Підтримка молодих кінематографістів

Підтримка молодих кінематографістів

Урочиста церемонія нагородження переможців 43–го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», що відбулась у кінотеатрі «Київська Русь», запам’яталася розмаїттям талантів. Нагадаємо, за час фестивалю продемонстровано понад 300 стрічок, які переглянули понад сто тисяч глядачів.

Будинок праці для робітників і роботодавців

Будинок праці для робітників і роботодавців

Об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці підвищить ефективність надання послуг та поліпшить контроль за додержанням законодавства у сфері зайнятості. Про це сказала міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідаючи на запитання журналістів під час відвідування Деснянського районного центру зайнятості у Києві.

Дім чистоти і натхнення

Дім чистоти і натхнення

Славнозвісна літературна перлина Криму нині обросла аквапарком, дельфінарієм і котеджами. Більшість корпусів легендарного Будинку творчості письменників перетворилася на приватні готелі. І лише дім, що стоїть на березі мальовничої бухти, між древнім вулканом Карадаг і кіммерійськими пагорбами, зберігає атмосферу Срібної доби...

Артист мовчазної сцени

Артист мовчазної сцени

Василю не було ще й року, коли, захворівши на скарлатину, він втратив слух. Але вважає себе людиною щасливою і не розуміє, чому комусь спадає на думку його жаліти або співчувати. На сцені київського театру міміки та жестів «Райдуга» Українського товариства глухих заслужений артист України Василь Стьопкін зіграв, здавалося б, ролі несумісні.

Пінцет замість пензля

Пінцет замість пензля

Художник Петро Козловський, що мешкає в селі Серби Одеської області, працює без фарб і пензля. Його сировина — пшениця, мак, горох, манка, овес, гречка, насіння соняшника. На виставці «Живі картини»», яку відкрито в Музеї книги і друкарства України, представлено кілька робіт майстра. Серед них — «Діва Марія» та «Ісус Христос».

Як мешканці Лохова підкорюють Європу

Як мешканці Лохова підкорюють Європу

На географічній карті Тернопільщини є Рай, Вінниччини — Бар, Луганщини — Щастя, Черкащини — Гроші. Хмельницька земля славиться селом Мудрі Голови. А на Закарпатті розташовано невеличке село Лохово. «У вас що, саме лохи живуть?» — питають інколи злоязикі туристи. Голова cільради Петро Куцкір на це гідно відповідає: «Ні, просто у нас лохонутися можна».

Насправді це працьовите село ремісників та виноробів, переважають серед яких Василі. А ще живе тут навіть... Леонід Кравчук.

«Обожнюю гоголівську Диканьку»

«Обожнюю гоголівську Диканьку»

«Я не з тих артистів, що ховаються від публіки. Запитуйте, що забажаєте. Я люблю зустрічі з глядачами перетворювати на діалоги», — саме так розпочинала свої творчі вечори у Коктебелі народна артистка Росії Людмила Іванова. Останні два роки вона на свою кримську дачу в Нанікове (за п’ять кілометрів від курортного селища) не навідувалась. Акторка пережила низку трагедій: поховала молодшого сина, потім — чоловіка, сама кілька місяців провела в лікарні, зараз пересувається в інвалідному візку... І все ж з нагоди 80–річного ювілею я наважилася зателефонувати у московську квартиру акторки.

Юні художники малюють Україну

Юні художники малюють Україну

У Києві відбувся фінал першого національного проекту Всеукраїнського благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» — Всеукраїнської виставки–конкурсу дитячої художньої творчості «Мій рідний край — Україна». Переможців конкурсу минулої неділі урочисто вітали у легендарному «Шоколадному будинку» на Шовковичній, у залах якого милували око кращі роботи. Діти з цікавістю розглядали малюнки своїх товаришів по пензлю. Батьки, що супроводжували маленьких художників, прислуховувались до порад фахівців.

Музей подарунків «Поля чудес» нагадує звалище

«Подарунок відправляється у музей капітал–шоу «Поле чудес»! — із гордістю завіряє на кожній програмі Леонід Якубович, ведучий однойменної телепередачі, яка вже трохи набила оскомину. Зважаючи на те, що чи не на кожній передачі є учасники з України, цікаво було подивитися, які ж дари наших співвітчизників зберігаються у фондах музею. Тож я попрямувала у центральний павільйон Всесоюзного Виставкового центру Москви, де розмiщується музей.

Комп’ютерний всесвіт і відкриття талантів

Комп’ютерний всесвіт і відкриття талантів

Офіційне відкриття олімпіади, що тривала з 31 травня по 3 червня, відбулося  минулої п’ятниці. Перед головним корпусом Київського національного університету культури і мистецтв під гучні оплески присутніх здійнялися прапори чотирьох країн: України, Білорусі, Казахстану та Росії. Саме ці країни об’єднала міжнародна студентська олімпіада у сфері інформаційних технологій «IT–Планета 2012/13», яка стартувала 1 жовтня 2012 ро­ку. Тоді зареєструвалися понад 700 навчальних закладів і понад 12000 студентів. Упродовж шести місяців учасники змагалися один з одним на території своїх країн. До участі у восьми конкурсах міжнародного фіналу запрошено понад 120 студентів iз 80 навчальних закладів. Найталановитіших учасників цього року вперше приймала Україна!