Перед виборами перевіртеся

Партія «Наша Україна» наполягає на тому, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбутися найближчої весни. «Ми вимагаємо парламентські вибори на березень 2011 року. Будь–які інші ігри не є прийнятними», — заявив голова політради «НУ» Валентин Наливайченко у студії «Голосу Америки». Таким чином, «нашоукраїнці» приєдналися до аналогічної вимоги інших опозиційних партій. Голова політичної ради «НУ» так само наголошує: в Україні почала діяти Конституція в редакції 1996 року, «і вона чітко визначає, що наступні парламентські вибори — це березень 2011 року».

І непрохідні стануть прохідними

І непрохідні стануть прохідними

Черга блокувати парламентську трибуну вчора перейшла до Партії регіонів. Остерігаючись, що фракція БЮТ, як і в середу, зірве засідання, «регіонали» першими з міркувань профілактики першими оточити президію. Тож засідання відкрилося безперешкодно.

Стратегічні ініціативи за Ющенком

Стратегічні ініціативи за Ющенком

Міністерство юстиції офіційно зареєструвало нову громадську організацію — «Інститут Президента Віктора Ющенка «Стратегічні ініціативи». Одним із завдань інституту є створення майданчика, на якому інтелектуали проводили б дискусії із різних проблем. «Наше становлення, зовнішня політика або гуманітарна політика, безпека, мовна та історична політика — про ці проблеми інтелектуали нації мають відкрито дебатувати, апелювати до суспільства з тих чи інших питань. Думаю, ці теми цікаві для українського суспільства. І тому такий проект я хочу реалізувати», — розповів про своє починання Віктор Ющенко.

«Влада боїться»

Влада чинить перепони членам партії «Наша Україна» та її прихильникам у здійсненні конституційного права обиратись і бути обраними на місцевих виборах. «Представники влади бояться оновленої «Нашої України» та намагаються уникнути політичної відповідальності за провали державної політики», — заявив керівник центрального виконкому «НУ» Сергій Бондарчук.

Загублені у п’ятирічках

Позавчора фракція БЮТ у Верховній Раді «схудла» ще на двох народних депутатів — Олега Ляшка та Сергія Осику. Офіційне оголошення зранку зробив спікер Володимир Литвин. Напередодні БЮТівці ухвалили рішення позбутися Ляшка й Осики «за співпрацю з коаліцією більшості, зокрема, за голосування за зміни до Конституції, закон про Кабінет Міністрів та регламент Верховної Ради України».

Воїни без світла

Юлія Тимошенко пообіцяла провести профілактичні бесіди з народними депутатами, які під час останніх голосувань у Верховній Раді проявили одностайність із фракціями більшості. Зокрема, йдеться про те, що минулого тижня БЮТівські «грошові мішки» Таріел Васадзе, Олександр Буряк, Микола Баграєв та Сергій Осика проголосували за зміни до закону про Кабінет Міністрів. «Ви добре знаєте, що сьогодні людей і гнуть, і ламають, і репресують, і проти них порушують кримінальні справи. Можливо, четверо цих людей просто не витримали. Ми обов’язково будемо це питання розбирати на засіданні фракції», — сказала Тимошенко в інтерв’ю «5–му каналу». Лідерка висловила думку, що її команда, «яка пройшла вже певний етап очистки», стає «більш монолітною і більш ефективною».

«Аморальна контрреформація»

«Аморальна контрреформація»

Голова партії «Наша Україна» Віктор Ющенко вважає, що рішення Конституційного Суду про скасування політреформи–2004 було «аморальним, неконституційним і незаконним». «Пройшло п’ять років чинності Конституції, сформовані інститути влади, правові відносини, і цьому не можна дати зворотного ходу», — сказав третій Президент України в інтерв’ю «5–му каналу». Ющенко зауважив, що КС не міг скасовувати закон про внесення змін до Конституції, бо його, закону, не існує: він уже є тілом Конституції.

«Найвищий час діяти»

Керівництво партії «На­ша Україна» закликає громадян виходити на майдани для боротьби з діями влади у мовній та конституційній сфері. «Нинішня влада зухвало дала зрозуміти всім: думка людей їй не була і не буде потрібна. Відтепер чинний Президент та парламент можуть діяти в рамках повноважень, на які вони не одержували мандат від виборців. Ця ситуація немає нічого спільного з правом та народовладдям», — заявила президія політради «НУ».

Між нами, президентами

Між нами, президентами

Учора екс–Президент Укра­їни Віктор Ющенко зустрівся з колишнім президентом Сполучених Штатів Америки Біллом Клінтоном. Співрозмовники в столичному готелі «Хаятт» обговорили питання світової економічної кризи та важливість місії Міжнародного валютного фонду в Україні. Лідер «Нашої України» та чільний діяч Демократичної партії США, нині правлячої в Америці, констатували, що українському уряду слід від­мовитись від популізму та перейти до реалізації соціально–економічних реформ.

Великі комбінатори

Генеральна прокуратура розслідує один із найбільших скандалів минулих президентських виборів — спробу захоплення поліграфічного комбінату «Україна», де друкували бюлетені для голосування. Нагадаємо, наприкінці січня Кабінет Міністрів, очолюваний Юлією Тимошенко, виніс рішення про зміну керівництва комбінату. На захист старого керівника виступили депутати–«регіонали». Вони привезли з собою охоронців і забарикадувалися всередині. Нові керівники й працівники міліції, якою тоді керував Юрій Луценко, спробували зайти на комбінат: грати різали «болгарками», трощили скло... Прийшовши до влади, «регіонали» вирішили нагадати опонентом про ту правову колізію.