Монетизація, «як у Москві»

В окупованому Криму російська влада переходить до процесу монетизації пільг — системи грошових компенсацій, за якою живе Федерація із 2004 року. Як відомо, звичних для більшості українців пільг при сплаті за комірне чи, скажімо, проїзд у громадському транспорті у Росії не існує.

Кримські «яструби»

Фактично перебазуванням днями десятьох винищувачів Су-27 СМ і чотирьох Су-30 М2 на аеродром Бельбек під Севастополем, де, нагадаємо, до анексії Криму розміщувалась авіабригада тактичної авіації під командуванням полковника, а нині народного депутата України від Блоку Порошенка Юлія Мамчура, завершилося формування «самодостатнього авіаційного угруповання».

Награбоване — на продаж!

Двоповерхова будівля з кримськотатарським прапором на розі вулиць Шмідта і Набережної у Сімферополі, де містився Меджліс кримськотатарського народу, благодійний фонд «Крим» та кабінет народного депутата Мустафи Джемілєва, стоїть пусткою, з опечатаними дверима, ще з 19 вересня.

«Двоголова» акредитація

Про цю новацію місцевих медійників заздалегідь поінформував голова так званого держкомітету з інформаційної політики, зв’язку і масових комунікацій Криму Сергій Шувайников. За його словами, наступного тижня комітет затвердить остаточний варіант положення про акредитацію працівників ЗМІ в Держраді Криму.

І хлiб, i до хлiба

Те, що наразі відбувається на анексованому півострові, до болю нагадує традиції більшовицької експропріації 1917 року. Нинішні «більшовики»-«єдинороси» з місцевої Держради, схоже, теж узяли на озброєння принципи «революційної доцільності» та метод «забрати і поділити».

Деградація Чокраку

Торік «УМ» на прикладі озера Аджиголь поблизу Феодосії, де донедавна добували лікувальні грязі для місцевих санаторіїв, детально писала про реальний стан цілющих солоних озер не лише Керченського (їх там найбільше), а й усього Кримського півострова. Вони страждають через техногенний вплив, точніше — у них банально зливають промислові, каналізаційні стоки.

Економний Севастополь

Наразі графік запроваджено лише у віддалених районах Севастополя, де воду у крані мешканці бачитимуть з 5.30 до 10.00 та з 17.00 до 23.00. Із часом економія води розповсюдиться і на центральну частину міста, а також Північний бік, Інкерман і Балаклаву.

Не маєш прописки — плати більше

Із 1 листопада залізничні квитки з Криму до будь-якої станції на материковій Україні подорожчали на триста рублів (приблизно на 100 гривень). Зокрема, за проїзд із Сімферополя до Києва у фірмовому поїзді №12 «Славутич» замість попередніх 1200 рублів доведеться викласти 1500, а у плацкартному №28 — 750 рублів.

Нi рубля, нi громадянства

Ще навесні кримська влада запевняла земляків, що перехідний період для республіки завершиться із повним запровадженням рубля та отриманням усіма мешканцями півострова російського громадянства. Дата теж називалась — 1 січня 2015 року.

Закоркований пiвострiв

Як і раніше, на двох під’їзних шляхах до півострова з боку материкової України — на Чонгарі і поблизу Армянська — кілометрові черги з фур, вантажівок і легковиків. У виграшному становищі хіба що рейсові автобуси, в чому нещодавно переконався автор цих рядків, діставшись поночі з Херсона до Сімферополя.