«Гранди» йдуть нога в ногу

Передвиборча кампанія ще не почалась — до офіційного старту півтора місяця, але маховик обговорення парламентських перегонів набирає обертів. Яку динаміку рейтингів мають сьогодні топ–партії, за яким принципом виборці віддають їм перевагу, що слід робити, аби вибори були чесними й демократичними, — на ці запитання шукали відповідь соціологічна служба Центру Разумкова та Фонд «Демократичні ініціативи». Із 31 травня по 6 червня вони провели репрезентативне дослідження громадської думки по всій країні (залучено 2009 респондентів зі 132 населених пунктів усіх регіонів; похибка не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95).

Сила людського фактору

Що дасть виборцям повернення мажоритарної складової у виборче законодавство, які важелі впливатимуть на хід передвиборчої кампанії, чи зміниться якісний склад Верховної Ради після осінніх «великих перегонів»? Ці питання обговорювали на прес–конференції в УНІАН політтехнологи й експерти.

Помста за розкол країни

Помста за розкол країни

«Помста за розкол країни» — акцію з такою назвою провели активісти всеукраїнського громадського руху «Відсіч» у місті Антрацит на Луганщині. Це жест спротиву патріотичної молоді проти розкольницького законопроекту Колесниченка — Ківалова «Про засади державної мовної політики», який фактично запроваджує російсько–українську двомовність.

Космічна порожнеча

Космічна порожнеча

У перший день літа офіційно подав у відставку номінальний міський голова Києва Леонід Черновецький. По суті, його повноваження закінчувалися в неділю, 3 червня — любителя столичних бабусь і гречки обрали цього дня чотири роки тому.

Вийдуть вони із народу

Вийдуть вони із народу

Рівно за п’ять місяців до парламентських виборів партія «Україна — Вперед!» оголосила про початок формування Народного списку. Як повідомили на прес–конференції голова партії Наталія Королевська та її заступник Євген Суслов, ідеться про всенародний відбір кандидатів у депутати для списку «Україна — Вперед!».

Третім уже не будеш

Третім уже не будеш

На 30 липня «Батьківщина» скликає свій ­передвиборчий з’їзд, також цього дня пройде спільний з «Фронтом змін» з’їзд, але єдиний список кандидатів до ВР об’єднана опозиція обіцяє оприлюднити ще до цього міжпартійного форуму.

Незваний гість — кращий татарин

Умови підтримки опозиції на парламентських виборах оголосив в суботу в ефірі «5–го каналу» голова Меджлісу кримсько–татарського народу, «нунсівець» Мустафа Джемільов. По «мажоритарці» татари не мають шансів пройти до Верховної Ради, тому що вони розселені по всій території Криму, пояснив пан Джемільов, а отже, слід приєднатися до когось з очевидних передвиборчих фаворитів.

Вiдставка з логiкою

Вiдставка з логiкою

Валентин Наливайченко склав повноваження голови політради «Нашої України» та зупинив своє членство у партії. Для однопартійців це не стало несподіванкою, адже раніше Наливайченко неодноразово заявляв своє бачення передвиборчої лiнiї «НУ», ця лiнiя узгоджувалась iз ­КОДом.

Кого притисне?

Сьогодні Європарламент має ухвалити резолюцію щодо України. Її текст було узгоджено вже вчора, і він, за оцінками самих європейських парламентаріїв, жорсткий.

Документ містить рекомендації до тих політиків, які вирішать відвідати Євро–2012: домагатися побачення з політичними в’язнями і не відвідувати VIP–трибуни. Водночас автори резолюції підкреслюють, що це не є бойкотом чемпіонату. Європарламент закликає українську владу «прояснити ситуацію з особами, яким винесений вирок по політично мотивованих справах». Червоною ниткою в тексті резолюції проходить думка про неприпустимість неучасті у виборах засуджених лідерів опозиції.

Мантії недоторканних

Мантії недоторканних

Учора Верховна Рада відмовилася внести до порядку денного президентський законопроект про посилення гарантії незалежності суддів. «За» проголосували лише 217 з необхідних 226 депутатів.