«Голодна кутя» для бюджетників

«Голодна кутя» для бюджетників

Лікарі, вчителі, студенти, держслужбовці та загалом усі працівники бюджетної галузі можуть залишитися в грудні без грошей. За даними заступника голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка, на зарплатню бюджетникам не вистачає близько 10 мільярдів гривень. Найгірша ситуація з виплатами освітянам та студентам. «У місцевих бю­джетах, щоб закрити фінансовий рік, не вистачає 2,4 мільярда, у центральному — лише для виплати зарплати працівникам вищої школи бракує 101 мільйона гривень, на виплату стипендій не вистачає 109 мільйонів гривень, — уточнив Романюк. — У галузі охорони здоров’я не вистачає близько двох мільярдів на зарплатню».

Три мільярди — на оборону Росії

Три мільярди — на оборону Росії

Господарський суд Києва вчора частково задовольнив позов Міністерства оборони Росії до українського уряду щодо боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України». Суд постановив, що Кабінет Міністрів України мусить сплатити борги «ЄЕСУ» російському Міноборони в розмірі 3 млрд. 113 млн. 53 тис. 506 грн. 26 копійок.

«Рукавички». Казка з–за ґрат

«Рукавички». Казка з–за ґрат

Дружина екс–міністра внутрішніх справ Ірина Луценко презентувала у Львові робочі рукавиці, які пошив її чоловік у Менській колонії. Це перша продукція, виготовлена з/к Юрієм Луценком. «Мій чоловік сьогодні... у повній ізоляції від світу, позбавлений права спілкуватися з адвокатами, рідними, друзями.

Віруси — свиняче діло

Віруси — свиняче діло

Міжнародний колектив біологів під керівництвом американця Роберта Вебстера з Дослідницького дитячого госпіталю ім. св. Юди в Мемфісі виявив збудника новітнього варіанта «свинячого грипу», передає агенція «Рейтер».

«Червона» несподіванка

«Червона» несподіванка

Щодо роботи парламенту після канікул можна сказати, що ентузіазм і сили нинішніх і потенційних суб’єктів законодавчої влади сфокусовані не на поточній роботі, а працюють вони на одну мету — опинитися в новій Верховній Раді.

Він здав фортецю. Пішов у монастир

Він здав фортецю. Пішов у монастир

Уже півтори доби, як скандальна тема з керівником Національного Києво–Печерського заповідника добігла кінця: замість звільненої на початку серпня, малокваліфікованої на цій посаді Вікторії Лісничої до справ стає директор історико–культурного заповідника «Хотинська фортеця» Любомир Михайлина. Його представив співробітникам Лаври міністр культури Михайло Кулиняк.

«Прапор Перемоги» не піднявся наді Львовом

Щоб уникнути сутичок, як це було минулоріч, Львівський окружний адміністративний суд заборонив проводити у місті, зокрема на Пагорбі слави, масові акції до дня Перемоги. З відповідним позовом звернулися до суду міськрада та ще 11 громадських і політичних організацій. Позивачі також хотіли заборонити радянську символіку цього дня, проте суд відхилив цю пропозицію. Водночас, як передає Радіо «Свобода», мерія неофіційно попросила у лівих сил не провокувати ситуацію і не розмахувати зайве червоними прапорами.

Нечиста гра?

Нечиста гра?

Завтра в Києві — прем’єрний показ стрічки «Матч», знятої у співпраці українських та російських кінематографістів. Мається на увазі легенда про так званий «матч смерті» між київськими футболістами та німецькими окупантами. Прокатна доля фільму визначилася не відразу. Експертна рада при Держкіно перевищила термін розгляду заявки на видачу прокатного свідоцтва, і ця мовчанка тривала на тлі заяв правоцентристських партій та громадських рухів, які переконували: «Матч» несе в маси принизливий для українців контекст. Урешті 21 квітня Держкіно таки «благословило» стрічку на український прокат.

«Візитка» у багні

«Візитка» у багні

Більш як півроку Андріївський узвіз став непрохідним і для туристів, і навіть для киян, які там мешкають. Перлина міста нагадує окопи і барикади — бруківку знято, вирито канави, скрізь ведеться будівництво, якому кінця–краю не видно. З осені і по сьогодні музеї практично не приймають відвідувачів. А хто туди добереться по такому бездоріжжю? Спраглим до культури треба видавати не музейні бахіли, а гумові рибальські чоботи по коліна.

Із мрією про «Плейбой»

Із мрією про «Плейбой»

Цього року фінал конкурсу краси вперше проводили в Національній опері України. Вперше дівчат було 27, а не 26. Уперше красунь «судили» не у вересні, а на початку весни. (Це зумовлено перенесенням дати конкурсу «Міс Світу», який цьогоріч пройде 19 серпня). Щодо кількості учасниць, то ви помилилися, якщо подумали, що вони представляють різні регіони країни. Пропорційного підходу до складу учасниць не було: так, столицю представляли аж четверо красунь, а Донецьк — жодної. (Невже всі вродливі донеччанки перебралися до Києва?)