«Кнопкодави» у КС для «кнопкодавів» у ВР

Нинішній Констититуційний Суд ще раз довів свою здатність легітимізувати будь–яке рішення, яке влада Януковича не може провести в інші способи. Найбільш кричущим був вердикт КС щодо потреби повернути в Україну Конституцію в «кучмівській» редакції 1996 року. А тепер маємо справу із найшвидшим висновком, зробленим на вимогу Партії регіонів. Провадження було відкрито 9 липня, вже через два дні суд на чолі із земляком Президента Анатолієм Головіним ухвалив рішення, а вчора його оперативно оголосив. І це — в період відпусток!

Партнери Бога

Партнери Бога

Сьомий рік поспіль 13 числа кожного місяця біля стародавньої Софії Київської здійснюється молитва за духовне просвітлення нашої країни та її політичну реформацію. Ведуть службу просто неба біля воріт храму представники різних християнських церков. Серед постійних учасників молитви — члени Всеукраїнської громадської організації «Християнська Україна» та Духовного руху «Схід і Захід в єдності під покровом Богородиці». Нещодавно з нагоди 95–річчя з’явлення Фатімської Божої Матері у Києві відбувся «круглий стіл» на тему: «Шлях до процвітання і єдності України — розбудова української християнської держави». Участь у цьому заході взяли відомі науковці, магістри державного управління, філософи, громадські діячі. З основними думками, оприлюдненими на зустрічі, її учасники поділилися з читачами «УМ».

Хто останній на прийом?

Хто останній на прийом?

Уже перший тиждень вступної кампанії до вищих навчальних закладів засвідчив, що і цьогорічний абітурієнтський марафон має свої недоліки і складнощі. Про це повідомила громадянська мережа «Опора», що традиційно проводить спостереження за перебігом вступної кампанії.

Гріх номер один — підкуп

Гріх номер один — підкуп

У мережі інтернет з’явився веб–ресурс «Майдан–моніторинг», на який «зливатимуть» задокументовані, тобто з фото– і відео­–зйомкою, скарги про порушення Закону «Про вибори». Передвиборча ініціатива належить Громадському інформаційно–методичному центру «Всесвіт», фінансує проект соросівський фонд «Відро­дження».

Віктор Мусіяка: Вихід із кризи влади — через конституанту

Віктор Мусіяка: Вихід із кризи влади — через конституанту

Віктор Мусіяка вже тривалий час як відійшов від великої політики і став, якщо так можна сказати, «чистим теоретиком». Відомий правник, один із батьків чинної Конституції, заступник Голови Верховної Ради у середині 1990­х, зараз він — просто професор Києво­Могилянської академії. Має час потеоретизувати, що потрібно Україні для того, аби розв’язати кризу нелегітимності влади та Конституції. Віктор Лаврентійович вважає, що «регіонали» у 2010 році дискредитували систему влади як таку і перетворили її лише на механізм заробляння грошей для своїх офшорів. Утім він погодився увійти до Конституційної асамблеї, скликаної Президентом Януковичем, і через цю структуру прагне донести до громади своє бачення виходу з глухого кута: конституанта плюс референдум.

Як Україна докотилася до такого і в чому полягає його сценарій — професор Мусіяка розповів в інтерв’ю «УМ».

Хто виселяє музей Чорновола?

Хто виселяє музей Чорновола?

Нинішнє — «тимошенківське» — керівництво Народного руху в Києві виселяє з приміщення музей Героя України, колишнього лідера НРУ В’ячеслава Чорновола. Причиною гонінь на музей є конфлікт інтересів у Русі, де теперішнє керівництво підтримує Юлію Тимошенко, а старі рухівці хочуть зберегти справжній, «чорноволівський», дух партії. «УМ» спробувала розібратися, що до чого в цій колізії.

Повний вперед

Повний вперед

Позавчора лідерка партії «Україна — Вперед!» Наталія Королевська презентувала в Києві перші підсумки формування Народного списку потенційних кандидатів у народні депутати. Хол на тисячу місць у Гранд­холі на Оболоні був заповнений вщерть, партійні та громадські активісти з’їхалися з усієї України. Королевська вийшла до мікрофона у бежевому жакеті, салатовій блузці й туфлях такого самого кольору, вигляд доповнювало намисто.

«Ми ухвалили рішення сформувати команду із людей нового покоління. Це ті люди, які зможуть бути вище від політичних інтриг, кулуарних домовленностей та корумпованої політики минулого. Це ті люди, які вирішуватимуть реальні проблеми реальних людей, — заявила народний депутат. — Хтось має почати зміни з себе. І хто, якщо не ми, і коли, якщо не зараз? Ми інші, ми — альтернатива старим політикам».

І справді, якщо не рахувати заступника голови партії Євгена Суслова, журналісти не помітили в залі знайомих облич. До творення Народного списку Королевської долучаються «свіжі» особистості.

Потрібна конституційна революція знизу!

Потрібна конституційна революція знизу!

Завтра — День Конституції. Завдяки йому країна має аж чотири вихідні (п’ятницю вирішили теж «прогуляти»). Утім дивно святкувати день того, що хронічно не виконується, що всі зневажають, що хоче змінити кожен Президент.

Операція «недоторканність»

Операція «недоторканність»

Набір хронічних захворювань Верховної Ради, які між виборчими кампаніями перебувають у стадії ремісії, перейшов у гостру стадію свого перебігу. Хто перший ухопиться за «лікування», той і сподівається отримати дивіденди. І хоча українці ніби вже достеменно розібралися з виборчими технологіями, політики за інерцією продовжують привертати, а точніше, відволікати увагу, суспільства від економічних провалів популістськими питаннями. Як не російська мова — то депутатська недоторканність.

Брязкальця недоторканності

Брязкальця недоторканності

До соціальних ініціатив та закону про підвищення статусу російської мови влада на шляху до виборів додала ще одну «рекламну фішку» — скасування депутатської недоторканності. Ця гра на питанні нерівноправності нардепів із «простими смертними» спливає на поверхню в ході кожної парламентської виборчої кампанії — зрештою, як і болюче питання другої державної мови. Позбавити народних обранців привілеїв закликали ще в 1990–х роках, потім зняти імунітет членів ВР перед законом збирався Віктор Ющенко. У 2007 році «Наша Україна — Народна самооборона» йшла на вибори, використовуючи білборди відповідного змісту. Але за п’ять років народні обранці так і не стали «доторканними».