Голодомори й лихоліття «мами за законом»

Голодомори й лихоліття «мами  за законом»

Іде другий десяток літ, як немає з нами дорогої для мене людини — Євдокименко Ірини Пилипівни, матері моєї дружини, а по-простому — тещі (або, як прийнято в англійців, mother-in-law, «мами за законом»). Народилася вона у 1910 році.

Ноги замість мотора

Ноги замість мотора

30-річний черкащанин Олексій Ганшин ніколи не мав автомобіля і навіть не хоче його купувати. Бо в нього є веломобіль. Олексій не просто любить на ньому подорожувати, він власноруч будує ще й лежачі велосипеди. У планах народного умільця — власна велосипедна фірма на зразок тих, що працюють у Європі.

За ним сумує місто...

За ним сумує місто...

Сьогодні — 9 днів, як пішов із життя Ігор Калашник, політик, громадський діяч Черкащини, доктор економічних наук, заслужений будівельник України, лауреат загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України», депутат Черкаської міської ради кількох скликань і багаторічний друг нашої газети. Йому було лише 55 років. Раптова і трагічна смерть шокувала всіх, хто знав Ігоря Миколайовича.

«Я давно вже став українським націоналістом»

«Я давно вже став українським націоналістом»

Ще жоден художник тему сучасної українсько-російської війни досі не втілював настільки масштабно, як 53-річний художник iз Дніпропетровська Сергій Чайка. Його нова картина вражає грандіозністю, насиченістю образів українських героїв, серед яких у центрі постає Надія Савченко.

Не в грошах щастя

Не в грошах щастя

Звістка про те, що Василю Пилці з Кривого Рогу замовили портрет короля Кувейту, нещодавно була розповсюджена багатьма ЗМІ як неабияка сенсація. Особливої ж пікантності додавало те, що українському майстру гравюри на склі за таку роботу ніби мають заплатити гонорар у сумі річного бюджету України.

«Ми такі люди — співати вміємо, а балакати не дуже!»

«Ми такі люди — співати вміємо, а балакати не дуже!»

Більше 30 років поспіль українська народна пісня допомагає черкаській родині Карпенків на їхньому життєвому шляху. Саме пісню та музику Ніна Петрівна i Володимир Михайлович називають тим джерелом натхнення, яке підтримує, дає сили і дарує настрій. І тоді як добре на душі, і тоді як важко.

Гірська порода

Гірська порода

Із 76-річною Анастасією Дойніковою вiдразу знайшли спільну мову, бо, як виявилося, і вона, і я свого часу піднімалися на одну й ту саму вершину — діючий вулкан Авачинського, що на Камчатці. В оселі Анастасії Йосипівни змонтована спортивна стінка, поряд лежать гантелі: щоденна гімнастика для спортсмена має бути обов’язковою.

«Війна робить людей правдивішими, а значить — кращими»

«Війна робить людей правдивішими, а значить — кращими»

З Оленою ми не бачилися кілька років. Раніше часто зверталася до неї як до практикуючого психолога по коментарі. Знала, що вона була на Майдані й рятувала поранених у стінах Київської міськдержадміністрації. І що з перших днів війни активно включилася у волонтерський рух, надає психологічну допомогу нашим бійцям.

Оксанина «латина»

Оксанина «латина»

Недаремно кажуть, що характер формує долю. Шматок льоду, який несподівано впав із даху будинку, відіграв фатальну роль у житті полтавки Оксани Іщенко (нині Арц): іще студенткою, на останньому курсі Полтавського будівельного інституту, вона опинилася в інвалідному візку. Проте це не вплинуло на її характер, не зламало духу.

Нові руки для капітана

Нові руки для капітана

Завдяки ентузіазму і силі волі 25-річного капітана Олега Березовського у Харкові винайшли протез, що дозволяє людям без кистей рук працювати... масажистами. Цей пристрій на сьогодні не має аналогів у світі, тому його розробники хотіли б налагодити ширше виробництво подібних протезів.