Самотня Троянда

Самотня Троянда

«Я напевне вже не потраплю до пекла, стільки мені довелося натерпітися ще за життя», — iз сумом каже колишня зв’язкова та розвідниця УПА Ольга Горошко. Нині жінці — 96 років, і вона сама мешкає в однокімнатній квартирі в центрі Збаража, що на Тернопільщині. Понад 50 років Ольга Горошко не мала власного житла.

Обереги мрій

Обереги мрій

Унікальне хобі у тернополянки Дарії Наконечної з’явилося 20 років тому. «Усе життя я пропрацювала економістом, а коли у 55 років вийшла на пенсію, брат зробив мені виклик до Америки, — розповідає пані Дарія. — Це була моя мрія — поїхати туди на роботу. Оскільки я дуже рано розлучилася і виховувала сина сама, завжди хотіла, щоб він мав власний куток, а зарплати в Україні самі знаєте які... Дуже раділа, коли в мене нарешті з’явилася така нагода. У США я влаштувалася на роботу до українського посольства, добре заробляла і мала змогу подорожувати по світу. Побувала у близько двадцяти країнах і з кожної на пам’ять привозила... мушлю».

Півстоліття на весільні вінки

Півстоліття на весільні вінки

Наталці Незнайомій із села Горошова Борщівського району, що на Тернопільщині, — 84 роки. Але вона чи не єдина знає всі тутешні весільні звичаї. Без бабці Наталки не обходиться майже жодне весілля в селі, адже ніхто краще за неї не вміє сплести вінок iз барвінку — чи не основний атрибут весілля. Вінки пані Наталка плете вже 50 років.

Один день народження

Один день народження

Людмила Трачук із села Града Кременецького району — унікальна мама, адже у неї підростають дві двійні. Дивовижно, але вони народжені одного дня — 12 жовтня, тільки з різницею в один рік. Окрім того, в Люди підростає старша донечка — п’ятирічна Юля. Так у свої 26 років жінка вже стала багатодітною матір’ю.

Майстер без... руки

Майстер без... руки

Навіть коли в тебе немає однієї руки, це не означає, що ти не можеш стати справжнім майстром, переконаний 77–річний мешканець села Довжанка Тернопільського району Станіслав Таравський. Через нещасний випадок чоловік залишився без правої ноги, кисті лівої руки, а права рука зазнала деформації. Станіслав Іванович — інвалід І–ї групи, що не завадило йому одружитися та звести власну хату. Більше того — Станіслав Таравський власноруч змайстрував трактор.

Екзотика на... підвіконні

Екзотика на... підвіконні

Мандарини, гранати, ананаси, лимони, банани, інжир, суничне та кавове деревця ростуть у хаті Олега Тихого з Підгайців. Загалом вирощуванням екзотичних рослин пан Олег займається більше 10 років, нині це його основне заняття. Свого часу чоловік працював у лісництві, а згодом потрапив під скорочення. В езотичній колекції Олега Тихого близько 200 заморських деревець (житлові умови це дозволяють, адже в чоловіка двоповерховий будинок). Зазвичай усі деревця стоять на підвіконнях, а більші — банани, наприклад, — посеред кімнати. Інжир господар тримає у підвалі — каже, що там для нього найкращі умови для зимівлі.

Одна з... 12-ма дітьми

Одна з... 12-ма дітьми

«Діти для мене — єдиний сенс у житті, якби не вони, навіщо тоді жити?» — любить часто повторювати 42­річна Любов Бальчос із села Залісці Шумського району Тернопільщини. Після смерті чоловіка, який раптово згас через рак шлунка, жінка залишилася сама з дванадцятьма дітьми. Найменшій Діаночці нині лише три рочки, а найстаршому Сергієві — 23.

«Поверніть Ромчика!»

«Поверніть Ромчика!»

У неділю, 4 листопада, на телеканалі «1+1» вийшла у світ перша телепрограма, де юні співаки проходили сліпе прослуховування. Судді шоу Світлана Лобода, Тіна Кароль та Олег Скрипка не вибрали Ромчика, а коли повернулися і побачили його, були, м’яко кажучи, вражені.

Шукали чи лякали?

Шукали чи лякали?

Максим Голосний, автор скандального білборда з бабусею та котом, у четвер у Тернополi зустрівся з молоддю та журналістами. Незважаючи на те, що чоловіка оголосили у розшук, він каже, що не боїться їздити Україною. Через переслідування Максим змушений переховувати свою сім’ю — дружину i доньку, якій виповнився лише рік і місяць — та ходити у супроводі охоронця.