Розмова з цензурою

У п’ятницю, в день першої річницi своєї інавгурації, Президент планує взяти участь у тригодинному телеефірі, спілкуючись з українцями. Він відповідатиме на «запитання нації» в прямому ефірі. А це, зважаючи на ораторські риси глави держави, досить сміливий крок, навіть якщо запитання будуть заготовленими. Але ж лiдери Росiї роблять саме так, а їх приклад В. Я. наслiдує багато в чому.

Тюремна весна Луценка

Печерський райсуд Києва продовжив термін утримання Юрія Луценка під вартою ще на два місяці — до 26 квітня. Рішення було ухвалене в середу під вечір. Суд заборонив представникам ЗМІ бути присутніми в залі засідань під час оголошення рішення, повідомила агенція УНІАН.

Побільше нардепів, поменше кодексів

Побільше нардепів, поменше кодексів

Найближчим часом Верховна Рада поповниться новими депутатами, які зайдуть у сесійну залу замість сумісників, позбавлених мандата. Учора Центрвиборчком визнав обраними та зареєстрував сімох нардепів: Сергія Андроса, Анатолія Степаненка, Володимира Литвинова, Василя Євтухова, Павла Солтуса, Ігоря Зварича (всі — з Партії регіонів), а також представника БЮТ Станіслава Березкіна. Голова ЦВК Володимир Шаповал вручив новим обранцям тимчасові посвідчення. Цього тижня семеро щасливцiв мають зачитати присягу в сесійній залі.

Без мандата

Дев’ять політиків уже можуть забути, як це — працювати в сесійній залі. Принаймні забути до наступної каденції... Минулої п’ятниці Верховна Рада все–таки проголосувала за припинення повноважень депутатів–сумісників. Серед парламентаріїв були такі, хто суміщав депутатську діяльність із роботою в інших структурах майже цілий рік. Вони барилися до останнього, зокрема, приберегли свій мандат для того, щоб проголосувати за зміни до Конституції. Так, за пролонгацію повноважень Верховної Ради минулого тижня проголосували всі дев’ять екс–нардепів, а це при голосуванні в 311 «за» — майже «золота акція»...

Пора на «Опір»

Пора на «Опір»

«Опір! Наступ! Перемога!» — під таким гаслом починає свою діяльність новий опозиційний рух. Його було презентовано якраз у переддень річниці бою під Крутами. Мета руху «Опір!» — усунення від влади антиукраїнського режиму та прихід до влади нового покоління.

Феміда, певне, була з Донбасу...

Партія влади продовжує вибудовувати свою вертикаль на персоналіях, які походять із Донбасу. Так, Вища рада юстиції призначила Артура Ємельянова на посаду глави Господарського суду Києва. ВРЮ також ухвалила рішення звільнити Ємельянова з посади глави Господарського суду Донецької області.

Україні «надихали» податків

Пропрезидентська більшість домоглася свого: позавчора ввечері на засіданні парламенту було ухвалено Податковий кодекс. Одіозний документ, який викликав хвилю протестів по всій країні, підтримало 269 депутатів. Показово, що в цей час у залі сиділо значно менше нардепів, а на відео, яке зафіксувало момент голосування, чітко видно, як депутати голосують кількома картками кожен.

За півроку чи за два?

Учора Конституційний Суд почав розглядати подання депутатів щодо термінів проведення виборів народних депутатів і Президента України. Суддею–доповідачем призначено Павла Ткачука.