбованих у кольори українського та шведського прапорiв і розташованих на постаменті у вигляді футбольного м’яча.

По гривні з кожного — «Вікіпедії» підтримка

Понад 10 мільйонів унікальних користувачів, сот­ні пізнавальних статей, фотографій, ексклюзивних цитат — такою виглядає сьогодні україномовний варіант багатомовної мережевої енциклопедії «Вікіпедія». Якщо ви не знаєте якийсь термін чи слово, не можете знайти інформацію для рефератів чи дипломних — одразу заглядаєте до «Вікіпедії». Утім користувачі ресурсу навіть не підозрюють, які проблеми переживає п’ятий у світі за популярністю сайт. Незважаючи на те, що сьогодні українська «Вікіпедія» ледь зводить кінці з кінцями, зараз вітчизняний сайт — на 14–му місці у світі за кількістю статей, а в березні став першим за темпами зростання.