Здрастуйте, гості чорняві

Скандал навколо телесюжету Бі–Бі–Сі, в якому українські футбольні фанати зображені як расисти і неонацисти і який відраджує британців їхати на матчі в Україну та Польщу, вийшов за межі телеекрана. МЗС України настільки обурилося, що погрожує ледь не судом корпорації Бі–Бі–Сі й вимагає вибачитися перед українцями.

Сідайте, гості!

Сідайте, гості!

Вертолітний майданчик, що на даху скандальної забудови на Дніпрових схилах Києва, можуть здати ще до початку чемпіонату Євро. Фотокореспондент «УМ» учора зафіксував, як робочі наносили концентричні кола — місце, куди приземлятимуться гелікоптери.

Те, що ми вже чули

Учора Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, жорсткий проект якої напередодні було узгоджено всіма його фракціями. «Європарламент ще раз висловлює своє занепокоєння щодо судових процесів проти колишніх та чинних високопосадовців уряду, які не проводились у відповідності до європейських стандартів справедливості, неупередженості, прозорості та незалежності», — йдеться в резолюції, яку цитує сайт «Українська правда». Усіх політичних в’язнів, у тому числі й лідерів опозиції, слід негайно і беззастережно звільнити, закликають українську владу європейські депутати. В документі згадано прізвища Тимошенко, Луценка, Іващенка. Європарламентарії пропонують київським владцям «вирішити ситуацію з політв’язнями до початку ­виборчої кампанії». За цією цитатою читається застереження ЄС: якщо у парламентських перегонах–2012 не братимуть участі засуджені за політичними мотивами суперники Януковича, Європа може не визнати ці вибори­ дійсними. Яким шляхом це зробити? «Розрізнити політичну та кримінальну відповідальність та внести відповідні зміни до Кримінального кодексу», — доступно радять євородепутати.

До недоторканності не доторкнулися

Законопроект про зняття депутатської недоторканності, який готували парламентарії Партії регіонів і який пропонувався Раді до розгляду 22 травня, пересунуто в дальній, вважайте, глухий кут нинішньої сесії ВР.

НАТО: «ізоляційний матеріал» для Януковича

НАТО: «ізоляційний матеріал» для Януковича

Чиказький саміт НАТО не оминув увагою «українське питання». Його резолюція жорстка і майже безнадійна для правлячої в Україні «еліти». «Ми стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя і тим, що видається політично вмотивованим переслідуванням... лідерів опозиції, а також умовами їх утримання», — цитує УНІАН декларацію саміту. Заклик до України від лідерів країн–членів НАТО — вирішити проблеми в судовій системі, щоб вони відповідали принципу верховенства права над політичними міркуваннями, а також забезпечити чесні та демократичні вибори до парламенту.

Геноцид у Верховній Раді

Геноцид у Верховній Раді

Петро Симоненко має понести кримінальну відповідальність за виправдання злочинів сталінізму, а саму Компартію треба заборонити, — так у партії «Наша Україна» відреагували на зловісну ескападу голови фракції комуністів у Верховній Раді. Відповідне звернення керівництво «нашоукраїнців» спрямувало в Генеральну прокуратуру. Нагадаємо, позавчора, під час розгляду поданого лідером Меджлісу Мустафою Джемільовим законопроекту «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», Симоненко заявив, що депортація кримських татар «була здійснена для їхнього порятунку». А депутат iз його фракції Петро Цибенко взагалі заявив, що «якщо провести ретельний аналіз, то депортація була вимушеним кроком». Історія ж свідчить, що з понад 20 тисяч вивезених iз рідних домівок татар майже половина загинули.

Блокадний день

Учора зранку депутати від опозиції блокували парламентську трибуну, а потому БЮТівці взагалі залишили залу Верховної Ради. «Не хочемо бути статистами, не хочемо приймати закони, які не виконуються», — пояснив колегам лідер фракції БЮТ Андрій Кожемякін. Та головна причина, каже він, — не виконана жодна з вимог, які були висунуті після нібито побиття Юлії Тимошенко в колонії під час її перевезення до лікарні. Кожемякін зачитав відкриту заяву до Генпрокурора Пшонки, в якій БЮТ вимагає «припинити аморальну та незаконну відеозйомку в лікарняній палаті» та в маніпуляційних, де проводяться процедури, й «притягнути до кримінальної відповідальності причетних до цього осіб». Також опозиція вимагає притягнути до кримінальної відповідальності посадовців Міністерства охорони здоров’я та пенітенціарної системи, які посприяли розповсюдженню у ЗМІ конфіденційної інформації про стан здоров’я Тимошенко. Кінцева вимога — звільнити екс–Прем’єрку з–під варти.

«Панове, щось нас від вас відсуває...»

Чи сяде невдовзі Микола Азаров за такою ж схемою, як зараз Юлія Тимошенко? Можна порозмірковувати на цю тему, адже, судячи з висловлювань нинішнього глави українського уряду у Брюсселі, він знав, що підписання «харківських угод» з Росією не гарантує нашій країні здешевлення газу на 100 доларів за тисячу кубів. Тобто вищий державний чиновник схвалив угоди, наперед знаючи, що вони не будуть виконуватися, і його батьківщина втратить від такого політичного контракту. Саме так випливає з одкровень Миколи Яновича, який учора виступав на конференції «Україна і ЄС: яке майбутнє?», що відбулася в стінах Європарламенту. «Насправді ніякого зниження (ціни на газ) не було, це була орендна плата за перебування Чорноморського флоту. Але це був передих», — цитує Прем’єра агенція УНАН. Ціна такої «передишки» — додаткові 25 років перебування на території України військової бази не вельми друж­ньої держави. Отже, очільник уряду визнає, що це було помилкове політичне рішення, викликане складністю поточного моменту. Яке, додамо, завдало шкоди стратегічним інтересам держави. Стаття яка там?.. Підкажіть, пане Кірєєв!

Донецькі б’ють по своїх?

Сергій Дяченко, один з керівників банку «Союз», корені якого проростають з Донеччини, позавчора разом iз родиною виїхав за кордон і готується просити політичного притулку в одній з європейських країн, повідомила газета «Коммєрсант–Україна». Напередодні ввечері пан Дяченко ледве уникнув смерті — його «Мерседес» розстріляли на київській Кільцевій дорозі, на повороті до селища Софіївська Борщагівка, де він мешкав. В обласній міліції, як уже писала «УМ», не сумніваються, що кулі невідомих наразі кілерів були «адресовані» саме Дяченку, позаяк більшість автоматних черг були спрямовані саме в праву частину автівки, на пасажирське крісло, в якому розташувався 38–річний банкір. Водій та охоронець Дяченка досі перебувають у реанімації, а от сама мішень злочинців відбулася синцями і незначними забоями. Сайт «Дзеркало тижня» уточнює, що банкір вижив лише завдяки тому, що через хвору спину він не сидів, а фактично лежав на сидінні.

Ніч і світло Атени Пашко

Ніч і світло Атени Пашко

«Пригадую, коли Атена Василівна їздила до Чорновола в табори — їй перешкоджали, звільняли з роботи, переслідували й дзвонили з КДБ, а вона все одно їхала. І вся її лірика просякнута цією боротьбою. Особливо улюблений мною вірш: «І як вам, жінко, на нарах спиться?» — розповідає засмучений цією втратою Лесь Танюк, колись соратник–«шістдесятник», а нині голова Спілки театральних діячів України.