Голос Євромайдану

Голос Євромайдану

Через дев’ять років після історичного 2004–го в центрі Києва знову відбувається явище, яке можна назвати звучним словом «Майдан». Нині трохи інші історичні умови, зате ті самі календарні дні й майже така сама погода. Явища і схожі, і відмінні водночас.

А «козачок» — засланий?

9 лютого відбудеться засідання політради «Нашої України» за участі її лідера Віктора Ющенка.

Самочинні дії окремих представників партійних осередків, які в останнi два тижнi уповноважили себе виступати від імені певних обласних організацій, «нашоукраїнці» називають службовим підлогом, вмотивованим бажанням брати участь у інтригах і фінансовими обіцянками.

Під пильним оком

Під пильним оком

Запрошених на вчорашнє засідання уряду очікував сюрприз — у вигляді двох депутатів від «Свободи» Ігоря Мірошниченка та Юрія Сиротюка, які з’явилися у залі у супроводі міністра Камбіну Олени Лукаш. Причому зайшли гості рівно за хвилину до появи там Прем’єр–міністра Миколи Азарова. Практика персональної участі народних обранців на засіданні членів уряду зазвичай не практикується: як правило, саме нардепи викликають на свій килим міністрів. Загадка депутатів, втім, певний час залишилася нерозгаданою: робочого місця Миколи Яновича вони не блокували, запрошенiй пресі коментарів не давали і у жодні видимі дискусії не вступали.

«Регіональна» голова

Учора, в перший день зимової сесії Парламентській Асамблеї Ради Європи, українська делегація таки отримала голову. Ним став висуванець Партії регіонів Іван Попеску. Хоч опозиційна частина депутатів пропонувала Сергія Соболєва, нардепа від «Батьківщини». Несподіванки не сталося, оскільки більшість у складі делегації — за Партією регіонів, комуністами і провладними мажоритарниками. «Українська делегація формальностей дотрималася, а от основоположного духу Ради Європи — ні, — коментує «УМ» член делегації, «ударівець» Павло Рябікін. — Один з основних принципів функціонування інституцій Ради Європи — це постійна ротація на посадах і в комітетах ПАРЄ. Те, що українську делегацію вдруге очолив один і той самий депутат, свідчить про те, що провладна більшість у делегації не перейнялася духом Ради Європи».

Валерій Карпунцов: Фракція «УДАР» кількісно лише зростатиме

Валерій Карпунцов: Фракція «УДАР» кількісно лише зростатиме

— Пане Валерію, ваша фракція — єдина з опозиційних, яку в сесійній залі нової ВР посадили не «на гальорці», а з виходом до президії. Чи не є це підтвердженням здогадок про те, що влада ставиться до «УДАРу» як до найбільш поміркованої з опозиційних сил, не схильних до різких рухів?

— Така посадка є передбачуваною. Ліва частина залу — це комуністи, права — опозиція. В нашій фракції 42 депутати, прийдуть ще двоє, і наш сектор розрахований якраз на 44 місця. Влада зараз, мабуть, шкодує, що не противилася такій розсадці, бо в «УДАРі» всі партійці ведуть здоровий спосіб життя, підковані не тільки інтелектуально, а й здорові фізично.

Не поділили, розійшлися на перекур

Не поділили, розійшлися на перекур

Учора у Верховній Раді відзначали ювілей. «500 днів ув’язнення лідера української опозиції Юлії Тимошенко» — плакат такого змісту вивісили в сесійній залі депутати від ВО «Батьківщина», причому два нулі було зображено у формі кайданів.

Сам парламент, пропрацювавши лише годину, взяв перерву на тиждень — до 25 грудня. У Раді, що вже обрала Голову й затвердила свого Прем’єра, зайшли у глухий кут переговори щодо розподілу парламентських комітетів. Опозиція й більшість не можуть домовитись про принципи поділу керівних посад.

Взаємоперетікання спікера і крісла

Обрання керівництва парламенту та надання згоди на затвердження старого–нового Прем’єра вичерпало напруження перших двох днів Верховної Ради. Усі голосування, вигідні «Регіонам», стали результативними лише завдяки «золотій акції» фракції КПУ.

Кармазін припинив голодування,

Колишні депутати Юрій Кармазін (VI скликання) і Тарас Процев’ят (ІІ скликання) зупинили чотириденне голодування, яке тривало з 6 грудня у службовому приміщенні ВР, а саме — в кабінеті №40 сектору реєстрації, де Кармазіну відмовили в реєстрації проекту постанови, що заблокувала б «шахрайський» держбюджет–2013. Першу ніч голодувальники просиділи на стільці, наступні — у спальних мішках. До них не допускали ані помічників, ані журналістів.

Спікером стане Рибак,

Спікером стане Рибак,

Уже сьогодні, на першому засіданні, нова Верховна Рада може обрати свого Голову й затвердити призначення Прем’єр–міністра. Лідери Партії регіонів не бачать приводу зволікати з обома питаннями. «Ми приймемо присягу, за дві години сформуємо фракції, потім буде поставлено питання про обрання спікера і Прем’єра», — заявив учора журналістам Олександр Єфремов, якого «регіонали» на засіданні в кінотеатрі «Зоряний» переобрали головою фракції. Крім того, «Регіони» одностайно затвердили технічне рішення підтримати Миколу Азарова як Прем’єр–міністра й несподівано висунули на Голову ВР ще одного донеччанина й партійного «аксакала», рівновіддаленого від різних центрів впливу, — Володимира Рибака.

«Не можна втратити європерспективу»

Віктор Ющенко лобіює Україну в Європі. Минулого тижня він відвідав із робочим візитом Лондон і Брюссель. Екс–Президент загострював увагу європейських співрозмовників на небезпеці подальшого скочування України з проєвропейського курсу і перетворення її на «Білорусь–2» в орбіті Росії. Ющенко застерігає, що шанс повернути Київ на європейську колію може бути втрачений «на десятиліття», якщо восени наступного року на планованому саміті ЄС у Вільнюсі не будуть підписані вже розроблені угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.