Сепаратисти, спасибі за труднощі

Мешканці Донбасу все гостріше відчувають на собі наслідки нестабільності в регіоні. Уже кілька днів, як вкладники найпотужніших комерцбанків не можуть зняти кошти з депозитів — багато відділень закривається, банкомати не працюють. Це сталося після численних нападів на відділення фінустанов. Зокрема, всі свої відділення в Донецькій та Луганській областях вирішив тимчасово закрити один із найбільших в Україні — «Приватбанк».

«Донецька республіка». Звичайний фашизм

«Донецька республіка». Звичайний фашизм

Захоплення міськради на тлі подій попередніх днів у Донецьку свідчить про формування, так би мовити, паралельної влади у краї. Так, сепаратисти, які тримають в облозі облдержадміністрацію, у вівторок урочисто демонтували з будівлі Герб України і почали видавати у світ маніфести від імені так званої Донецької народної республіки (ДНР).

Графік відступу

Близько двох тисяч українських військових цього тижня Київ має намір евакуювати з Криму. Щодо їхніх родин, то, як повідомив учора заступник глави адміністрації Президента Андрій Сенченко, невдовзі «має бути готовий графік подачі пасажирських вагонів у Феодосію, Сімферополь, Євпаторію, Севастополь і Джанкой для вивезення сімей; туди ж подадуть платформи для вивезення контейнерів із майном». Родинам вояків, які продовжать службу в українській армії, а також тим, хто уже пішов у запас, Київ гарантує можливість приватизувати їхні помешкання у Криму за скороченою процедурою.

«Батя, він досі старається»

«Батя, він досі старається»

Ще один скандал учорашнього дня — до роззброєння «Правого сектору» керівництво МВС залучило полковника Сергія Асавелюка. Це саме він, чоловік на прізвисько «Ас», потрапив у об’єктиви телекамер у гарячі дні протистояння на Майдані. Відеоматеріали свідчать, що полковник спілкувався зі снайперами, рукава яких були позначені жовтими пов’язками. Ще наприкінці лютого депутат Геннадій Москаль стверджував, що Асавелюк був у числі тих, хто командував у розправі над протестувальниками.

«А отам я бурячок посію»

«А отам я бурячок посію»

Ну який українець не любить покопатися у землі!.. Боєць Самооборони Олег, родом iз Коломиї, аби не нудьгувати в революційне «міжсезоння», зустрів календарну весну, як і належить істинному українцеві — влаштував на Майдані невелику грядку.. На «сотці» городу в самісінькому центрі Києва вже бадьоро зеленіють сходи редиски, цибулі та кукурудзи. Олег чекає, коли проклюнуться огірки. З журналістами чоловік охоче спілкується, розповідає і показує, де що на городику буде. «А чом би було й не посіяти — земля однак пустує, а в мене час є», — простодушно каже він у розмові з кореспондентом «УМ».

Київ без барикад

1 квітня мине 40 днів від розстрілу повстанців на Майдані. До того часу головні барикади — насамперед ті, що на вулиці Інститутській, куди люди й досі несуть оберемки квітів та запалюють свічки, — ніхто не буде рушити, повідомили «УМ» джерела в КМДА.

«Спасибі» мешканцю Донбасу

«Спасибі» мешканцю Донбасу

Учора донецький «білий дім», де розташована обласна рада та адміністрація, не працював. Про це свідчили і таблички, вивішені при вході, й коментарі чиновників, які пояснювали місцевим журналістам, що працюють наразі у телефонному режимі.

Блокадний півострів

Блокадний півострів

Учора ситуацiя в Криму дещо змiнилася на краще: помiтно знизилася кiлькiсть блокувальникiв на аеродромi Бельбек, у самому Севастополi. Проте блокада військових частин триває. Стрілецька бухта, де дислокуються кораблі «Славутич» і «Тернопіль», перекрита російськими кораблями.

Маски — геть!

Маски — геть!

Після того як у Києві та інших регіонах країни на установи та приватні садиби колишніх можновладців почастішали озброєні напади людей у масках, які називають себе Самообороною Майдану, керівники справжньої Самооборони нарешті вирішили запровадити нові правила.

Кримська карта

Кримська карта

Учора президія Верховної Ради Криму під тиском проросійськи налаштованого мітингу, який складався з близько трьох сотень осіб, прийняла рішення про проведення сьогодні позачергової сесії. Формально — щоб, заслухавши звіт Ради міністрів, відправити місцевий уряд у відставку.