Не двоє, а більше

Ера двох великих політичних сил — Партії регіонів та «Батьківщини» — потроху закінчується. За три тижні до виборів нарощування симпатій електорату демонструють інші, причому полярні політичні сили — КПУ й «Наша Україна». Такий висновок оприлюднили вчора на прес–конференції фахівці Всеукраїнської соціологічної служби.

«Солов’їна» подобається не лише дітям

За попередніми даними соцопитування, яке провела агенція політичного консалтингу «Перспектива», в парламент проходять п’ять політичних сил: Партія регіонів, «Батьківщина», «УДАР», КПУ і «Свобода». Наближається до прохідного 5–вiдсоткового бар’єра об’єднання патріотичних сил «Наша Україна». Дані опитування вчора на прес–конференції оприлюднили представники «Перспективи» — філософ Назіп Хамітов і аналітик Олександр Ляпкало.

«Агент Кремля? А де запис про це в трудовій?»

«Колесніченко проти Кендзьора». Нагадаємо, нардеп із Партії регіонів позивається до депутата–«НУНСівця» з приводу обвинувачення в тому, що Вадим Колесніченко, як заявляв Ярослав Кендзьор, — «агент Кремля» і «терорист».

Дороговкази для нації

«Україна молода» продовжує розмову про стратегію розвитку країни. Шановані обличчя національної демократії, які входять до патріотичного об’єднання «Наша Україна», діляться своїми думками щодо політичного вибору, ідейних переконань, які їх згуртували і ведуть уперед у команді Віктора Ющенка. До вашої уваги — цитати київських та регіональних керівників об’єднання «Наша Україна».

Одна Україна — різні світи

Виборча кампанія — це час, коли політичні партії йдуть до виборців зі своїми програмами, і люди мають визначатися, яка програма їм більше до душі. Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова 10—15 серпня провели всеукраїнське опитування і з’ясували, які саме програмні позиції визначають політичні симпатії наших виборців. Результати й висновки оприлюднили позавчора під час «круглого столу» із назвою «Вибори–2012: політичне структурування суспільства та перспективи багатопартійності в Україні».

Якої Ради хотітимуть запроданці

«Хліба і видовищ» — ходяче гасло часів розпаду Римської імперії набуло неабиякої актуальності на українських виборах–2012. Це був девіз і патриціїв, і плебеїв. Одні прагнули тримати народ у покорі, інші — погоджувалися на певні подачки. З огляду на те, як нинішні патриції, що балотуються до Верховної Ради, «діляться добром із людьми» і з яким задоволенням ті реагують на дармову «гречку» й розважальні акції, здається, історія дійсно рухається по спіралі...

Підкуп виборців у ході цієї парламентської кампанії став найбільш масовим, якщо порівнювати з усіма попередніми всеукраїнськими виборами. Причому політтехнологи винайшли оригінальні способи купівлі, до яких важко досікатися правоохоронцям, навіть якби вони прагнули поставити на місце «патриціїв».

За даними Комітету виборців, нині вартість одного голосу становить від 50 до 300 гривень. «Грошова мотивація не вимагає прямого контролю безпосередньо в день голосування. Небезпека прямого підкупу полягає в тому, що людина, отримавши гроші на руки, відчуває, що взяла на себе цілком конкретні зобов’язання», — говорить у коментарі «УМ» голова КВУ Олександр Черненко.

За право знати

18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. Учора й сьогодні провідні українські мас–медіа та новиннєві інтернет–сайти вийшли із білими шпальтами або чорними «шапками» на знак протесту проти переслідувань журналістів, що несуть суспільству правду. «Україна молода» приєдналася до акції колег.

Жеребкування з обманом

«Влада в Україні любить найбільш брутальні речі проводити у п’ятницю ввечері: в передуїкендовій тиші і благодаті... Із різних регіонів повалила інформація про брутальні порушення при формуванні дільничних комісій. В Ірпені представника «УДАРу» вивели з жеребкування у наручниках. У Полтаві було два види номерків для жеребкування — складені в трубочку правильні (ПР плюс «на манєжє всьо тє же») і в товстий джгут — опозиційні, хто не мав потрапити до ДВК. На Хмельниччині опечатану кімнату для жеребкування відкрили представники ОВК від влади і провели відбір необхідних членів ДВК лише у своїй присутності», — уривок із запису у «Фейсбуці» народної депутатки від «НУНС», активістки «УДАРу» Ірини Геращенко.

Рейтинг «Нашої України» йде вгору

Рейтинг «Нашої України» йде вгору

Рейтинг «Нашої України» прямує до прохідного бар’єру. Результати соціологічного опитування, проведеного 5—15 вересня компанією DEFgroup, декого здивували: «Нашу Україну» готові підтримати 3,6% респондентів, які точно візьмуть участь у виборах, і 3% серед усіх опитаних.

Опір «Відсічі»

За законом, людина має право агітувати як «за», так і «проти». По ТБ партія влади не втомлюється що 15 хвилин на всіх каналах розповідати про «помаранчевих попередників», які довели країну до «руїни». При цьому терпіти контрпропаганду на низовому рівні влада не бажає.