Ляпас «позицiї» вiд «опозицiї»

Сутички, які раз по раз спалахують у Верховній Раді, схоже, стали прикладом для наслідування місцевими народними обранцями. Днями конфлікт між двома депутатами Чернівецької міської ради переріс у банальну бійку. А почалося все з тротуарної плитки, яку кладуть на пішохідній вулиці імені Ольги Кобилянської: ступаючи на неї в дощову погоду, пішоходи ризикують були заляпаними водою, що бризкає з–під плитки.

«Німці» в українських деталях

У Чернівці навідались представники німецької компанії Sumitomo Electric Bordnetze Gmbh. Під час їхнього приїзду йшлося про презентацію проекту розміщення виробництва провідникової продукції Sumitomo Electric Bordnetze Gmbh для німецьких автомобілів «Фольксваген Гольф7» та «Aуді A4».

Гулянки на Маланки

Гулянки на Маланки

Тридцять колективів, більше тисячі учасників — такий «кадровий» склад уже третього «Маланка–фесту», що сьогодні пройде у Чернівцях. На цілий день буде перекрито рух у центрі міста, і народні колективи пройдуть гамірною ходою до головної сцени, де продемонструють різноманітні традиції святкування Маланки.

Дітям «пророка» школа не потрібна?

Шевченківський районний суд Чернівців днями виніс вирок родині Глинських за недотримання Конституції України. Два роки позбавлення волі мали б отримати багатодітні батьки за те, що десятеро дітей із дванадцяти не відвідують школу. І жодного дня не відвідували! Щоправда, вирок вступить у силу, якщо впродовж року батьки не переглянуть свої погляди і не відправлять дітей до школи.

«А на тому боці, там живе Марічка»

«А на тому боці, там живе Марічка»

Народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка Михайло Ткач народився в селi Лукачани на Буковинi, закінчив Чернівецький медичний інститут у 1957 році. Днями на фасаді Палацу «Академічний», який належить медичному університету, встановили меморіальну дошку, благодійні кошти на яку зібрали випускники різних курсів.

Загинув за кілька днів до «дембеля»

Тіло 23–річчного солдата строкової служби було виявлено на Сторожинецькому полігоні в Чернівецькій області 18 липня цього року. Саме там проходив навчання особовий склад полку. Солдат зник ще 13 липня, але керівництво полку, в якому служив хлопець, чомусь не звернулось вчасно до правоохоронців. Через кілька днів парубка почали шукати. Знайшли лише через п’ять діб у лісосмузі. Що стало причиною вбивства молодого солдата, одразу почали з’ясовувати працівники військової прокуратури. Натомість якихось конкретних результатів їм добитись не вдалось. Справу передали в управління внутрішніх справ у Чернівецькій області, працівники якого одразу почали слідчі дії.

Ах ти ж зміюка!..

Ця пригода сталася в селі Мариничі Путильського району Чернівецької області. Тринадцятирічну Оленку просто на власному подвір’ї за ногу вкусила гадюка. Дівчина від несподіванки та переляку в шоковому стані забігла до будинку. Батьки одразу відвезли дитину в районну лікарню, де їй вкололи протиотруйну сироватку. Натомість нога почала набрякати і дівчинку перевезли до обласної дитячої лікарні, де вона одразу потрапила в реанімацію. Лікарі кажуть, що саме шоковий стан дитини сприяв швидкому потраплянню отрути в кров. Фа­хівці радять за можливості зберігати спокій і глибоко та повільно дихати, одразу відсмоктати отруту та обробити ранку. Ці поради, звичайно, потрібні й корисні, але коли людина потрапляє в подібну ситуацію, навряд чи одразу згадує настанови спеціалістів. Батьки ж Оленки досі не можуть оговтатися.

Гербом закусили

Гербом закусили

У Чернівцях вирішили вкотре здивувати народ і спекли величезний торт. Зроблений він був з вафельних коржів та перемащений згущеним молоком. Торт прикрасили гербом міста Чернівців із крему. Величезний кондитерський виріб потягнув на 201 кілограм, а його площа становила більше шести квадратних метрів. Представили кондитерське диво на святкуванні Петрівського ярмарку. Це свято було відновлено в 1998 році, а започатковано ще в 1876 році, коли Чернівці входили до складу Австрійської імперії.

«Буковинський Лозинський» жаліється

Село Хрещатик Заставнівського району останній рік не раз привертало увагу громадськості завдяки своєму «знаменитому» земляку — «буковинському Лозинському» Михайлу Бойчуку. «УМ» уже неодноразово писала про подвиги цього тепер уже колишнього керівника району, який отримав занадто м’який вирок за жорстоке побиття рибалок на приватному ставку. Нещодавно, вкотре переконавшись у власній безкарності, Михайло Бойчук особисто стріляв із рушниці в бік дітей, які випасали худобу на полі біля його власного заводу.

Стрілянина у Хрещатику

Постріли, за даними обласної міліції, чули мешканці села Хрещатик Заліщицького району Чернівецької області. З’ясувалося, що про себе вкотре нагадав колишній голова Заставнівської райдержадміністрації Михайло Бойчук, який півтора року тому з братом, зятем і двома охоронцями ставка у Заставні по–звірячому побив місцевих рибалок.