Гроші — апачам

Індіанці Америки отримали перемогу в суперечці з урядом США, яка триває майже століття. Отже, уряд вирішив–таки виплатити індіанцям 3,4 млрд. доларів — як компенсацію за неправильне використання доходів, отриманих із земель, на яких споконвіку мешкали індіанці. Два мільярди з цих коштів підуть на створення спеціального фонду з метою подальшого викупу цих земель, а решта грошей буде витрачено на виплати сім’ям аборигенів. Насправді якщо розділити загальний бюджет компенсації між майже 300 тисячами індіанців, то вийде так, що кожен із позивачів отримає близько півтори тисячі доларів.

Як у клубі «зажигалі»

Як у клубі «зажигалі»

По всій Росії вчора був День жалоби за згорілими в пермському нічному клубі «Кульгавий кінь». Опівдні кількість жертв зросла зі 112 до 113: у лікарні померла від опіків ще одна відвідувачка злощасного закладу — 26–річна жителька Пермі. Крім того, постраждали і перебувають у лікарнях ще близько 120 осіб.

Були вони, а стали папірцями

Були вони, а стали папірцями

Громадяни і без того однієї з найбідніших країн світу — комуністичної Північної Кореї — відчувають на власній «шкурі» наслідки урядового рішення про деномінацію національної валюти — корейської вони. В останні дні в країні заморожено всі розрахунки готівкою, закрито підприємства торгівлі та сфери послуг. Як пише британська «Таймс», у столиці країни — Пхеньяні — працюють лише кілька магазинів та ресторацій, яким дозволено приймати закордонну валюту, але вони, звичайно, обслуговують перевжно рідкісних іноземців, котрим, згідно із законодавством КНДР, заборонено розплачуватися вонами. Валюту в таких закладах приймають за офіційним курсом, який удесятеро вищий, ніж реальний, тобто той, що правлять на «чорному ринку». За даними іншого видання — російської газети «Комммєрсант», «грошове» рішення влади КНДР призвело до небаченого в цій закритій комуністичній країні — повсюди спалахують спорадичні страйки і мітинги. Через це армію приведено у стан підвищеної боєготовності.

Терористи повертаються

Терористи повертаються

На вчорашній ранок кількість жертв вибуху «Невського експреса», що пролунав пізнього вечора 27 листопада, досягла 26 осіб (одна пасажирка, передає «Інтерфакс», померла від ран у лікарні). Чотирьох загиблих досі не опізнано.

У небі — пані президент

У небі — пані президент

Учора президент Індії Пратібха Патіл, яку обрали на цю посаду влітку 2007 року, стала світовою рекордсменкою — першою жінкою–лідером держави, яка здійснила політ на надзвуковому літаку–винищувачу. Пані Патіл побила ще один рекорд — стала найстаршою з жінок, які піднімалися в небо на такого типу авіамашинах.

Вибухова хвиля у місті Леніна

Вибухова хвиля у місті Леніна

Учора слідчий комітет при прокуратурі Російської Федерації порушив ще одну кримінальну справу за фактом вибухів, уже другої серії, на складах боєприпасів «31–й арсенал», що в місті Ульяновську, повідомляє агенція «Інтерфакс». Серія вибухів пролунала в понеділок по обіді, під час завантаження боєприпасів зі складів у спецмашину.

Жертва «військової таємниці»

Жертва «військової таємниці»

Загадкова історія суховантажу «Арктік Сі», який у липні зник, а за кілька тижнів знайшовся буцімто захоплений піратами з незрозумілим вантажем на борту, отримала вчора продовження. Як повідомляє російський сайт NEWSru.com, головний редактор журналу «Морський бюлетень–Совфрахт» Михайло Войтенко втік із Росії, бо йому погрожували «органи» розправою за «несвоєчасне» надання гласності усій історії з виявленням «Арктік Сі». Нині Войтенко перебуває в Туреччині й не знає, як далі складеться його доля.

Історичне примирення з кастетом у кишені

Напередодні 1 вересня, дня, коли на плацдармі поблизу Гдансь­ка Європа згадуватиме початок Другої світової війни, пре­м’єр–міністр Росії Володимир Путін написав полякам листа. Текст, який учора з’явився на сайті впливової «Газети виборчої», з одного боку, закликає до історичного примирення між Польщею та Росією, так як це зробили після Другої світової Франція та Німеччина, а з іншого — дає зрозуміти, що за основу такого примирення треба брати варіант, який пропонує сама Москва, і ніякий інший. Стаття у «Виборчій» обурила багатьох поляків. Так не миряться, кажуть вони.

Вигадана пандемія

«Епідемія «свинячого грипу» набрала такого масштабу, що її вже не можна зупинити», — застерегла днями Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Посилення тривоги ВООЗ викликали чергові кон­статації смертей зараження людей вірусом A/H1N1 у різних куточках світу.

Інтриги мертвої спокусниці

Інтриги мертвої спокусниці

Єгипетський археолог Захі Хавасс заявляє, що відшукав гробницю Клеопатри — найцікавішої жінки античності. Про це вчений написав статтю у газеті «Таймс». Доктор Хавасс, який очолює Вищу раду зі старожитностей Єгипта, припускає, що Клеопатру та її останнього коханого — римського полководця Марка Антонія — поховали разом на території храму Осиріса в Александрії.