На догоду пану

Конституційний Суд ще раз засвідчив свою підконтрольність Партії регіонів і ухвалив одне з двох очікуваних рішень щодо корекції виборчого законодавства. КС визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким виборчі дільниці за кордоном включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

Піп–сепаратист отримав три роки

Піп–сепаратист отримав три роки

Мало не п’ять років тягнулося правове розбирання із закликами до відокремлення Закарпаття від України, озвученими керівником громадської організації «Сойм підкарпатських русинів» Дмитром Сидором. Кримінальну справу за ч. 1 ст. 110 КК України («посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») обласне управління СБУ порушило проти отця Димитрія — протоієрея УПЦ Московського патріархату — ще в грудні 2008 року. І ось учора стало відомо про судовий вердикт.

Чому вчить «Забзагейт»

Чому вчить «Забзагейт»

Минулої п’ятниці нардепи від БЮТ провели перед теле– й фотокамерами заключну частину «спецоперації проти «тушок» — передали 450 тис. доларів готівкою, розміняні на гривні, спеціалізованій дитячій лікарні «Охматдит». Два ящики 100– і 200–гривневих купюр тримали представники Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку. Нагадаємо, ці гроші голова групи «Реформи за майбутнє» Ігор Рибаков передав удаваному перебіжчикові з БЮТ Романові Забзалюку нібито за перехід на бік влади.

«Автостоп» «автозака»

«Автостоп» «автозака»

Стан здоров’я Юлії Тимошенко опинився в центрі інформаційної баталії, яка починає перетворюватися на фарс. І адвокати, і влада змінюють трактування тих чи інших подій ледь не кілька разів на день. От і вчора: екс–Прем’єр знову не прибула на засідання Апеляційного суду Києва, однак пояснення цього були різні.

Про махання прапорцями

«Я проти того, щоб прапорцями махали», — суворо сказав учора в Чернівцях Віктор Янукович, реагуючи на присутність групи людей, що вітали його на шляху руху офіційної делегації та біля Чернівецького машинобудівного заводу.

Ще штрих до «шнобелівки»

Епатажний позафракційний депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна — той, що безуспішно пропонував назвати одну з вулиць міста іменем Стіва Джобса, — вчора виступив із новою оригінальною ініціативою. За повідомленням Барни, «низка громадських організацій надіслала офіційний лист до оргкомітету Шнобелівської премії з пропозицію внести Верховну Раду України до числа претендентів на отримання цієї премії у 2012 році». Ідеться про те, що український парламент цілком підпадає під головні критерії так званої антинобелівської премії — «витрачання часу та ресурсів на безглузді речі». Як ілюстрації Барна наводить дворазову зміну Верховною Радою обчислення часу — туди й назад упродовж одного місяця. А також той факт, що бюджет ВР на 2011 рік становить аж 850 млн. грн.

Не Юля, не газ, а любов

Учорашній день став ще одним показовим рубіконом геостратегічного вибору Президента України Віктора Януковича.

Отримавши офіційну відмову від керівників Євросоюзу, які заявили, що не можуть прийняти українського лідера в Брюсселі 20 жовтня, Янукович зустрівся в Донецьку з президентом Росії Дмитром Медведєвим і зробив кілька знакових заяв. «Ми завжди зустрічатимемося як партнери з Європейським Союзом, із представниками Єврокомісії тоді, коли в цьому буде необхідність... У нас є відповідні плани, і ми хочемо почути Європейський Союз», — сказав В. Я.

Перпендикулярний марш

«Політичне» святкування Покрови в Києві пройшло без ексцесів. Мітинг, організований партією ВО «Свобода», яка саме відзначала 20–річчя, зібрав близько 6 тисяч осіб — переважно це були «свободівці» з областей. Зібрання відбувалося в парку Шевченка. Як і після «загальноопозиційного» мітингу 24 серпня, колона рушила по Володимирській. Однак, на відміну від Дня Незалежності, сутичок із міліцією не було.

Як дьоготь, то ложкою

«Як дьоготь, то ложкою» — схоже, саме такий принцип взяла на озброєння українська влада. Поки Європа стає цапки, виголошує заяви та лякає санкціями режим Януковича, той, засудивши Юлію Тимошенко на сім років у «газовій» справі, дає відмашку новій серії переслідування. Позавчора ввечері працівники СБУ намагалися допитати Тимошенко без присутності адвокатів у СІЗО, аби «реанімувати справу 15–річної давнини щодо «ЄЕСУ» — справу, яку було визнано фальшивою та закрито судами ще багато років тому». Про це повідомила прес–служба БЮТ. А вчора керівник головного слідчого управління Служби безпеки Іван Дерев’янко оголосив на спеціально скликаній прес–конференції: СБУ справді порушила справу проти Тимошенко за борги корпорації «ЄЕСУ» перед Росією.