Над сутичкою в брехні

Над сутичкою в брехні

Минулими вихідними Голова Верховної Ради влаштував черговий рейд у Житомирську область. Усім мешканцям Баранівського, Ємільчинського, Новоград–Волинського та Червоноармійського районів добре відомо: Володимир Литвин їздить неспроста — балотуватиметься по їхньому округу в парламент. За останній рік спікер майже двадцять разів їздив на рідну Житомирщину. Мешканці, звісно, втішені: Володимир Михайлович щоразу намагається приїжджати з гостинцями, які милуватимуть око людям і після того, як минуть вибори. Але агітація дається Литвинові великою ціною...

Не я б’ю — «кріт» б’є

Емісари влади у регіонах вишукують слабкі місця в опозиційних партіях, щоб проштовхнути своїх людей у виборчі округи, — йдеться і про членів виборчих комісій, і спо­стерігачів, і кандидатів у народні депутати. На виборах–2012 вони мають грати на боці влади, формально належачи до опозиційного табору. Про це повідомляє агенція «Ліга», посилаючись на дані поінформованих джерел.

Сваріння з сидінням

Дружина ув’язненого екс–міністра Юрія Луценка Ірина вважає, що лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк зацікавлений у тому, аби її чоловік залишався за ґратами. «Я жодного разу не бачила його (Яценюка) в суді. Це моє особисте бачення. Це не бачення партії «Народна самооборона», це не бачення Юрія Луценка», — заявила пані Ірина в інтерв’ю англомовній газеті KyivPost.

Язик до Москви привів

Учора Президент Віктор Янукович їздив у Москву з робочим візитом налагоджувати українсько–російські взаємини, котрі останнім часом помітно охололи (після невирішених проблем із газом почалася ще й «сирна війна»).

Пропорційно опозиційні

Якби вибори до Верховної Ради проводилися в Україні лише за партійними списками, то парламентську більшість сформували б опозиційні (або помірковано опозиційні) сили: «Батьківщина», «Фронт змін», «УДАР» і «Свобода». Про це свідчать результати опитування відразу двох соціологічних контор — Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг».

А я люблю великою компанією!..

Наступного тижня Віктор Янукович планує зустрітися з керівниками депутатських фракцій Верховної Ради, зокрема й опозиційних. Розмову буде проведено з нагоди початку нового пленарного тижня, повідомила прес–служба Президента.

Погроза «півнем»

Погроза «півнем»

Учора Президент давав прочухана підлеглим по виконавчій гілці влади. «Губернатори», міністри, Генпрокурор та інші зібралися на Банковій на засіданні Ради регіонів; у президії по різні боки Януковича сиділи Прем’єр Азаров і Голова ВР Литвин. «Бачу, що більшість голів обладміністрацій своєчасно роблять висновки. Але є й такі, які досі очікують, коли, як кажуть, «пєтух» прокукурікає чи клюне в одне місце. Чекати не треба», — вразив дотепністю Віктор Янукович.

Імпічмент суне зі Львова

Депутати Львівської міської ради просять Верховну Раду розглянути проект закону про імпічмент Президента. Відповідне звернення ухвалили на засіданні міськради, «з вимогою забезпечити реалізацію конституційного права народу України». «За два роки перебування при владі Віктора Януковича та його команди народ доведено до крайньої межі», — йдеться у зверненні, яке цитує агенція УНІАН.

Хто замінить Шевченка

Андрій Шевченко більше не голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації. Минулої п’ятниці — в останній день дев’ятої сесії ВР — парламент 245 голосами відправив Шевченка у відставку.