Куди поділись снігурі?

Куди поділись снігурі?

Червоногруді красені ще у 1980–х були одним iз символів зими та новорічних шкільних канікул. Снігурі ставали окрасою кожної другої новорічної поштівки, які по 5 копійок продавалися в кіосках «Союзпєчать». Кіоски ті зникли, радянські будні теж, а з ними й снігурі канули в Лету?

Трагедії Нового року

Учора одинадцятирічна Віолетта Завадська, котра отримала черепно–мозкову травму від бракованого феєрверка у селі Лиманському Якимівського району, опритомніла і почала дихати самостійно, повідомив очільник Запорізької обласної дитячої лікарні Юрій Борзенко. Загалом постраждало троє дітлахів: у стані середньої важкості до Якимівської райлікарні з опіками голови було доправлено семирічну дівчинку і чотирирiчного хлопчика, який наразі потерпає від невралгії. Потреба у їхній госпіталізації до клініки обласного центру не виникла.

Білоруски, роздягайтеся!

Білоруски, роздягайтеся!

Троє українок з організації Femen — Інна Шевченко, Оксана Шачко та Олександра Немчинова, — над якими після проведення в Мінську акції «КГБацька» цілий вечір глумилися чи то білоруські кагебісти, чи то міліціонери, учора вночі нарешті повернулися до Києва. Як розповіла «УМ» лідер організації Анна Гуцол, дівчат били, зокрема й різками, наказували роздягатися, примушували тримати плакати з німецькою свастикою, погрожували вбити, обрізали пасма волосся ножем... На запитання, чи не зазнали дівчата сексуального насильства, Анна відповіла: «Ні, але їхнiй моральний та фізичний стан дуже важкий». Оговтавшись від потрясінь вечора 19 грудня, білявки з Femen заявляють про підготовку «акцій помсти». «Ми вже плануємо наступну поїздку в Білорусь, думаю, це буде не один протест», — каже одна з постраждалих, Інна Шевченко, і закликає білоруських колежанок приєднатися до них.

Голо–систі дівчата в лапах КДБ

Голо–систі дівчата в лапах КДБ

Дивовижна історія спіткала борчинь «з усім». Детективний сюжет розвивався «на виїзді» — у Білорусі. Учора вранці на сайті організації Femen з’явилося повідомлення про те, що троє її активісток — Інна Шевченко, Оксана Шачко, Олександра Немчинова — безслідно зникли 19 грудня, після проведення топлес–акції в Мінську, перед будівлею тамтешнього Комітету держбезпеки. А надвечір організація повідомила стривоженій громадськості: дівчата знайшлися, вони потрапили в лапи білоруського КДБ, яке возило їх усю ніч на автобусі по лісу, принижувало та ще й знімало все це на відеокамеру, а на світанку викинуло в хащах десь у Гомельській області...

«Йолко», запалися! Дубль другий

«Йолко», запалися! Дубль другий

Учора столиця запалила новорічну ялинку, яка зазвичай вважається головною ялинкою країни. Дійство за участі Президента Віктора Януковича та київського «градоправителя» Олександра Попова «почало починатися» о п’ятій вечора. Святкове дерево декорували в авральному порядку. «УМ» побувала на майдані Незалежності о першій годині дня і засумнівалася: чи встигнуть комунальники? На майданчику поруч із зеленим конусом (такою цьогоріч є ялинка) валялися гірлянди, дроти, кулі; щойно під’їхав висотний кран.

Останній день босої королеви

Останній день босої королеви

Ця жінка, народжена в халупах маленької злиденної африканської країни Кабо–Верде, мала королівське ім’я — Цезарія, тобто кесарівна. На згадку про вбогу юність Цезарія Евора, вже успішна виконавиця і мільйонерка, завжди виходила на сцену босоніж. Це був не іміджевий задум, а просто звичка людини з країни, де завжди тепло. Взувалася Цезарія лише коли їхала в турне у зарубіжжя з помірним кліматом.

А ти здав тару?

А ти здав тару?

Людство може захлинутися в пластиковому смітті — матеріалі, який так само, як і радіаційні компоненти, роз­кладається у ґрунті тисячоліттями. Розумна і більш далекоглядна частина світу вже почала боротьбу. Про запровадження системи для заохочення громадян здавати пляшки з–під випитої коли чи соку дискутують нині у Польщі.

Підземна рима

Підземна рима

Плакати з віршами, а не з рекламою, — на станціях метро та на центральних вулицях столиці. Таку поетичну акцію Польський інститут у Києві присвячує головуванню своєї країни в Європейському Союзі. Окрім Києва, проект «Вірші в метро» прикрасить підземки ще семи красивих столиць, а саме — Лондона, Парижа, Мадрида, Токіо, Люксембурга, Пекіна та Барселони.

Патріарх, який потребує реклами

Патріарх, який потребує реклами

П’ятий візит на рік — предстоятель Російської право­славної церкви Кирил здійснює поїздки Україною з такою регулярністю, начебто відвідує густозаселені православними області Ро­сії. Географія сміливого «освоєння України» розширюється: не тільки російськомовний Схід, а й далі на захід країни. 1–2 жовтня патріарх приїде на Буковину. За тиждень до цього візиту вже розгорілися пристрасті та почалися скандали.

Вiдмашка Платіні

Вiдмашка Платіні

Голова УЄФА Мішель Платіні, генеральний секретар організації Джанні Інфантіно, виконавчий директор Девід Тейлор, комісар Євро–2012 Жак Ламбер та операційний директор Мартін Каллен, — всi зразу вiдповiдальнi особи Європейського футбольного союзу прибули в Україну. Напрочуд насичена програма візиту обумовлена його тривалістю — за два дні делегати відвідають чотири міста. Учора вони інспектували: Львів, Харків, Донецьк. Сьогодні заплановано оглянути Київ.