Наліво підеш — у Європу не потрапиш

Наліво підеш — у Європу не потрапиш

Українська освіта може стати частиною європейської за умови нашої самоідентифікації, внутрішньої консолідації, спільних цінностей і створення єдиного інформаційного простору. Такого висновку дійшли учасники всеукраїнського «круглого столу» «Євроінтеграція освітнього простору: міфи і реалії», який відбувся у Львові за участю вчених та відомих педагогів з Полтави, Харкова, Києва та Львова.

Майдан чи «Майданс»?

Майдан чи «Майданс»?

Народний День свободи — восьма річниця початку Помаранчевої революції — цьогоріч може перетворитися на зустрічі на Майдані лише кількох десятків небайдужих. Принаймні про намір вийти на Майдан і згадати неймовірний прорив української демократії 2004 року заявляють зовсім небагато «помаранчевих».

«Маски–шоу» прийшли до опозиції

«Маски–шоу» прийшли до опозиції

Учора невідомі в масках обшукали офіс Олександра Омельчука — чоловіка опозиціонерки, депутата Лесі Оробець, яка на останніх виборах пройшла до ВР за списками ВО «Батьківщина». «Люди, які увірвалися в офіс чоловіка, збиваючи з ніг охоронця, кричали, що вони з УБОЗу, а зараз переконують юристів — що з податкової міліції. Викликали міліцію — приїхала група. Люди в цивільному не впускають і їх в офіс! На вимогу співробітника міліції пред’явити постанову суду, яка дозволяє проведення обшуку і слідчі дії, не реагують», — написала Оробець на своїй сторінці в «Фейсбук». Жоден правоохоронець, за її словами, не наважився підійти до «податківців», щоб з’ясувати законність їхніх дій.

Енциклопедія фальсифікацій

Енциклопедія фальсифікацій

Після рішень ЦВК за суботу–неділю можна вважати, що парламентські вибори в Україні завершилися. Принаймні та їх фаза, що відбулася у 2012 році. Відповідно до рішення більшості членів Центрвиборчкому, які діють у руслі партії влади та уряду, «ложка дьогтю не може зіпсувати бочку меду», тобто «незначні» помарки і фальсифікації — переважно на користь кількох кандидатів–мажоритарників — не дають підстав вважати ці вибори брудними, нечесними й нелегітимними.

Але в опозиції, у середовищі спостерігачів від громадських організацій та з–за кордону вважають: як не можна бути «трошки вагітним», так не можна вважати чесними вибори, на яких украдено перемогу в кандидатів принаймні в 10—13 округах. А способів фальсифікації, що вплинули на результати волевиявлення громадян тією чи іншою мірою, виявлено взагалі безліч. За застосування більшості з них у нормальних, демократичних країнах зловмисники, відповідно до законодавства, мали б бути притягнуті до кримінальної відповідальності. У нас же замовники фальсифікацій проходять у парламент, виконавці — отримують щедру винагороду, а спостерігачів у багатьох випадках виганяли з дільниць.

Якими були способи фальшування на цих виборах — спробувала узагальнити «УМ», звернувшись до даних моніторингу громадської мережі «Опора», Комітету виборців України, незалежних експертів та деяких політичних партій.

Людяність у нелюдяний час

Людяність у нелюдяний час

Через два тижні, в суботу, 24 листопада, Україна і світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Голодомору–геноциду 1932—33 років. Учасники Громадського комітету — 37 знакових науковців, митців, представників духовенства і громадськості — затвердили план всеукраїнських заходів, присвячених 80–м роковинам української національної трагедії.

Сергій Гайдай: Після поразки в 2015 році Януковичу просто нікуди буде тікати

Сергій Гайдай: Після поразки в 2015 році Януковичу просто нікуди буде тікати

На книжковій полиці в офісі Сергія Гайдая на вулиці Костельній поруч із нардепівськими опусами — інавгураційні промови президентів США, вибрані твори Карла Маркса і Енгельса, Кастанеди, «Діалоги» Платона, «Третя хвиля» Тофлера, енциклопедія масонства, історія запорізьких козаків Яворницького. Остання з прочитаних, за словами господаря, — біографія Стіва Джобса авторства Волтера Айзексона.

Колесніченко таки агент Кремля?

Депутат Вадим Колесніченко так і не зміг довести суду, що він не агент Кремля і не терорист, що підриває безпеку своєї Батьківщини. На вирішальному засіданні, яке відбулося 27 жовтня у Печерському суді у справі «Колесніченко проти Кендзьора»,­ суд відхилив вимогу «регіонала» спростувати цю інформацію. Як раніше повідомляла «УМ», співавтор «мовного» законопроекту Вадим Колесніченко подав до суду на одного з останніх форпостів рухівської ідеології Ярослава Кендзьо­ра за те, що той iз трибуни Верховної Ради назвав його «агентом Кремля» і «терористом, який зазіхає на державність України». Позивач вимагав від Кендзьора спростувати на шпальтах парламентської газети «Голос України» інформацію, яка паплюжить його честь та гідність», а також від­шкодувати йому 180 гривень — саме таку суму витратив небідний член Партії регіонів на оформлення судового позову.

«Мокра» справа з мокрими печатками

Влада намагається вкрасти кожен третій голос, відданий за ВО «Свобода», та кожен третій округ, де переміг мажоритарник–«свободівець». Через це сенсаційна партія може недорахуватися в новому парламенті аж 14 депутатів. Про це вчора заявив лідер об’єднання Олег Тягнибок на брифінгу, присвяченому темі фальсифікацій результатів парламентських вибо­рів.