Як Муха–цокотуха пережила Крупську

Як Муха–цокотуха пережила Крупську

Між сивими старими, молоддю, яка народилась уже в незалежній Україні, і нинішніми малюками — дистанція чимала, але всіх об’єднує він, Корній Іванович Чуковський. На віршованих казках класика радянської дитячої літератури виросли робітники і водії, лікарі і вчені, бізнесмени і олігархи...

31 березня виповнюється 130 років iз дня народження письменника, родовід якого, до слова, корениться в Україні. Казки Чуковського, які й нині займають чільне місце на полицях книгарень, у 30–х роках були... зацьковані за відсутність ідеологічного духу і побачили по–новому світ уже в часи хрущовської «відлиги». Як же народжувалися Мийдодір і Крокодил, чому Муху–цокотуху було написано на смузі шпалер і хто був прототипом Айболитя?

Михайло Поплавський: «Тарас Шевченко духовний лідер нашої нації»

Михайло Поплавський: «Тарас Шевченко  духовний лідер нашої нації»

Тараса Григоровича Шевченка і його «Кобзар» український народ поставив на перше місце серед національних духовних скарбів, успадкованих iз минулого. Бо творчість поета увібрала в себе науку віків і стала заповітною для нащадків. Уже п’ять років поспіль Університет культури і мистецтв відзначає день народження світоча української поезії грандіозною концертною програмою «Ми — діти твої, Україно!». Свою любов і шану до Кобзаря талановиті студенти, випускники та викладачі Університету культури висловили піснями, музичними та хореографічними композиціями, в які вклали всю душу і серце.

Цього разу телетрансляція урочистого концерту відбулася 10 березня о 19.20 у прямому ефірі на Першому Національному. І знову ми переконалися, що Шевченківський вечір КНУКіМ став знаковою мистецькою подією в державі, символічним днем патріотизму та духовного єднання всіх поколінь. Ідейному натхненнику вечорів, головному режисеру–постановнику концерту Михайлу Поплавському вкотре вдалося не тільки майстерно передати самобутній колорит творчості українського класика та всю глибину патріотичного пориву поета, а й надати їм сучасного звучання.

Українська пісня іде на новий рекорд

Українська пісня іде на новий рекорд

Такої безпрецедентної події, що чекає на шанувальників української пісні навесні, у країні ще не було! У вихідні, з 31 березня по 2 квітня, на Першому Національному та телеканалі «Ера» відбудеться трансляція музичного телевізійного марафону «Пісня об’єднує нас». Проект у прямому ефірі триватиме 55 годин і має потрапити до Книги рекордів Гіннесса як найдовший у світі музичний телемарафон національної пісні. Про це було заявлено на недавній прес–конференції, що відбулася у прес–центрі Національної телекомпанії України.

Той, хто збирає час

Той, хто збирає час

Хобі киянина Бориса Запорожченка, яким він захоплюється 25 років, називається філотаймія. «У перекладі — це любов до часу. А значить, я збираю час, — каже колекціонер. — Адже за історією календариків легко прослідкувати історію розвитку світу».

Моя Марлен

Моя Марлен

Я відкрила для себе Марлен Дітріх двічі. Кілька років тому, на виставці її особистих речей у Москві. І цього літа, зовсім несподівано, в містечку Старий Крим, у музеї Костянтина Паустовського, де побачила німецьку акторку на фото з радянським письменником.

Серія книг «Постаті» — підручник з успішності

Серія книг «Постаті» — підручник з успішності

Відомий львівський фотохудожник Василь Пилип’юк презентував семитомник «Постаті» — серію книжок про видатних українців. Автор понад 70 високомистецьких видань, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка втілив грандіозний проект: усі сім томів є своєрідними підручниками, які вчать людяності та цілеспрямованості.

На одній географічній паралелі

Коньяк завдячує своїй популярності королю Людовику XIV, який жив у XVII столітті. З того часу сплило багато води, і коньяк почали виготовляти не тільки у Франції, а й в Україні. Однак з’єднувальною ниткою між українськими та французькими коньяками залишилась 46–та географічна паралель. Вона назавжди поріднила і принесла славу двом містам — французькому Коньяк iз провінції Шаранта і українському — Нова Каховка з Херсонщини. А для коньяків географічний зв’язок — це як гени для людини.

Більше платіжних карток

«Коли відбуваються серйозні зміни в економіко–соціальному житті країни, участь фінансових установ особливо важлива і необхідна, — наголосила Марина Нестеровська, директор департаменту роздрібного бізнесу банку «Хрещатик», представляючи проект. — MasterCard та банк «Хрещатик» постійно працюють над розвитком та удосконаленням електронних платежів в Україні». «Віртуальними грошима» можна скористатися під час шопінгу, в подорожах, у веденні бізнесу, не турбуючись про їхню безпеку. Програма «Разом з MasterCard» допомагає звичайному користувачеві відчути перевагу цих платіжних інструментів у повсякденному житті, значно заощаджуючи час.

Шоу продовжується

Шоу продовжується

Чудовий настрій з’явився у глядачів відразу при вході до Національного палацу мистецтв «Україна». Переступивши поріг фойє, вони потрапили на червону доріжку і, як справжні зірки шоу–бізнесу, крокували до зали під гучні аплодисменти! Далі — більше! Столи на кожному поверсі — щедро накриті. Тут уся наша національна смакота: ковбаска, канапка зі свіжоспеченого українського хліба з салом, фірмова настоянка на кропиві...

У залі — ніде яблуку впасти. Тут люди різного віку та соціального статусу, яких об’єднала шана та любов до української пісні та рідного краю. Саме натхненник свята, народний артист України Михайло Поплавський, має особливий дар — передавати глядачу свою любов до одвічних життєвих цінностей.

Дива з вовни

Дива з вовни

Уроки майстерності з фелтінгу — валяння з непряденої вовни — Світлана Сіряченко ні в кого не брала: ази техніки знайшла в iнтернеті. А потім, як вона сама зізналась, пізнавала суть методом проб і помилок.