Нескорений

Нескорений

Морський тральщик «Черкаси» станом на вчорашній вечір залишався останнім маленьким бастіоном української оборони в Криму, єдиною військовою одиницею, над якою майорить синьо–жовтий прапор. Напередодні, близько сьомої години вечора понеділка, росіяни захопили штурмом ще одне судно ВМСУ — великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський».

Ще не вмерла...

Ще не вмерла...

Учора в Криму догоряли останні вогнища спротиву українських військових окупантам. На час, коли це число «УМ» готувалося до друку, трималися непоборними десантний корабель «Костянтин Ольшанський» та тральщик «Черкаси» в Донузлаві.

Служу народу України?

Шеренга клятвовідступників, у якій досі самотньо бовванів адмірал Березовський, поповнилася 67–ма службовцями Бахчисарайського автобату. У середу надвечір вони «переприсягнули» і зобов’язалися «служити народові Криму» (залишається гадати, з такою ж щирою вірністю, як донедавна служили народу України?).

Ми його втрачаємо

Ми його втрачаємо

Учора Верховна Рада Криму 78 голосами (загалом парламент автономії складають 100 депутатів) підтримала постанову про проведення референдуму, на якому буде поставлено питання про входження Криму до складу Російської Федерації. Референдум має пройти 16 березня.

Бельбекська сотня

Бельбекська сотня

Він скомандував: «Раз, два, три» — і колона з–понад півсотні льотчиків, збиваючись, заспівала «Ще не вмерла» й, тримаючи знамено бригади та жовто–блакитний прапор, рушила просто на озброєних російських вояків. Росіяни стріляли в повітря, горланили: «Нє подході! Стрєлять буду!», а вони собі йшли строєм — на роботу, як на загибель.

«Брестські фортеці» у Криму

«Брестські фортеці» у Криму

Шість днів тримають облогу військові та прикордонні частини України в Криму. Вони заблоковані на своїх базах та заставах російськими вояками та БТРами. Щодня на них виходять російські переговорники, пропонують скласти зброю, прийняти присягу «на вірність кримському уряду», а то й відверто — на вірність РФ; натомість обіцяють зберегти життя і «працевлаштувати за фахом».

Навіщо в Криму використовують «тушку» Януковича

Навіщо в Криму використовують «тушку» Януковича

Будівля парламенту, окупована озброєними професіоналами, ймовірно, «беркутівцями», десятки російських БТРів на дорогах, військові кораблі Балтійського флоту РФ, що передислоковуються в Чорне море, блок–пости на перекопському перешийку, які впускають на півострів лише автівки з місцевими номерами (щоб не приїхали «бандерівці») — усе це вчорашні реалії Криму.

А поки що течуть ріки, кривавії ріки...

А поки що течуть ріки, кривавії ріки...

Протистояння, що почалося учора по дев’ятій годині ранку, за кілька годин переросло у вуличні бої. До п’ятої вечора, коли це число «УМ» здавалося до друку, вже були сотні поранених. Тільки о 13.00, за даними «УМ», зібраними з чотирьох польових медпунктів, там перебували близько ста поранених.

Ніхто не побитий, ніщо не побито

Ніхто не побитий, ніщо не побито

Учора вранці Майдан вийшов з «берегів» — уперше «Самооборона» масово вийшла за межі контрольованої нею території. Вишикувавшись у колону, з усіма відповідними обладунками — палицями, битками, кийками та щитами, близько трьох тисяч «самооборонців» вирушили до Верховної Ради.

Західна барикада

Західна барикада

Антивладні повстання в регіонах почалися ще в четвер — майже синхронно у Львові, Рівному, Луцьку. І відразу за ними — Тернопіль, Івано–Франківськ. Наступного дня — Хмельницький, Чернівці. Спроб відбити у повстанців облдержадміністрації силовики не чинили.