«Всенародну дію не здолати»

«Всенародну дію не здолати»

Лідія Євтушенко — одна з небагатьох із команди Президента Віктора Ющенка, хто до сьогодні працює у владі. Залишаючись при цьому членом політради «Нашої України» та заступником голови громадського об’єднання «Християнська Україна». Лідія Григорівна — головний спеціаліст відділу розвитку місцевого самоврядування Департаменту регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства України. Будучи глибоко віруючою людиною, бачить суспільно–політичні процеси крізь призму духовних цінностей. Вважає, що держава, а, точніше, можновладці, зневажають і руйнують основні моральні принципи, керуючись гаслом «Поділяй і владарюй», замість «Об’єднуй і віруй». Займається політикою, бо вірить у створення держави, гідної нашого народу. Особливе значення в її житті має 8–річний досвід роботи у «Нашій Україні» — у 2004 і 2007 роках — голова міської та заступник обласної парторганізацій, керівник штабу в Дніпро­дзержинську. В розмові з «УМ» Лідія Євтушенко поділилася своїм баченням партійного сьогодення і політичних перспектив «Нашої України».

«Язик» за пАРКаном

Спікер кримського парламенту Володимир Константинов обурений тим, що останнім часом органи центральної влади з Києва знову почали направляти кореспонденцію на адресу кримської влади українською мовою. При цьому, за словами «регіонала», нібито ігнорується стаття 10 Конституції України та статті 10–14 Конституції Криму, в яких ідеться про те, що в АРК поряд із державною використовується російська та інші мови національного спілкування.

Гаряча «Північна»

Біда сталася в місті Дзержинськ, де на копальні «Північна» на глибинi 1160 м вибухнула, за попереднiми даними, газоповiтряна сумiш. Загинув 54–річний Геннадій Силаєв. Ще дев’ять гірників у критичному стані з важкими опіками госпіталізовані в хірургічне відділення міськ­районної лікарні. Вранці літаком їх доправили в Донецький опіковий центр. «Постраждалі у важкому і вкрай важкому стані. Опіки тіла становлять від 70 до 90 відсотків. Плюс отруєння чадним газом», — повідомив «УМ» Еміль Фісталь, керівник опікового центру Інституту невідкладної відновної хірургії імені Гусака Академії медичних наук.

Вшанувати Лукаша

Вшанувати Лукаша

Матеріал про видатного українського перекладача і поліглота Миколу Лукаша, що був опублікований в «УМ» 21 грудня минулого року, схвилював читачів нашої газети. Особливо боляче вони сприйняли те, що пам’ять талановитого перекладача «Фауста», «Дон Кіхота», «Декамерона» та інших відомих творів світової класики, належним чином так і не пошанована.

Поки «мама» в тюрмі

Поки «мама» в тюрмі

В останніх листах на волю Юлія Тимошенко закликає опозицію до єднання, пише, що єдиним шансом запобігти взаємопоборюванню й перемогти на виборах є лише об’єднання опозиційних партій у єдиний партійний список та висунення узгоджених кандидатів у мажоритарних округах. «Вірю, що опозиційні сили зможуть знайти такий консенсус без дріб’язкової боротьби... і хоч один раз продемонструвати любов до України, а не до себе», — пише екс–Прем’єр–міністр. Згадуючи її з Віктором Ющенком п’ятирічний «консенсус» часів спільного перебування у владі, лозунги лідерки ВО «Батьківщина» викликають відчуття парадоксу.

Як зауважив Роман Безсмертний, колишній керівник виборчого штабу «Нашої України», на мітингу в День злуки опозиційні сили мали оголосити ультиматум про звільнення екс–Прем’єрки, тож «чому ідеологічні лідери акції не підняли це питання?»

Відтак знову виходить на поверхню тема підводних течій і «зрадників» у БЮТ.

Наче хтось із політиків...

У середу вдень на перехрестi столичних вулиць Інститутської та Ольгинської сталася ДТП, в якій постраждали авто російського політтехнолога Банкової Ігоря Шувалова і, за попередньою версією, віце–прем’єр–міністра Сергія Тiгіпка (автомобіль, який потрапив у ДТП, бачили в його автопарку). Утім прес–секретар Тiгіпка Ірина Рудко запевняє, що її шеф їздить на службовому «Мерседесі», а «засвічений» в аварії автомобіль нібито йому не належить.

Сотня, що модернізує Конституцію

До складу Конституційної асамблеї будуть включені представники політичних сил, які отримали підтримку громадян на останніх виборах, у тому числі — опозиціонери. Про це вчора на брифінгу заявила радник Президента України, керівник головного управління з питань конституційно–правової модернізації АП Марина Ставнійчук.

Музей Стуса шукає притулку

Музей Стуса шукає притулку

Горлівський історико–літературний музей Василя Стуса — так називається колекція, яку зібрав підполковник міліції у відставці Олег Федоров, — не має державного статусу і розташований у кімнатці робітничого гуртожитку заводу «Еластомер» на вулиці Ізотова, 8.

Літатимемо дешево?

Літатимемо дешево?

Напередодні Євро–2012 на українському ринку з’явиться найбільша бюджетна авіакомпанія Європи Ryanair, яка планує здійснювати регулярні прямі рейси з Франції і Великої Британії до Львова і Донецька, починаючи вже з травня цього року.

Чужі серед своїх

Чужі серед своїх

Як свідчить офіційна статистика, на сьогодні в Україні мешкають представники понад 130 національностей, що дозволяє вважати нашу країну поліетнічною. Проте за 20 років незалежності в Україні так і не було створено чіткої етнонаціональної політичної концепції, а також чіткої концепції мовної політики. Як наслідок, питання мови та міжетнічних відносин набувають політичного забарвлення, їх систематично використовують у спекулятивно–агітаційних цілях і перетворюють на фактор дестабілізації політичної ситуації в країні. На щастя, нашу країну оминули масштабні конфлікти на міжетнічному ґрунті, які сьогодні у світі не рідкість. Поки що оминули.

Цими днями вперше в історії незалежної України про проблеми державної політики щодо національних меншин говорили під куполом Верховної Ради. В парламентських слуханнях, присвячених цій непростій темі, взяли участь народні депутати, представники уряду та самих національних меншин.