21 — бальзаківський вік

21 — бальзаківський вік

На відміну від минулого року, нинішній День Незалежності в Києві відзначали без ексцесів. Бійок зі «спецназом» не було. Рух колони опозиціонерів по вулиці Володимирській — із Софійської площі до парку Шевченка чи назад — не перепиняли.

«У цій країні ніхто не може бути захищеним»

«У цій країні ніхто не може бути захищеним»

У найближчі години колишній міністр внутрішніх справ України може відбути «по етапу» до «червоної зони» в Мені Чернігівської області. Так не чинили з одіозним Юрієм Кравченком чи Миколою Білоконем. Так вчинять із Юрієм Луценком. Ще ніколи очільник міліцейського відомства України не відбував покарання в колонії.

Нашестя клонів

На виборах–2012 повернулася «мажоритарка», а з нею й кандидати–«двійники», знайомі нам із виборів до ВР, що відбувалися наприкінці 90–х та в 2002–му. Про їх нашестя сигналізує Олександр Черненко — голова правління Комітету виборців України.

Помаранчева альтернатива

Помаранчева альтернатива

По 91 мажоритарному округу із 225 можливих висуває своїх кандидатів «Союз партріотичних сил «Наша Україна». Список, який позавчора ввечері було затверджено на з’їзді партії, став відомий «УМ». Одна з найцікавіших позицій — в/о №161, із центром у місті Ромни Сумської області — там балотується Петро Ющенко, старший брат лідера партії.

Післямова до питання із «роздвоєним язиком»

Післямова до питання із «роздвоєним язиком»

Акція протесту проти ухвалення законопроекту Колесніченка­Ківалова «Про засади державної мовної політики» завершилася. Після політиків та нардепів з­під Українського дому позавчора пішли і громадські активісти. Ці молоді люди, які влаштували власне голодування із вимогами до Президента Януковича не підписувати мовний закон, прямим текстом назвали парламентську опозицію «зрадниками». Мовляв, коли було вигідно піаритися й приводити на мітинг під Укрдім проплачених прапороносців — вони піарилися. Коли Верховна Рада закрилася на канікули — опозиція й собі «вмила руки». Тепер 31 липня парламентська більшість планує влаштувати позачергову сесію і або переголосувати мовний закон, або відставити спікера Литвина й пропхати сфальсифікований законопроект на Банкову з підписом уже іншого Голови ВР. Але хто ж спричинив такий розвиток подій, крім Партії регіонів?

Обличчя «УДАРників» виходять на світло

Обличчя «УДАРників» виходять на світло

Однією із загадок виборів–2012 є партія «УДАР» Віталія Кличка. Українці, які гарячково шукають чергову «третю силу» й «нове обличчя» (при тому що Арсеній Яценюк тепер у БЮТ, а Сергій Тігіпко — в «Регіонах»), майже вимушено схиляються на бік імпозантного боксера. Кличко вперше брав участь у виборах ще в 2006 році — як перший номер блоку «Пора–ПРП», але то був не його час. «Дозрів» він лише тепер. За даними Київського міжнародного інституту соціології, рейтинг «УДАРу» — «Українського демократичного альянсу за реформи» — сягає 14%. За такої підтримки за списком цієї партії в парламент пройдуть як мінімум 30—40 осіб. А ще ж у мажоритарних округах належність до цієї «третьої сили» означатиме щасливий квиток.

Країні знову потрібен Литвин

Вирішення проблеми мовного закону у Верховній Раді вчора залишалося підвішеним. Хоча напередодні опозиційний очільник Арсеній Яценюк повідомляв, що в четвер «Регіони» візьмуться переголосовувати україножерський проект Колесніченка—Ківалова — щоб таки надати йому легітимності, до 17:00 таких голосувань не відбулося.

Мордовороти «зробили» нас, як кошенят

Мордовороти «зробили» нас, як кошенят

Тепер зрозуміло, навіщо вчора по обіді до Верховної Ради приїздив Прем’єр Микола Азаров і чому з ложі преси виганяли журналістів, які стали свідками наради голови Партії регіонів та депутатів фракції ПР у сесійній залі парламенту.

Невгодні процедури

Невгодні процедури

Екс–Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко, яка проходить лікування у Центральній клінічній лікарні «Укрза­лізниці» в Харкові, відмовилася від медичних процедур. Про вчора це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов. «Було збільшення обсягу харчування та поліпшення самопочуття, але, на жаль, це було зафіксовано німецьким лікарем. Я вам це передаю, оскільки він переказав мені, що Юлія Володимирівна відмовилася від виконання процедур», — розповів журналістам Толстанов. Два факти відмови Тимошенко від лікування «безумовно, заактовано».

Ірина, Женя, інші

Об’єднана опозиція минулої суботи провела свій показовий форум просто неба, на Михайлівській площі в Києва. Причому під стінами Михайлівського золотоверхого відбувався не мітинг, а повноцінний з’їзд: кілька тисяч делегатів партій — членів КОДу з областей — сиділи стрункими рядами на кріслах та стільцях.