Азаров не всім голова

Прем’єр–міністр Микола Азаров втрачає довіру власних партійців. Під час зустрічі з фракцією «Регіонів» минулого тижня формальний голова Партії регіонів був змушений вислухати багато критики на свою адресу. Зокрема, із зауваженнями виступив голова фракції у ВР Олександр Єфремов.

На Януковича чекає «апостол»

На Януковича чекає «апостол»

Олександрі Кужель — колишній голові Держкомпідприємництва — не позичати амбіцій. Вона намагалася зробити кар’єру в «Сильній Україні» Сергія Тігіпка, а тепер вирушила у самостійний похід. Демарш пані Олександри пов’язаний із наміром Тігіпка об’єднатися з Партією регіонів. Хоча цей союз відкладається, Кужель спалила мости й відновлювати їх не збирається. Ба, більше, вона заявила про намір балотуватися в президенти.

Як Іван посаду згубив

Як Іван посаду згубив

Відучора парламентською фракцією Тимошенко керує нова особа — Андрій Кожем’якін. 46–річний політик заступив на посаду замість Івана Кириленка, багаторічного керівника фракції, який був змушений подати у відставку після вівторкового засідання парламенту. Як писала «УМ», під час блокування БЮТівцями трибуни Кириленко заявив про можливість співпраці з фракціями більшості задля звільнення Юлії Тимошенко. Проте парламентський осередок «Батьківщини» дезавуював заяву лідера й невдовзі Кириленко мусив виступити зі спростуванням.

Відступ — на наступ

Партія Віктора Ющенка критично сприймає виборче законодавство, за яким проводитимуть парламентські перегони наступного року. Попри це, «Наша Україна» вступає в підготовчу фазу виборчої роботи. Такі цілі були оголошені на засіданні політради «НУ» наприкінці минулого тижня.

У Таджикистані лапи такі ж волохаті

Україна посіла 152–ге місце в індексі сприйняття корупції, складеному авторитетною міжнародною організацією Transparency International. Наша держава одержала всього 2,3 бала (де 10 — країна вільна від корупції, а 0 — найгірший показник) і поділяє цю сходинку з Таджикистаном.

Війну призначено на 17:00 четверга

«Із 1 грудня в Україні розпочинається визвольна війна» — такий заголовок має відозва, розміщена на сайті «КУПР». «Коаліція учасників Помаранчевої революції», котра цього політичного сезону виступила організатором багатьох вуличних акцій, оголосила, що з четверга почнеться «безстрокова кампанія за звільнення України і поновлення Незалежності».

Балда Болдирєв

Ідеї сепаратизму все ще живуть у Партії регіонів, яка востаннє переживала загострення в цій царині на з’їзді «депутатів всіх рівнів» у Сіверськодонецьку в листопаді 2004 року. Народний депутат Юрій Болдирєв заявив про те, що один із регіонів нашої держави — Галичина — це «наріст на тілі України», «наслідок пакту Ріббентропа–Молотова». І від нього треба відмовитись. «В одних кордонах утримувати Галичину і Донбас, Галичину й Крим можна тільки силою», — сказав Болдирєв минулої п’ятниці.

Вітання через ґрати

Вітання через ґрати

Юлія Тимошенко зустріла 52–й рік життя в ув’язненні. Прихильники вирішили підтримати екс–Прем’єр–міністра і влаштували мітинг під стінами Лук’янівського СІЗО. Мали на меті засвідчити підтримку лідерці БЮТ, виступити проти політичних переслідувань, по можливості — зчинити такий галас, який з–за стін могла б почути сама іменинниця.

Велика депутатська стіна

Народні депутати мали шанс на рівні закону заборонити огородження парканами органів державної влади. Відповідний проект зареєстрував у Верховній Раді Арсеній Яценюк. Учора, в «опозиційний день», цей документ пропонувалося внести до порядку денного. Проте за його розгляд проголосували лише 80 депутатів. Попри те, що напередодні представники різних фракцій висловлювалися проти горезвісної загорожі, яка не дозволяє пікетникам перебувати на площі біля парламенту.

Лупайте сей паркан!

Лупайте сей паркан!

Старенький анекдот про українця та росіянина, які зловили Золоту Рибку, можна переробити на новий лад — про народного депутата та пересічного громадянина. Висловлюючи побажання Рибці, депутат попросить: «Обнеси парламент великою та міцною загорожею». А простолюдин скаже: «А тепер заливай бетоном!..»