У Маріуполі суд слухатиме «справу Гордєєва» у закритому режимі через пристрасті і колотнечу (фото, відео)

У Маріуполі суд слухатиме «справу Гордєєва» у закритому режимі через пристрасті і колотнечу (фото, відео)

У вівторок, близько другої ночі, Приморський райсуд Маріуполя продовжив судове засідання у резонансній «справі Гордєєва», яких обвинувачують у вбивстві співробітника СБУ Віктора Мандзика у Волновасі у березні 2015 року. Відтепер, підготовче слухання у справі проходить закрито.

Анатолiй Александров: Чорнобиль приголомшив мене

Анатолiй Александров: Чорнобиль приголомшив мене

У серпнi 1929 року Київська єдина трудова школа №79 готувалася до нового навчального року. Викладачi юрмилися бiля учительської, весело розглядаючи один одного. То була щаслива серпнева пора, коли тривала вiдпустка налила тiло мiцнiстю та здоров’ям, коли буденна рiч, до якої в серединi року поставишся цiлком серйозно, тепер здатна викликати веселий, нiчим, до речi, не обумовлений смiх.

Олександр Солженiцин, Юлiан Семенов i «українське питання»

Олександр Солженiцин, Юлiан Семенов i «українське питання»

Коли до влади прийшов Михайло Горбачов, а разом iз ним вiдлига пiд назвою «перебудова», в Радянському Союзi, який був штучним, подекуди й насильницьким об’єднанням абсолютно рiзних народiв, утворилися сприятливi умови для виникнення нацiонально-визвольного руху.

Вiн i справдi любив Україну

Вiн i справдi любив Україну

Коли Путiн i його оточення розробляли плани вiдторгнення Криму, вони спрямували нищiвну критику на одну-однiсiньку людину. Щоправда, не рядову, а надiлену свого часу всiєю повнотою влади. Ця людина — Микита Сергiйович Хрущов. Мовляв, передача ним Криму Українi — це чистiсiнький волюнтаризм, порушення всiх i всiляких правових норм, i надто дорого любов Хрущова до України обiйшлася Росiї.

Юрiй Гагарiн, українець...

Юрiй Гагарiн, українець...

12 квiтня 1961 року, коли пролунало iм’я першого у свiтi космонавта, головного лiкаря пологового будинку №1 Печерського району мiста Києва Нiну Йосипiвну Сичевську охопило невимовне хвилювання. Вона термiново запросила до себе медичний персонал:
— Вiтаю вас, колеги, з цiєю iсторичною подiєю, всi ви знаєте тепер iм’я першого у свiтi космонавта, але не всi з вас знають про те, що саме сьогоднi, саме в нашому пологовому будинку в Таїсiї Семенiвни Гагарiної народився хлопчик, якого вона вирiшила назвати Ігорем. Тож пропоную вам зайти до молодої мами i попросити її назвати хлопчика Юрiєм, тодi й у нас, у Києвi, буде свiй Юрiй Гагарiн...

«Спасибі, хоч Шевченка шануємо»

«Спасибі, хоч Шевченка шануємо»

Секретарка штовхнула важкі дубові двері й мовила стомленим голосом:
— На сьогодні прийом закінчено. Можна перепочити.
Він підвівся з–за столу, пройшовся просторим кабінетом, вікна якого виходили на гомінкий Хрещатик. Потім кинув погляд на письмовий стіл і побачив блокнот, в якому конспектував розмови з людьми, їхні прохання. В його уяві одразу постали усі сьогоднішні відвідувачі...

Україна у вогні

Україна у вогні

Удень по всіх церквах били у дзвони за загиблими, оголосили загальну мобілізацію, а ввечері тисячі розгніваних людей пішли громити силовиків. Спочатку кілька сотень молодих людей прийшли під ОДА, яку буквально кілька днів тому звільнили. Виламали двері, кинули всередину світло–шумову гранату. Хтось почав кидати каміння у вікна, але зрештою молодики прислухались до закликів нічого не нищити.