Самотня Троянда

Самотня Троянда

«Я напевне вже не потраплю до пекла, стільки мені довелося натерпітися ще за життя», — iз сумом каже колишня зв’язкова та розвідниця УПА Ольга Горошко. Нині жінці — 96 років, і вона сама мешкає в однокімнатній квартирі в центрі Збаража, що на Тернопільщині. Понад 50 років Ольга Горошко не мала власного житла.

Діагноз для міністра оборони

Діагноз для міністра оборони

На варті здоров’я 84–річний полковник медичної служби у відставці перебуває й донині. Він — завідувач оргметодкабінету, консультант–пульмонолог Центру медичної реабілітації та санаторного лікування Міноборони України «Крим», що розташований у селищі Партеніт (Велика Алушта).

Зцілення любов’ю

Зцілення любов’ю

...Лікарі з неприхованим захопленням розглядають свіжі знімки томограми головного мозку Анатолія Фільтановича. На них чітко видно, що колишня порожнеча потроху заповнюється тканинами мозку, що відтворилися заново!

Мертві бджолине гудуть, а зцілити можуть

Мертві бджолине гудуть, а зцілити можуть

Шлях від помічника пасічника, яким ставав на батькове прохання лише раз на рік, під час відпусток, до знаного в Україні бджоляра–професіонала Леонід Коломієць пройшов навдивовижу швидко і впевнено. Цей потужний фаховий стрибок можна порівняти зі вступом ще зеленого за віком, але наділеного винятковими здібностями школяра–підлітка до престижного університету.

Петро, що значить «камінь»

Петро, що значить «камінь»

У рідній Дубровиці його називають просто — козак Петро. Тим, хто зараз бачить цього ставного, підтягнутого і впевненого в собі чоловіка, й на думку не може спасти, що був час, коли лікарі взагалі сумнівалися, що він житиме, рухатиметься, ходитиме. Ще в дитинстві він вистояв у двобої зі смертю, потім — із каліцтвом.

Еліксир бадьорості

Еліксир бадьорості

Якби Михайло Косило більше нічого не зробив, крім того, що вберіг від настирливої приватизації споруди дитячих туристичних баз у Ворохті, Яблуниці та Яремче, його ім’я рано чи пізно потрапило б до літопису прикарпатської педагогіки.

«Був націоналістом, ним і залишуся. Ніхто мене вже не виправить»

«Був націоналістом, ним і залишуся. Ніхто мене вже не виправить»

Восени 1947 року в поліському містечку Камінь–Каширський сталася подія, яка круто змінила долю багатьох хлопців і дівчат: над приміщенням педагогічного училища хтось вивісив жовто–блакитний стяг. Як багато людей встигли його побачити — невідомо, але переполоху в місті наробив він чимало.

Осам — м’ясо, а не виноград

Найкращий спосіб посадки винограду на Луганщині і схожих за погодно–кліматичними і ґрунтовими умовами регіонах — траншейний, зауважує Олена Боровик. Відстань між траншеями, тобто ширина ряду, — щонайменше 3 метри, глибина і ширина — не менше 80 сантиметрів.

А ви Барака Обаму куштували?

А ви Барака Обаму куштували?

Саме «президентська» бірка під доволі масивним чорним гроном мимоволі звела мене з Оленою Боровик. Сталось це на п’ятому міжнародному фестивалі винограду «Золоте гроно–2013», який нещодавно проходив у кримській столиці. Луганчанка там представляла міський клуб виноградарів–любителів «Лоза Донбасу».

«Я постійно доводила, що не слабка стать»

«Я постійно доводила, що не слабка стать»

«Від’їзд нашої родини з Херсона до Америки став свого часу справжньою сенсацією для всього СРСР, — згадує колишня мешканка Херсона Ірина Пліц. — Це було в далекому 1979 році. Тоді, за часів Брежнєва, дозволили імміграцію, і всі євреї за бажанням отримали можливість залишити країну.