Харон «сплавляє» національну спадщину

Харон «сплавляє» національну спадщину

На вершині айсберга цього скандалу — знов «музейна справа». Цього разу йдеться про новостворений, дивний Музей історії Десятинної церкви. Дивний тому, що музею як такого немає, він лише «в проекті», «архітектором» якого є УПЦ Московського патріархату, а президентський указ про створення цієї установи приховали від широкої громадськості. Частина наукових співробітників тулиться у непристосованому напівпідвальному приміщенні на вулиці Володимирській, 6, а решта їхніх «колег», тобто більшість штатних співробітників — монахи. Написавши днями відкритого листа міністрові культури Михайлові Кулиняку, наукові співробітники музею відкрили очі громадськості на залаштункові ігри УПЦ МП.

Вона лягає

Вона лягає

Учора комерцбанки не продавали доларів, і пересічні українці, які прагнуть уберегти свої заощадження від давно прогнозованого падіння гривні, купували євро. Адже напередодні, 13 листопада, торги на міжбанківському валютному ринку завершилися котируванням 8,28—8,32 грн./дол. Такий курс був зафіксований у смутний період кризи восени 2009 року, і це спостереження додало панічного душку в ряди власників ще не конвертованої гривні.

Хто там крокує правою?

Хто там крокує правою?

У неділю у кількох містах країни, зокрема в Києві, Севастополі, Одесі, Донецьку, пройшли «Російські марші» — акції крайньо правих проросійських організацій. Учасників повсюди було небагато — від 100 до 300 осіб, художню об’ємність враженню від маршів додавали хоругви, прапори царської Росії і велетенські плакати на кшталт «За імперскую ідєю», або «Сохранім русскоє єдінство».

Спецдружба

Верховний комісар ООН у справах біженців гостро відреагував на зникнення в Києві російського опозиціонера, активіста «Лівого фронту» Леоніда Развозжаєва, який мав намір просити політичного притулку в Україні. Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті Агентства ООН. «Функціонування системи надання притулку вимагає, щоб особи, які шукають міжнародного захисту, мали впевненість у справедливій і рівній основі системи надання притулку, яка дозволить їм висловити свої претензії, а також, щоб їхні права, зокрема щодо фізичної недоторканності, дотримувалися і захищалися державою перебування», — йдеться у заяві.

Дружба народів. Копія

Дружба народів. Копія

«Росія передала Україні копії унікальних, раніше невідомих документів, пов’язаних із життям і творчістю Тараса Шевченка, зокрема вірші Кобзаря російською мовою, копії його малюнків», — таке повідомлення з’явилося у четвер на сайті Кабінету Міністрів. Цією акцією щедрості нашого стратегічного партнера ілюстрували зустріч Прем’єр–міністра Миколи Азарова з Костянтином Косачевим, керівником Федерального агентства у справах СНД та співвітчизників, які мешкають за кордоном.

«Язикатий» позивач

«Язикатий» позивач

Дарницький районний суд Києва спрямував своїм колегам у Личаківському райсуді Львова позовну заяву депутата Вадима Колесніченка до Юрія Винничука. Автор «мовного» закону хоче від поета не грошей, а тільки вибачень. За що конкретно — уже сам не пам’ятає. «На блозі «Української правди» він у січні чи лютому щось бовкнув на мою адресу», — каже депутат у відповідь на питання журналістів. УП зазначає, що Винничук не вів блогів на їхньому сайті. Сам поет припускає, що Колесніченко позивається через його блоги на сайті ТСН та у львівському «Пост–Поступі».

Кінотеракт

Кінотеракт

Учора відбулися чергові напади на амбасади США — у Каїрі (це вже вдруге за останні два дні), Тунісі та в Сані, столиці Ємена. Спроба штурмом узяти посольські будівлі й розправитися з дипломатами в усіх трьох випадках стала апофеозом демонстрацій, що починалися як мирні акції людей, обурених фільмом американця Сема Бейсіла «Безневинний іслам».

Дон Піон. Запах на мільйон

Дон Піон. Запах на мільйон

До вересня цього року Держуправління справами (у народі — ДУСя) придбало квітів для прикрашання офіційних заходів за участі Президента України аж на 900 тисяч гривень. Про це сповіщає «Вісник державних закупівель».

БАБині «кицьки»?

БАБині «кицьки»?

Сьогодні телеканал «Россія–1» покаже фільм Аркадія Мамонтова «Провокатори. Частина друга», присвячений сумнозвісній акції у храмі Христа Спасителя у Москві, яку провели дівчата, відомі нині як Pussy Riot.

Захлинулися мовою. Облизнулися язиком

Захлинулися мовою. Облизнулися язиком

Фракція Партії регіонів планує, що Верховна Рада вже на цій сесії остаточно схвалить законопроект «Про основи державної мовної політики». Більшість оглядачів прогнозують, що так і станеться й опозиція навряд чи мобілізується, щоб заблокувати прийняття закону.