На відкуп присяжних

Лише з четвертої спроби пізно пообіді у вівторок таки розпочались у Краснодарському крайовому суді Росії слухання у кримінальній справі щодо 32-річного сина народного депутата ВР України Мустафи Джемілєва Хайсера.

Відмова від статусу як сигнал тривоги

Відмова від статусу як сигнал тривоги

Із безпрецедентним проханням внести знаменитий заповідник «Херсонес Таврійський» до «чорного списку» ЮНЕСКО звернулося до керівництва організації Міністерство культури України, чиїми багаторічними зусиллями рівно два роки тому «Херсонес Таврійський» і потрапив до Списку культурних пам’яток світового значення.

Завалящий Сталін

Завалящий Сталін

Узагалі, кількатонний бронзовий монумент «великій трійці» — дітище скандально відомого московського скульптора Зураба Церетелі — збирались урочисто відкрити ще десять років тому, до 60-річчя Ялтинської мирної конференції за участю знаних лідерів країн антигітлерівської каоліції («УМ» неодноразово про це тоді писала).

АТRакцiон вiд окупантiв

АТRакцiон вiд окупантiв

«Маски-шоу» за звичним сценарієм залякування, із застосуванням спеціально підігнаних «Уралів»-автозаків, провели у приміщенні опозиційної кримськотатарської телекомпанії і АТR декілька десятків співробітників місцевого підрозділу Слідчого комітету, Центру протидії екстремізму тощо. Упродовж тривалого часу журналісти АТR були заблокованi у своїх кабінетах, їх не допускали до комп’ютерів.

Було ваше, тепер — наше!

«По-більшовицьки» вирішили кримські депутати підійти до проблеми безперебійного забезпечення анексованого півострова електроенергією, одним натисканням кнопки «націоналізувавши» енергопостачальну компанію ДТЕК «Крименерго», що входить у структуру холдингу ДТЕК українського мільярдера Ріната Ахметова.

Крим прорвався?

Автобусне сполучення між Кримом та Україною повністю відновлено за попередніми маршрутами, що діяли до 29 грудня. Причому як кримськими, так і українськими автоперевізниками Більше того, з’явилися навіть додаткові маршрути, зокрема «Сімферополь—Новоолексіївка». Про це «УМ» повідомили у довідковій службі Сімферопольського центрального автовокзалу.

Криму не світить

Криму не світить

«Популярні» від початку грудня в Україні віялові відключення електроенергії «докотилися» і до досі відносно стабільного в цьому плані анексованого Криму. Зупинилися в Криму verona-utes.com.ua все сподобалося. Ще у середу опівдні народ несподівано застряг у суцільних автомобільно-автобусних «тягнучках» і корках через непрацюючі світлофори, повсюди зник мобільний зв’язок.

Хапай усе!

Хапай усе!

Учора курс валют, точніше — падіння рубля, у сімферопольських обмінниках дещо стабілізувався. Скажімо, якщо позавчора за один американський долар правили 82 російські рублі, то вже вчора — 77. Натомість набрала ваги українська гривня, яку можна було придбати у співвідношенні 1:4.

Важливіше за хліб

Очищення півострова від усього українського, зокрема, найменувань, дорожніх вказівників, діловодства, шкільних програм тощо, набирає обертів. Незважаючи на те, що за новою, російською, конституцією Криму українській мові гарантуються державний статус і рівні права з російською і кримськотатарською мовами, місцева влада чи то з власної ініціативи, чи за негласними вказівками з Москви, діє з точністю до навпаки.