За «піаніно» — в буцегарню?

Фракції опозиції пробують побороти «кнопкодавство» у Верховній Раді правовими шляхами — через рішення судів та впровадження посиленої відповідальності за неперсональне голосування депутатів, що суперечить Конституції.

Посиділи по–сімейному

Посиділи по–сімейному

Не без скандалу, але «регіональна» більшість у Верховній Раді таки затвердила 45–річного Ігоря Соркіна головою Нацбанку. У п’ятницю — останній день першої сесії — вже об 11:11 табло в сесійній залі показало 231 голос «за».

Не всі родичі Арбузові

Не всі родичі Арбузові

Вимога опозиції щодо особистого голосування депутатів у парламенті вчора вперше принесла серйозні плоди. Якщо свого Голову ВР влада у грудні провела на посаду без особливих проблем, то на шляху нового керівника Національного банку виникла суттєва перешкода. «Регіоналам», які мають формальну більшість, учора забракло голосів.

В очікуванні «папєрєдніків» та «наступніків»

В очікуванні «папєрєдніків» та «наступніків»

Учора Миколі Азарову виповнилося 65 років. Але на пенсію він не пішов. Навпаки. Через кілька годин після того, як новий парламент дав відповідну згоду, Президент Віктор Янукович у четвер ввечері підписав указ про призначення Азарова Прем’єр–міністром України. Таким чином, Микола Янович став «папєрєдніком» і «наступніком» себе самого — він очолює уряд із березня 2010–го.

Напередодні в інтерв’ю телевізійникам пан Азаров повідомив, що святкуватиме день народження у вузькому сімейному колі, «будуть найближчі».

Водночас новий спікер ВР, 66–річний Володимир Рибак, казав журналістам, що саме до ювілею Азарова відкладе розпиття з ним чарки за їх призначення на посади.

Бюджет на два сорти

«У вівторок неозброєним оком у парламенті було помітно перезбудження депутатів більшості. Їх зібралася у залі якась нереально рекордна кількість. Питання не в тому, що колеги хотіли самі проголосувати за бюджет.

На шляху до 226

«Сьогодні в нас поки є заяви 223 депутатів про вступ у нашу фракцію. Робота триває», — повідомив у вчорашньому інтерв’ю газеті «День» керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Вогники — як душі убієнних

Вогники — як душі убієнних

Понад п’ять тисяч людей минулої суботи в Києві взяли участь у вшануванні пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років.

Акції почалися з масової траурної ходи від станції метро «Арсенальна» до Меморіалу жертв Голодомору, що поруч із Києво–Печерською лаврою. Учасники маніфестації тримали державні прапори і транспаранти з гаслами. Партійної символіки не використовували, хоча політичних активістів та лідерів було багато. Зокрема, квіти до меморіальної «Свічки» поклали Арсеній Яценюк і Микола Томенко від ВО «Батьківщина» та Олег Тягнибок від ВО «Свобода».

Обнулення, помножене на 5

Мітинг під Центральною виборчою комісією, хоч і порідів, але вистояв ніч із понеділка на вівторок. За півгодини до півночі відбулася сутичка з «Беркутом», який не дозволив встановити намет, тож людям довелося мокнути під холодним дощем, час від часу ховаючись у підземному переході на станції метро «Печерська».

Операція «0»

Як діяти опозиції, якщо влада нахабно фальсифікує вибори через кишенькові ОВК й суди, крадучи відсотки на користь партійного списку «Регіонів» та мандати — на користь мільйонерів–мажоритарників?

Партія регіонів «здала» Київ,

Партія регіонів «здала» Київ,

Непогано так напакований капіталом після перебування в «молодій команді Черновецького», Олесь Довгий, за даними з різних джерел, позавчора ходив в адміністрацію Президента, аби попросити про підтримку в забезпеченні перемоги на своєму мажоритарному окрузі №214. Але в Януковича Довгому відмовили. Мовляв, за попередні пожертви спасибі, але зараз ти, хлопче, на волі, і за мандат борися самотужки.