У Грузії — саджають, у нас — б’ють

Скандал довкола грузинських журналістів, яких звинуватили у шпіонажі на користь Росії, докотився й до України. Перед камерами знову засвітилися оголені дівчата з руху Femen, які вирішили виступити на підтримку переслідуваних журналістів під стінами посольства Грузії в Україні. Акція могла завершитися традиційно — оголеним бюстом, і всі б розійшлися, однак хмизу в багаття підкинув працівник амбасади, який вискочив із приміщення й кинувся на дівчат, а також на кореспондентів, котрі знімали акцію на камери.

Крим — більш «український»?

Мешканці Криму прихильно ставляться до суверенітету. За роки незалежності кiлькiсть кримчан, які підтримують незалежність України, зросла. Про це розповів президент Київського міжнародного інституту Валерій Хмелько — автор моніторингу, який поставив вивчити орієнтацію українців на незалежність своєї держави; це дослідження триває вже 20 років.

А те дитя напилося...

А те дитя напилося...

Діти високих посадовців — постійні герої скандальної хроніки. Недавній приклад — це звірства депутата Луганської міськради Романа Ландіка. А цього разу на гарячому попався Віктор Янукович–молодший, син глави держави і народний депутат із Партії регіонів. Якого, до речі, горезвісний Ландік називав людиною, близькою за способом життя...

Два підсудні Ю.

Рідкісний збіг: учора в одному суді в той самий час слухали справи двох представників з опозиційного табору — Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Охорона Печерського райсуду обмежила доступ для журналістів, посилаючись на те, що в залах засідань не вистачає місць. Хоча ті працівники мас–медіа, яким усе–таки пощастило потрапити всередину, стверджували, що вільних крісел було вдосталь...

Кримінальне чтиво

Кримінальне чтиво

Під час учорашнього засідання у Печерському районному суді представник прокуратури назвав Юлію Тимошенко вже «засудженою». Ця фраза пролунала в той час, коли лідерка БЮТ сперечалася із суддею, чи мусить вона підводитися на ноги перед Фемідою, чи ні. «Я хочу зробити зауваження засудженій», — заявив представник державного обвинувачення.

Річниця без початку

ройшла у Львові таки без бійок і сутичок. Були побоювання, що провокації після спокійного меморіального дня 22 червня можуть відбутися ввечері або в ніч на четвер. Однак ідеологічні баталії залишилися хіба словесними.

Євросудова інтеграція

Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернулася до Європейського суду з прав людини, що в Страсбурзі, зі скаргою на своє затримання. «Ми виклали нашу позицію, де повністю обґрунтували наявність політичних репресій в Україні. Сподіваємось на справедливе рішення», — повідомила Тимошенко вчора на прес–конференції. Лідерку БЮТ затримали в Генпрокуратурі 24 травня після санкції суду. Однак через кілька годин випустили за рішенням слідчого.

Гра на 64 клітинках

Попри те, що влада задекларувала позаблоковий статус, Президент вирішив активізувати співпрацю з Північноатлантичним альянсом. Про це повідомила газета «Коммєрсант–Україна», ознайомившись із деталями графіку заходів, запланованих Україною й НАТО на 2011 рік. Видання стверджує, що до закритого документа недавно внесли зміни, які свідчать, що Янукович нарощує не меншу співпрацю з Альянсом, аніж його попередник Ющенко.

Кому на вихід?

Кому на вихід?

Застоялася вода у партійній водоймі комуністів. Першим секретарем КПУ знову обрано Петра Симоненка — безальтернативного вождя однодумців Леніна і Сталіна з 1993 року. Відповідне рішення ухвалили на організаційному пленумі центрального комітету Компартії, який відбувся після з’їзду КПУ минулої суботи. У керівних органах переважно залишилися «все ті ж» обличчя.

«Прапор перемоги — жовто–блакитний»

Радянський тоталітаризм намагався знищити українство — перервати в Україні історичний зв’язок між поколіннями, викорінити національну пам’ять, особливості нашої ментальності, культури і мови. А в чомусь ці деструктивні процеси тривають і зараз. Про це заявив голова партії «Наша Україна» Віктор Ющенко, виступаючи у меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз». У цьому урочищі неподалік від Івано–Франківська 60 років тому проводились масові розстріли в’язнів із тюрми НКВС, загинуло понад 500 осіб.