«Ворога не треба боятися»

«Ворога не треба боятися»

Екіпаж морського тральщика «Черкаси», який у Криму під українським прапором героїчно тримав оборону від окупантів, побував у місті Черкаси. На Соборну площу моряків прийшли привітати більше тисячі городян, вони скандували «Молодці!» та «Дякуємо!».

«Він був боягузом, став жалюгідним»

«Він був боягузом, став жалюгідним»

Перша зустріч із Дмитром відбулася невдовзі після резонансного яєчного інциденту, що сколихнув Україну. Помітно схвильований надмірною увагою 17–річний студент–економіст, котрий 24 вересня 2004–го несподівано для батьків, друзів і самого себе за мить став відомим на всю державу, не почувався героєм.

«Україна — країна сильних жінок та слабких чоловіків»

«Україна — країна сильних жінок та слабких чоловіків»

Колишня вчителька біології з Миколаєва 47–річна Ганна Куркуріна стала найсильнішою жінкою світу: три роки поспіль вона утримує за собою титул чемпіонки світу з пауерліфтингу.
«У наш час так мало чоловіків поводяться, як справжні чоловіки. Тож я в порівнянні з ними виглядаю, як справжній богатир!» — без комплексів каже Ганна Іванівна, яка без проблем відриває від грудей важелезну штангу вагою 135 кілограмів.

Соло багатоверстатниці

Соло багатоверстатниці

Для виступів свого колективу вона навмисне обирає найвіддаленіші, Богом забуті села, куди знаних артистів не заманиш навіть високими гонорарами. Київський самодіяльний ансамбль ветеранів «Мрія» їздить туди на приміських автобусах чи попутках, а концерти дає майже задарма.

Кобзар iз тополиного пуху

Кобзар iз тополиного пуху

Візерунок у вінок всенародної шани Кобзарю вплели майстрині клубу «Флористика» Ольга Круковська, Ніна Мінченко, Катерина Дітківська, Ганна Авдєєва, Ірина Молчанова, Галина Донченко. Цікаво, майже всі жінки почали займатися флористикою, коли вже вийшли на заслужений відпочинок.

«Спасибі, хоч Шевченка шануємо»

«Спасибі, хоч Шевченка шануємо»

Секретарка штовхнула важкі дубові двері й мовила стомленим голосом:
— На сьогодні прийом закінчено. Можна перепочити.
Він підвівся з–за столу, пройшовся просторим кабінетом, вікна якого виходили на гомінкий Хрещатик. Потім кинув погляд на письмовий стіл і побачив блокнот, в якому конспектував розмови з людьми, їхні прохання. В його уяві одразу постали усі сьогоднішні відвідувачі...

Професор–травознай

Професор–травознай

Поспілкуватися про життя–буття з Ярославом Дмитровичем на його рідній університетській кафедрі екології ми домовилися за кілька днів наперед. Та зранку обумовленого дня в автора цих рядків виник сумнів щодо реальності нашої зустрічі — після нічного дощу ранковий морозець так відполірував івано–франківські вулиці й тротуари, що вони перетворилися на суцільну ковзанку.

Вишиванки для книжок

Вишиванки для книжок

Коли допитливі шанувальники таланту пані Наталі запитують, звідки в неї таке обдарування, то у відповідь зазвичай чують: мабуть, із дитинства. «Найяскравіші спогади тих часів — наша сільська хата, вся гарно вбрана, як вишиванка, витворами маминих рук. А ще — незмінні на видноті портрети Тараса Шевченка й Івана Франка, — пригадує майстриня.

Рекордсмени Карибського моря

Рекордсмени Карибського моря

Про амбітний заокеанський план відомого спортсмена–марафонця і героя численних публікацій нашої газети Олега Софяника ми повідомляли на початку минулого місяця. Нагадаємо, чоловік разом зі своїм давнім напарником по морських запливах у різних куточках світу — московським підприємцем Шамілем Алімурадовим — мав намір перепливти Карибське море.

Швидший за світло

Швидший за світло

«Якби одеський винахідник Йосип Тимченко мав трохи більше везіння і народився не в Російській імперії, то саме його прізвище стояло б у всіх енциклопедіях і підручниках», — переконаний Сергій Гавриленко, історик кіно, консультант британської Королівської академії наук.