Слово про титанів науки

«Науковці України — еліта дер­жави» — книга з такою назвою — унікальна праця, у якій уперше зібрані імена наших сучасників — учених, які творять історію суспільства та держави. Адже наука — це особливий світ, де живуть вічні ентузіасти, натхненні експериментатори, нестримні дослідники.

Уклін Кобзарю від викладачів і студентів

Уклін Кобзарю від викладачів і студентів

Тарас Шевченко і його «Кобзар» — це символи України, які оберігають і об’єднують нашу націю. А ще стоять на сторожі совісті кожного. Шевченківські вечори Університет культури і мистецтв проводить уже чотири роки поспіль. І завжди це дійство стає знаковою мистецькою подією року, символічним днем патріотизму та єднання. От і цього разу зал Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневий палац) був переповнений ущент глядачами різного віку. Вшанувати пам’ять народного поета, художника і патріота прийшли молодь і пенсіонери, школярі та дошкільнята. Свою любов і шану до геніального поета викладачі, випускники та студенти Університету культури висловлювали музикою, піснею та танцями, у які вкладали всю душу і серце. Лейтмотивом дійства стали цитати з творів великого Кобзаря, що линули зі сцени впродовж усього вечора. Головному натхненнику та режисеру–постановнику концерту Михайлу Поплавському вдалося майстерно передати національний колорит творчості генія у сучасній інтерпретації.

Звірячі радощі й печалі

Порося, що заснуло у страві на столі, бичок, який збиває все на своєму шляху, — пам’ятаєте ці класичні кадри з фільму «Веселі хлоп’ята» про наслідки звірячої пиятики? І справді, цікаво, що саме може привести братів наших менших у стан блаженства чи, навпаки, люті? Про це кореспонденту «УМ» розповіли фахівці, які тривалий час спостерігали за тваринами й вивчали їхні звички.

Флористка і селекціонер

Флористка і селекціонер

Село Рожни — за 30 кілометрів від Києва. Начебто не торкнулася його цивілізація.
Асфальт лише на центральній вулиці, а далі — бездоріжжя, скромні хатки, напівзруйновані паркани. Зате дихаєш на повні груди! І радієш, коли бачиш лелечі гнізда на дахах.

Оплески для миршавих метеликів

Оплески для миршавих метеликів

Світ лускокрилих доктор біологічних наук Злата Гершензон вивчала в експедиціях на території колишнього Радянського Союзу, в Західній Європі, на Близькому Сході. Майже півстоліття вона працює у відділі загальної і прикладної ентомології Інституту зоології ім. Шмальгаузена. Добре знає світ красенів–метеликів. «Але, як на мене, найцікавіші — дрібні лускокрилі, тобто міль, — каже фахівець. — Наразі мої думки зайняті дубовою і капустяною мiллю. Перша — знищує могутні дуби, друга — шкідник капусти і редьки».

Cвятвечір зі снігом, Різдво — з відлигою

Cвятвечір зі снігом, Різдво — з відлигою

За останні 20 років у Києві на Різдво зима демонструє досить мінливий характер. «Найхолоднішою — мінус 23 градуси — ніч iз 6 на 7 січня була у 2009 році, — розповіла «УМ» провідний синоптик Українського Гідрометцентру Валентина Лащенко. А шість разів у Святий вечір спостерігалася відлига. Минулорічна ніч видалася рекордною на сніг (до 39 сантиметрів) — це найбільший покрив за всі роки спостереження. Але вдень уже падав дощ».

Після протестів — на нари

Чотирьох людей затримали ще в суботу. Одного з них, Олександра Мандича, відпустили. Решті — Гаркавенку, Заплаткіну і Грузінову — Шевченківський районний суд Києва у вівторок пізно ввечері обрав як запобіжний захiд утримання під вартою. Про це повідомив координатор акції протесту проти Податкового кодексу Олександр Данилюк.

Теревені під Гарика Кричевського

Відтепер подорожувати стане цікавіше і веселіше, переконані залізничники. У вагонах запускають спеціальний аудіоефір. «Під час подорожі на новорічні свята ми гарантуємо пасажирам гарний настрій, — сказала «УМ» начальник відділу організаційно–рекламної діяльності управління пасажирських перевезень Галина Довганчин. — Тривалість трансляції нашого аудіоефіру — від 6 до 10 годин. Кожна година складається з шести інформаційно–розважальних блоків. Це пісні, пізнавальні та розважальні програми, корисна інформація для пасажирів, а також короткі рекламні повідомлення про послуги, що надаються залізничним транспортом». У вагонах пасажирам розповідатимуть цікаві факти з історії України, про її природу. «Серед рубрик — «Чи знаєте ви?», «Теревені у тамбурі», «Цікаві рекорди», — перераховує співрозмовниця «УМ». До слова, незалежно від розкладу потягів, розпочинаються такі «передачі» не раніше сьомої години ранку, а виключити звук провідник має о десятій вечора.

«Ні» корупції, «так» коханню

Кабінет Міністрів затвердив перелік 15 додаткових послуг органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), за здійснення яких стягуватимуть плату. Відповідну постанову, проект якої розробляло Міністерство юстиції, вже ухвалено на засіданні уряду. Як зазначив глава Мін’юсту Олександр Лавринович, цю постанову розробляли з урахуванням багаторічного аналізу практики діяльності РАЦСів і до неї включено послуги, які найчастіше замовляли громадяни. На думку Лавриновича, єдина система переліку платних послуг захистить права та інтереси людей, а також не створюватиме передумови для корупційних проявів. Адже прохання громадян виконати додаткову послугу було приводом для матеріального заохочення працівників.

Антикатастрофний режим

Антикатастрофний режим

За здоров’я учасників, гостей та вболівальників фінальної частини чемпіонату Євро­2012 з футболу, який відбудеться в Україні, відповідатимуть вітчизняні медики. І діяти вони мають за європейськими стандартами. На початку тижня на базі Київської міської клінічної лікарні № 3, що на вулиці Петра Запорожця, проводилися практичні навчання. На черзі — інші міста, які прийматимуть чемпіонат.