Неземний голос надії

Неземний голос надії

Тридцять років тому, 26 серпня, пішла у вічність польська співачка Анна Герман, дивовижний, проникливий голос якої здобув надзвичайну популярність у СРСР. Слова «Надежды» знав чи не кожен. Пісня «Один раз в год сады цветут» була першим шлягером домашнього застілля.

Цаца, царевиця і загадка танцю нестинарки

Цаца, царевиця і загадка танцю нестинарки

Болгарія не видається українцям таким уже заморським царством. Але, як то було і за радянських часів, порівняно з нашим Кримом сервіс на болгарських курортах — на порядок кращий. Майже всі пляжі, які займають понад 370 кілометрів берегової лінії, — муніципальні й безкоштовні. Відпочивальники, за бажанням, сплачують лише за шезлонги і парасольки — 5 левів (25 гривень). Утім більшість туристів засмагає на власних покривалах. Пісок щовечора просівають спеціальні машини.

На пляжах чути молдавську, російську, білоруську мову. І, звичайно, українську. Адже Болгарія — найпопулярніше місце відпочинку буковинців. Автобусом із Чернівців сюди їхати в середньому 18 годин, тоді як із Києва — до тридцяти.

Курортів на чорноморському узбережжі Болгарії чимало, тож обирати є з чого. Тим, хто хоче відчути подих античності, можна порадити рибальське містечко Созопол, засноване ще у 610 році до н. е. греками. Старий Созопол розташований на півострові, а Новий — «на материку», і це, як кажуть в Одесі, «дві великі різниці».

Справжній фанат — хто він?

Незабаром у нашій державі з’явиться ще одне свято — День фаната України. Остаточну дату його проведення ще не вирішено, але, за попередніми даними Національного олімпійського комітету України, відзначатимемо його наприкінці серпня.

Михайло Поплавський: «Діти об’єднають Україну»

Михайло Поплавський: «Діти об’єднають Україну»

У Національному палаці «Україна» відбувся грандіозний гала–концерт «Крок до зірок. Нам 15 років!» з прямою трансляцією в ефірі Першого Національного телеканалу. На сцені цього травневого вечора виступило понад 1500 дітей з різних куточків нашої держави.

«Крок до зірок» є спільним проектом Міжнародного благодійного фонду «Обдаровані діти України», Київського національного університету культури і мистецтв та Першого Національного. Меценатом, генеральним продюсером конкурсу є Михайло Поплавський.

Як зберегти інтелектуальні здібності до старості

Як зберегти інтелектуальні здібності до старості

Ситуація, знайома багатьом: у відповідальний момент не можемо згадати важливу інформацію — підводить пам’ять. А тут ще й рідні та друзі вказують на нашу забудькуватість. Переживаємо, дратуємось. Як наслідок — погіршується самопочуття, з’являється депресія. Але ж покращити пам’ять і навчитися продуктивно мислити можна. Треба лише додати трохи зусиль.

Цілюща сила рослин

Якщо ви помітили, що у вас чи ваших близьких є проблеми з пам’яттю, не затягуйте з візитом до лікаря.

— Ви завжди можете звернутися до нас, — говорить провізор–фітотерапевт, косметолог, учениця відомого фітотерапевта Данила Зубицького, спадкоємиця технології та рецептури його ліків, керівник виробництва «Скарбниця народної медицини» Тетяна Ансович. — Ми пропонуємо цілу низку рослинних засобів для покращення роботи нервово–психічної системи, зокрема пам’яті.

Ода матері, вічній і коханій

Ода матері, вічній і коханій

Берегиня роду, ненька, матуся... Вона найрідніша і найдорожча людина для кожного з нас. За доброю традицією, щороку в День Матері ректор Київського національного університету культури і мистецтв, народний артист України Михайло Поплавський вшановує всіх матерів України найкращими музичними композиціями, збираючи на одній сцені відомих співаків, випускників та студентів Університету культури та зовсім маленьких артистів — учасників Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу «Крок до зірок». І цьогорічний концерт, який відбувся 13 травня і транслювався в прямому ефірі на Першому Національному телеканалі, видався напрочуд душевним і щирим. Здавалося, що виконавці звертаються до кожної української жінки, торкаючи всі струночки серця.

Михайло Поплавський: «Мода зародилася саме в Україні, а потім перемістилася до Франції та Італії»

Михайло Поплавський: «Мода зародилася саме в Україні, а потім перемістилася до Франції та Італії»

Із 25 до 27 квітня Національний університет культури і мистецтв втретє зустрічав Всеукраїнський фестиваль дизайну і реклами під девізом «Назустріч Євро–2012». Конкурсанти і журі виступили єдиною командою, в якій кожен додав свою цеглину до розбудови фестивалю як міжнародного.

Михайло Поплавський: «Тримай українську хвилю!»

Михайло Поплавський: «Тримай українську хвилю!»

Міцною ниточкою, яка об’єднала українців, став унікальний проект у царині вітчизняної культури — телемарафон «Пісня об’єднує нас!». 110 годин без перерви на рекламу звучали пісні нашою рідною мовою, їх почули у 155–ти країнах світу. І жителі цих країн відкрили для себе всі грані співочого таланту України.

Трансляція марафону розпочалася 29 березня о 5:30 в інтернеті та цифровій версії Першого Національного, а з 12:30 31 березня — і в прямому ефірі Першого Національного та телеканалу «Ера». В спеціально обладнаній студії НТКУ наживо співали яскраві та популярні зірки, а також талановиті молоді артисти.