«Люстрація» по-китайськи

«Люстрація» по-китайськи

Говорячи про боротьбу з корупцією, українці нині нерідко ставлять собі за приклад Китай: мовляв, там одного чиновника розстріляють на стадіоні — і після цього ніхто вже не наважується красти. Втім чи здатна комуністична влада насправді контролювати та карати сама себе у країні, де відсутня опозиція, всіляко придушуються основні права і свободи людей?

«Куряча» пошесть

«Куряча» пошесть

В інфекційне відділення Чернівецької обласної лікарні позавчора було доправлено дев’ятьох людей, які куштували кури–гриль у кафетерії, що діє при продовольчому магазині. Зараз стан здоров’я цих пацієнтів лікарі оцінюють як середньої тяжкості й висловлюють підозри на сальмонельоз.

Ягоди і гади

Позавчора до Вижницької районної лікарні потрапила 53–річна місцева мешканка. Під час збору ягід вона не помітила змію, яка причаїлась в одному з кущів ожини. В Путильському районі в цей же день від укусу змії постраждала 56–річна мешканка села Плоска. Змія вкусила її під час заготівлі сіна у власному господарстві. Аналогічний випадок стався з мешканцем цього ж села в липні й також під час збору сіна. Тоді у важкому стані 35–річного чоловіка госпіталізували одразу в реанімацію, а його тринадцятирічного односельця змія вкусила під час збору грибів.

Іди й читай

Іди й читай

Працівники Чернівецької обласної наукової бібліотеки імені М. Івасюка зі своїм духовним крамом на деякий час облаштувалися просто в Центральному парку відпочинку імені Тараса Шевченка. Їхня ідея припала до душі чернівчанам, адже в парку щоденно гуляють сотні людей iз маленькими дітьми.

Дефіле по Геренгассе

Дефіле по Геренгассе

На вулиці Ольги Кобилянської знаний оригінальними інсталяціями митець встановив картонні фігурки чоловіка та жінки, які нібито прогулюються улюбленою в Чернівцях вулицею. Арт–проект має назву Guten Tag Ridne Misto («Рідне місто»). Раніше, ще за австрійських часів, вулиця мала назву Gerengasse, потім називалася Панською і нею залюбки прогулювалися городяни.

Реверсні Атаки

Через руйнування мосту в селі Атаки Хотинського району, про що вже писала «УМ», автобусне сполучення на Буковині буде обмеженим iще щонайменше півроку. А от для легкових автомобілів переправу відкриють iз 17 квітня у реверсному режимі, повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігор Гах. Два наскрізних руйнування проїзної плити і шість руйнувань бетонного захисного шару із заголенням арматури, пояснює чиновник, призвели до того, що міст визнали непридатним для експлуатації.

Не їдьте в Атаки! Йдiть пiшки

Не їдьте в Атаки! Йдiть пiшки

На мосту через Дністер, що на околицi села з «вiйськовою» назвою — Атаки, провалилась частина залізобетонної плити розміром 1,2 на 1,5 метра. Неприємна подія сталася опівдні 7 квітня. Якщо врахувати, що це дорога державного значення, а міст проходить на кордоні Чернівецької та Хмельницької областей, стає очевидним, який потік транспорту проходив через переправу щодня.

Красивому приміщенню — красиві гроші

Красивому приміщенню — красиві гроші

Реконструкція однієї з найкрасивіших будівель у Чернівцях, де нині розташована філія Нацбанку, претендує стати номінантом на Державну премію. Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини міськради, запевняє «УМ», що готується таке подання, адже «реставрація проведена на дуже високому рівні, і нині комплекс є одним iз кращих не лише у Чернівцях, а й в Україні». Цю будівлю урочисто відкрили ще восени 2011 року, до 20–річчя банку. Проте з’ясувалося, що реставраційні роботи ще тривають. І — потребують ще і ще грошей. Звісно, бюджетних.

Румунськi перемоги на селi

Румунськi перемоги на селi

За визнання румунської мови регіональною проголосували депутати Магали, Буди та Прута (Новоселицький район) і Остриці (Герцаївський район). Їх підтримали і селяни, 98 відсотків з яких удома спілкуються саме румунською.

Після служби — на промисли

Днями в Чернівцях «на гарячому» спіймали співробітника міліції — 20–річного сержанта батальйону патрульно–постової служби, який майже два місяці безкарно в нічний час грабував приватні автомобілі. Крав усе, що під руку попадало, від автомагнітол до інших речей, залишених в автомобілях їхніми власниками. Допомагали правоохоронцю ще двоє цивільних.