Коаліція з невбитим тигром

Минулої п’ятниці лідери низки опозиційних партій, що раніше ідентифікувалися як учасники Комітету опору диктатурі, підписали угоду про створення коаліції у майбутній Верховній Раді. Свої підписи під документом поставили Арсеній Яценюк («Фронт змін»), Олександр Турчинов («Батьківщина»), Сергій Соболєв («Реформи і порядок»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Борис Тарасюк (НРУ), В’ячеслав Кириленко («За Україну!»), Юрій Гримчак («Народна самооборона») та Олег Тягнибок (ВО «Свобода»).

Як «Свободу» «заборонили»

«Суд вищої інстанції визнав законним висловлювання лідера Компартії Петра Симоненка про те, що партія «Свобода» є нацистською організацією» — це повідомлення нардепа–комуніста Євгена Царькова вчора розтиражували багато ЗМІ. У своєму блозі в мережі LiveJournal Царьков написав, що «судова тяганина почалася ще у 2009 році і тривала до недавнього часу, поки Вищий спецсуд із розгляду цивільних та кримінальних справ не поставив фінальну крапку у цій справі».

На що не шкода двох мільйонів

Цього тижня потенційний виборчий бюлетень для голосування за партійними списками може скоротитися на одну партію, і їх у запропонованому до вибору переліку залишиться 21. Рішення зняти свій список із балотування вчора офіційно заанонсувала «Українська платформа «Собор».

Віктор Ющенко: Потрібно почати нову сторінку української демократії

Віктор Ющенко: Потрібно почати нову сторінку української демократії

«Судити про мої вчинки ще рано. Прийде час — і я ще напишу, в яких умовах мені доводилося самотньо боротися, працювати [на посаді Президента після отруєння]... Я практично кожен тиждень переносив операцію. Це операції під глибоким наркозом чотири–п’ять годин. Провели 26 операцій, і країна не знала про це. Не знали навіть близькі люди. Але я в понеділок мусив виходити на роботу, як нічого не трапилось», — розповів Президент 2005—2010 років Віктор Ющенко. Позавчора ввечері в ефірі Першого Національного каналу він відверто розповідав про минуле та ділився планами на майбутнє у програмі Савіка Шустера «Сам на сам».

Ющенко заявив, що п’ять років його правління були найкращі за рівнем демократії та свободи в Україні, і сьогодні «потрібно починати нову сторінку української демократії». «У найближчий час з української фальшивої політики відсепарується кілька сил, які були українськими кочубеями, «п’ятою колоною». Рубіконом у цьому сенсі будуть вибори — парламентські–2012 та президентські 2015 року — «це роки національного становлення», — вважає лідер «Нашої України».

Жеребкування з обманом

«Влада в Україні любить найбільш брутальні речі проводити у п’ятницю ввечері: в передуїкендовій тиші і благодаті... Із різних регіонів повалила інформація про брутальні порушення при формуванні дільничних комісій. В Ірпені представника «УДАРу» вивели з жеребкування у наручниках. У Полтаві було два види номерків для жеребкування — складені в трубочку правильні (ПР плюс «на манєжє всьо тє же») і в товстий джгут — опозиційні, хто не мав потрапити до ДВК. На Хмельниччині опечатану кімнату для жеребкування відкрили представники ОВК від влади і провели відбір необхідних членів ДВК лише у своїй присутності», — уривок із запису у «Фейсбуці» народної депутатки від «НУНС», активістки «УДАРу» Ірини Геращенко.

А ваш паспорт уже працює на «Підрахуя»?

Хоча Президент Віктор Янукович і заявив, що ці вибори повинні «підвищити довіру народу до влади», наразі відбувається навпаки. Про використання квот дрібних партій в інтересах влади говорили після жеребкування щодо складу окружних виборчкомів.

Страва з журналістського язика

Страва з журналістського язика

Депутати від «Об’єднаної опозиції» хоч і ніяк не перешкоджали скандальному голосуванню ПР, КПУ, Блоку Литвина й «тушок» за законопроект про наклеп та образу, але готують подання до Конституційного Суду з цього приводу, та ще й звернення до європейської спільноти.

Робота: день через тринадцять

Робота: день через тринадцять

Учора Верховна Рада таки ухвалила рішення, згідно з яким депутати до виборів працюватимуть «під куполом» лише один день на тиждень. «За» висловилися 264 «більшовики» (окрім комуністів). Опозиція була проти — адже це в неї забирають ефективну передвиборчу трибуну.

Вона таки не впала!

Вона таки не впала!

Учора народні депутати раз по раз — хто з посмішкою, хто з недовірою — поглядали «під купол» сесійної зали ВР. Там звично блищала величезна люстра вагою в 15 тонн. «Хух, пронесло», — жартома сказав один із нардепів із числа позафракційних, виходячи в кулуари після 19 хвилин так званої «роботи». Світильник не впав, усі живі–здорові й навіть засмаглі.

Про вОВКа помовка–2

Шлях до фальсифікацій виборів–2012 відкрито. Принаймні в багатьох окружних виборчих комісіях так і залишаться всуціль «технічні» кандидати карликових партій, витягнуті чиїмись вправними руками з барабана ЦВК. Минулого четверга ввечері Київський адміністративний апеляційний суд відмовив у задоволенні одразу двох позовів патріотичних, опозиційних сил щодо формування ОВК. Їх обидвох обікрали, але — в різні способи.