Юні художники малюють Україну

Юні художники малюють Україну

У Києві відбувся фінал першого національного проекту Всеукраїнського благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» — Всеукраїнської виставки–конкурсу дитячої художньої творчості «Мій рідний край — Україна». Переможців конкурсу минулої неділі урочисто вітали у легендарному «Шоколадному будинку» на Шовковичній, у залах якого милували око кращі роботи. Діти з цікавістю розглядали малюнки своїх товаришів по пензлю. Батьки, що супроводжували маленьких художників, прислуховувались до порад фахівців.

Музей подарунків «Поля чудес» нагадує звалище

«Подарунок відправляється у музей капітал–шоу «Поле чудес»! — із гордістю завіряє на кожній програмі Леонід Якубович, ведучий однойменної телепередачі, яка вже трохи набила оскомину. Зважаючи на те, що чи не на кожній передачі є учасники з України, цікаво було подивитися, які ж дари наших співвітчизників зберігаються у фондах музею. Тож я попрямувала у центральний павільйон Всесоюзного Виставкового центру Москви, де розмiщується музей.

Комп’ютерний всесвіт і відкриття талантів

Комп’ютерний всесвіт і відкриття талантів

Офіційне відкриття олімпіади, що тривала з 31 травня по 3 червня, відбулося  минулої п’ятниці. Перед головним корпусом Київського національного університету культури і мистецтв під гучні оплески присутніх здійнялися прапори чотирьох країн: України, Білорусі, Казахстану та Росії. Саме ці країни об’єднала міжнародна студентська олімпіада у сфері інформаційних технологій «IT–Планета 2012/13», яка стартувала 1 жовтня 2012 ро­ку. Тоді зареєструвалися понад 700 навчальних закладів і понад 12000 студентів. Упродовж шести місяців учасники змагалися один з одним на території своїх країн. До участі у восьми конкурсах міжнародного фіналу запрошено понад 120 студентів iз 80 навчальних закладів. Найталановитіших учасників цього року вперше приймала Україна!

Богоматір, написана пензлем реаліста

Богоматір, написана пензлем реаліста

Художник–передвижник Віктор Васнєцов насамперед відомий своїми казково–билинними сюжетами. Його картини «Альонушка», «Богатирі» закарбувалися в пам’яті ще з дитинства. Полотно «Три царівни підземного царства» зберігається в Українському національному музеї російського мистецтва в Києві. Втім значне місце у творчості художника займає релігійний живопис. Першим досвідом стали розписи Володимирського собору в Києві (1885—1896 рр). У залі Третьяковської галереї Москви нині виставлено ескізи до розпису собору –— всі графічні і живописні роботи, які потрапили до галереї наприкінці ХІХ ст. Засновник галереї Павло Третьяков високо цінував пензель Васнєцова, тому відразу закупив ці ескізи для своєї колекції. Виставку присвятили 165–річчю художника, яке відзначали в травні.

За радянських часів релігійний живопис Віктора Васнєцова не афішували, й ці ескізи тихо лежали в запасниках Третьяковки. І лише у 1988–му їх було вперше виставлено для публічного огляду в московському Будинку художника. Через 25 років москвичі знову мають нагоду їх побачити. Ну а кияни можуть бачити оригінальну роботу щодня — варто лише зайти до Володимирського собору.

Михайло Поплавський: «Українська пісня вічна, як небо і сонце»

Михайло Поплавський: «Українська пісня вічна, як небо і сонце»

Гала–концерт транслювався у прямому ефірі на Першому Національному телеканалі. На одній сцені виступили імениті артисти й молоді співаки. Звучали пісні, які вже полюбилися, і нові композиції, що стали хітами.

Феномен в історії менеджменту освіти

Феномен в історії менеджменту освіти

Михайло Поплавський — людина, яка має характер, внутрішній стрижень, мету, віру в перемогу і добро. Філософію лідерства він прищеплює своїм студентам, яких по–батьківськи називає «поплавками». Сьогодні про Київський національний університет культури і мистецтв знає вся Україна. Минулого тижня студенти і викладачі, шановані гості, а також журналісти привітали іменитого ректора з 20–річчям перебування на посаді очільника вишу. З нагоди цієї дати Михайло Поплавський дав прес–конференцію.

Ювілей iз відлунням на всю Україну

Ювілей iз відлунням на всю Україну

Днями у Національній філармонії України в колонній залі імені М. В. Лисенка відбувся святковий концерт до ювілею кафедри фольклору, народнопісенного та хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.

У концерті, який відбувся за сприяння ректора університету, професора Михайла Поплавського, взяли участь усі творчі колективи кафедри.

Гомеопатія без міфів

Гомеопатія без міфів

Гомеопатія існує більше 200 років. Наразі цей метод переживає «друге народження». Про його особливості розповідає кандидат медичних наук, президент Асоціації гомеопатів України, засновник і керівник Гомеопатичної клініки і аптеки Попових у Києві Антон Попов.

Михайло Поплавський: «Головне в житті — родина!»

Михайло Поплавський: «Головне в житті — родина!»

На презентації нового кліпу Михайла Поплавського «Сину мій», яка відбулася в Київському національному університеті культури і мистецтв, журналісти і гості, що називається, затамували подих. І цьому є пояснення: творцям кліпу дійсно вдалося всіх здивувати, не вигадуючи чогось надприродного. У відеоряді — чуттєві та щирі кадри з весілля сина Михайла Поплавського — Олександра, а також — ексклюзивні світлини з особистого фотоархіву сім’ї артиста. А реальній документальній стрічці, без пафосу і наворотів, завжди більше віриш.

«Шкіряний м’яч» — шлях до здорового способу життя

«Шкіряний м’яч» — шлях до здорового способу життя

Сьогодні в Україні, та й узагалі в Європі, немає більш масових національних змагань, ніж Всеукраїнський дитячий футбольний турнір «Шкіряний м’яч — Кубок Coca–Cola». Це відзначив на черговому засіданні прес–клубу турніру в столичному Будинку футболу Євген Столітенко, який представляв одразу дві поважні футбольні організації — Федерацію футболу України (ФФУ) та Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Феноменальний розмах дитячих змагань також засвідчила представник титульного спонсора турніру, директор відділу зв’язків із громадськістю Компанії «Кока–Кола Україна» Олеся Жулинська: «Соса–Cola підтримує понад 280 програм фізичної активності у 115 країнах світу і, напевне, саме український «Шкіряний м’яч» є найбільшою з них». «Навіть у порівнянні з Росією наша програма є більшою — там «Шкіряний м’яч» зосереджений переважно у великих містах, а в Україні охоплює й усі невеликі містечка, сподіваюсь, дійдемо і до кожного села, — поділилась Олеся Жулинська. — Цим потрібно пишатися!»