Карта й бита

Карта й бита

Народне повстання. Складно назвати інакше той процес, що відбувається останні п’ять днів не на київському Майдані, а в регіонах, фактично по всій Україні. Львів, Рівне, Луцьк, Тернопіль, Івано–Франківськ — тут беруть штурмом облдержадміністрації ще в четвер.

Шпигун, що зветься Україна

Учора Міністерство юстиції, на виконання «законів 16 січня», оголосило про початок реєстрації громадських об’єднань та неурядових організацій, які отримують кошти з іноземних джерел i беруть участь у політичній діяльності країни.

Лента за лентою? Око за око?

Лента за лентою? Око за око?

Тільки–но МВС офіційно оголосило про дозвіл своїм бійцям використовувати вогнепальну зброю, протестувальники з вулиці Грушевського виявили, що в них уже стріляють не гумовими кулями, як було до понеділкового вечора, а металевими.

І птах не пролетить

І птах не пролетить

Більш як добу, з вечора 19 грудня, прихильники Майдану в кількох регіонах країни тримають в облозі автобуси з солдатами Внутрішніх військ та «Беркута», які отримали «путівку» на Київ. За інформацією джерел «Української правди», МВС утаємничує пересування колон «військової підтримки», яка їде фактично з усіх областей до столиці, на «лінію фронту» (ще дуже важко писати це слово­сполучення без лапок).

Спереду в «попєрєдніків»

Справжні й несправжні, сиріч проплачені, протестувальники давно стали реальністю нашої дивної країни. А днями новітні технології політичної боротьби подарували нам ще й таке явище, як лже–геї. Флеш–моб, який влаштували на Бессарабській площі, нарядившись у віночки та яскраві колготки, два десятки начебто представників секс–меншин, справжні гомосексуалісти назвали «карнавалом акторів».

«Беркут» і жертви. Рахунок 0:0?

«Беркут» і жертви. Рахунок 0:0?

Крига скресла тільки у суботу вранці. Тобто за добу після того, як ПР почала звозити до Києва десятки тисяч своїх прихильників для участі в «антимайдані», коли столицю заполонили організовані сотні «тітушок», а у санаторіях під Києвом розташувалися закликані з усієї України близько 12 тисяч міліціонерів, і люди з обох боків штучно вибудуваних барикад з жахом очікували кривавих провокацій.

Голос Заходу

Голос Заходу

Складно згадати, коли востаннє офіційна реакція США на розгін мирних протестів була настільки гострою і однозначною, як та, що пролунала рано­вранці 11 грудня. Вислови керівника Держдепартаменту США відверто перейшли межу дипломатичних натяків.

Переломна ніч

Переломна ніч

«Беркут» почав ущільнювати кільце навколо Майдану приблизно по першій ночі: частина їх рухалася з боку Бессарабки до Київради, інша — від Європейської площі, ще одна — зверху, по вулиці Інститутській. До осередку спротиву підтягнули й водомети.

Погроми дозволяю

У понеділок ввечері, проломивши металевий паркан, що оточує центральний офіс «Батьківщини», бійці «Беркута» та міліції в повному бойовому спорядженні — у бронежилетах, з автоматами Калашникова, у чорних масках — штурмували будівлю. Таке повідомлення з блокадного офісу встигла передати прес–служба партії інформаційним агенціям.

За столом вмістилися не всі

За столом вмістилися не всі

Учора опівдні за «круглим столом» на Банковій почався пошук компромісу. Ініціював зустріч трьох колишніх президентів з нині чинним Леонід Кравчук. За його ідеєю, цього ж дня мусив би відбутися загальнонаціональний «круглий стіл» із залученням громадських активістів Майдану, опозиції, «світлих голів» з обох боків протистояння.