Полювання на таксистiв

Професія таксиста стає вкрай небезпечною. Лише за один тиждень у Чернівцях було скоєно напади на двох таксистів. Одного клієнти попросили підвезти до села Клішківці Хотинського району. По дорозі вдарили скляною пляшкою по голові й викинули з машини... Авто працівники ДАІ помітили в Клішківцях i почали переслідувати. Лише заблокувавши автівку на одній iз вулиць села, вдалося нарешті зупинити зловмисника, який ледве не спричинив кілька дорожньо–транспортних пригод. Спільника 26–річного хлопця затримали вже згодом. Обом викрадачам загрожує позбавлення волі від 7 до 12 років. До того ж один iз них уже мав проблеми з законом і нещодавно вийшов із–за ґрат за амністією.

Шоу з кролем

Шоу з кролем

Більше місяця в Україні збирають підписи в рамках акції «Україна проти Януковича», ініційованої «Фронтом змін». На Буковині вже зібрано понад 30 тисяч підписів, а по всій країні — півмільйона. Владній партії така ініціатива не сподобалась. Чернівецька міськрада навіть подала позов до суду, аби місцева Феміда заборонила «фронтовикам» ставити в місті агітаційні намети.

Бо п’яниці й наклепники!

Після кількох судових засідань, які або не відкривалися, або ніяких результатів не приносили, у Першотравневому районному суді нарешті завершилося судове слідство щодо побиття рибалок у Заставнівському районі Чернівецької області. Нагадаємо, 16 квітня голова Заставнівської райдержадміністрації Михайло Бойчук із родичами побили чотирьох рибалок, які, на їхню думку, «незаконно» рибалили на приватних ставках.

Смертельний забіг

Смертельний забіг

Близько 9–ї ранку в селi Хряцка Герцаївського району загинув 14–річний Мар’ян Минзату. Хлопчик був зарахований до спеціальної групи, адже мав протипоказання до важких фізичних вправ, повідомляє Головне управління охорони здоров’я облдержадміністрації. «Дитина не була здоровою. З 10–річного віку він відрізнявся від однолітків — спостерігалося відставання у масі та зрості, — розповів Рослислав Калошин, в.о начальника Головного управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА. — У 2009 році дитина пережила струс мозку. Тоді його оглянули районні фахівці та фахівці обласної клінічної дитячої лікарні. Діагноз — вегето–судинна дистонія змішаного типу, затримки фізичного розвитку, дифузний зоб першого ступеня. Лікарі звертали увагу на дитину. Згідно з нашим висновком, Мар’ян мав перебувати у спеціальній групі, тобто інтенсивні фізичні навантаження йому були протипоказані».

Патріарх, який потребує реклами

Патріарх, який потребує реклами

П’ятий візит на рік — предстоятель Російської право­славної церкви Кирил здійснює поїздки Україною з такою регулярністю, начебто відвідує густозаселені православними області Ро­сії. Географія сміливого «освоєння України» розширюється: не тільки російськомовний Схід, а й далі на захід країни. 1–2 жовтня патріарх приїде на Буковину. За тиждень до цього візиту вже розгорілися пристрасті та почалися скандали.

Від камери не сховаєшся

Друге досудове засідання щодо колишнього голови Заставнівської райдержадміністрації Михайла Бойчука відбулося у Першотравневому районному суді Чернівців за посиленого міліцейського супроводу — кілька офіцерів чергували на вулиці, у коридорах та залі судових засідань. Бойчук виглядав стомленим, спирався на цiпок, адже він інвалід — не має однієї ноги. Два адвокати підсудного висловилися проти того, щоб журналісти одного з телеканалів робили відеозапис засідання. Протест підтримав і обвинувачений. Також адвокати подали клопотання, щоб у ролі захисників брата і зятя Михайла Бойчука виступали їхні дружини.

Управа на збоченця

Господарство сектантів розташовувалося у селі Котелево Новоселицького району. Отримавши ордер на обшук помешкання, міліція встановила, що там проживали 25 осіб. Серед них і 14 дітей. Лідера секти ATARVE Сергія Лисака затримали й помістили в ізолятор тимчасового утримання. Наразі порушено кримінальну справу за трьома статтями. Зокрема, учасникам секти інкримінують розбещення та незаконне позбавлення волі дітей. Під час обшуку в оселі Лисака також знайшли велику кількість ритуальних ножів.

«Ми любили Україну і були непокірні»

Уривки листа знайшли в кабінеті біології гiмназiї №5. Переглянувши пожовклі клаптики паперу, вчителі дійшли висновку, що лист написали старші гімназисти (спудеї) приблизно у 1922—1924 роках — у період, коли Буковина входила до складу Румунії. Отже, знайденому листу майже сто років.

Перлина під захистом

Перлина під захистом

Рішення про внесення Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича (колишньої резиденції буковинських митрополитів) до перелiку охоронних об’єктiв ЮНЕСКО було ухвалено на 35–й сесії Комітету всесвіт­ньої спадщини, яка тривала у Парижі з 19 по 29 червня. «Внесення до спадщини ЮНЕСКО створить імідж для нашого університету і привабить туристів, — сказав «УМ» ректор університету Степан Мельничук. — Ми ж, зі свого боку, повинні облаштувати для туристів усі зручності: обладнати стоянки для транспорту, місця для харчування, сувенірні магазини. Плануємо перенести господарський двір в інше місце, а на його місці створити туристичний комплекс. Коли ж це буде і за які гроші — поки що не знаю...»

«Коротке» — про все

«Коротке» — про все

Як повідомив начальник обласного управління освіти області Михайло Бауер, влада планує запровадити систему, завдяки якій батьки матимуть змогу дізнаватися про оцінки своїх дітей у школі за допомогою смс–повідомлень або інтернет–сайту. Окрім того, текстові «месиджі» міститимуть інформацію про поведінку чада та дату проведення батьківських зборів.