Пенсійне «перезавантаження»

Пенсійне «перезавантаження»

Останні кілька місяців українські пенсіонери мають приємну «мороку» — перераховувати свої доходи. Ще в липні уряд, незважаючи на неприйняті зміни до бюджету, додав до мінімальної пенсії 62 гривні як компенсацію втрат від інфляції, підвищив мінімальні пенсії для «військових» пенсіонерів та інвалідів–чорнобильців, пенсію у зв’язку з втратою годувальника. З першого вересня зросла державна адресна допомога до пенсії, яка не досягає прийнятних розмірів, для інвалідів війни та учасників бойових дій. Крім цього, підвищилися (хоч і не дуже відчутно для гаманця) надбавки, які не змінювалися ще з 2002 року, а саме: реабілітованим громадянам та членам їхніх сімей, надбавка на утриманця для пенсіонерів, які мають на своєму утриманні дітей віком до 18 років, а також надбавки на догляд інвалідам І групи, одиноким пенсіонерам за віком та з інвалідності ІІ та ІІІ груп, які потребують постійного стороннього догляду.

Повелитель срібної голки

Повелитель срібної голки

Професор Кан Кай — безсумнівно, унікальний громадянин України. Доля закинула його з рідного Китаю в нашу державу, і тут спадкоємець видатної династії лікарів уже майже 20 років завдяки голковколюванню творить справжні дива. Професор полюбив Україну, сало та київські торти, отримав наше громадянство і навіть називає жартома себе «китайським Мазепою», адже батьківщину йому довелося покинути через політичні переконання. Предки Кан Кая були найкращими представниками китайської медицини, і професор у 16–му поколінні продовжив цю традицію. Прадід Кан Кая, китайський граф Цу Фон Це, став одним із засновників першого медичного інституту в Китаї, ще один із пращурів урятував китайську імператрицю. А безпосередній учитель Кан Кая — Чень Бо Ві — лікував Хрущова і Мао Цзе Дуна. Сам же Кан Кай отримав благословення Папи Римського Івана–Павла ІІ. І в Україні, куди він приїхав після Чорнобильської катастрофи, Кан Кай досі виконує свою благородну місію — лікує людей. Однак найбільше, чим пишається професор, — це раніше безплідні сім’ї, у яких після курсу лікування народилися діти. І таких немовлят уже понад 800! За такий внесок у поліпшення демографічної ситуації Президент України нагородив китайського лікаря Кан Кая орденом «За заслуги» третього ступеня — професор цим помітно пишається і ніколи не знімає нагороду навіть з лікарського халата. Але лишається у китайського професора одна нездійснена мрія — аби українська жінка народила йому дочку.

Додаткові умови — лаз для хабарів?

Вступна кампанія–2008 особлива. Абітурієнти не складатимуть іспити в університетах і академіях, не чекатимуть оцінок від професорів — у них є документ, за яким і вирішуватиметься професійна доля вступників, — сертифікат із результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Такий собі квиток у щасливе студентське життя. За оцінками фахівців, 92 відсотки абітурієнтів отримали позитивні результати під час зовнішнього оцінювання, що дає їм можливість стати студентами вищих навчальних закладів України. Міністерство освіти та науки у свою чергу обіцяє сприяти прозорому і законному відбору абітурієнтів — усе, мовляв, пройде спокійно і без метушні. Але і вступників освітяни просять: майте совість, не хитруйте!

Гра в цифри

Гра в цифри

Уряд Віктора Януковича днями підбивав підсумки своєї піврічної роботи в соціальній сфері. Виходило оптимістично — цифри «красиві», вражаючі, статистика — обнадійлива. По-перше, прем'єр-міністр пообіцяв, що в жодному разі в цьому році соціальні програми не будуть зменшені чи «згорнені». Навпаки, основний пріоритет уряду в цій сфері — стратегія подолання бідності. «Але спочатку повинна йти економіка, її розвиток, а потім уже, на цій основі, — вирішення соціальних проблем», — зазначає Віктор Янукович.

Віку — нівроку!

Віку — нівроку!

Григорій Дмитрович із села Старий Яричів, що на Львівщині, уже звик до надмірної уваги. Це й не диво: дідусеві 115-й рік минає! Григорій Нестор не тільки найстаріший українець, а й, очевидно, мешканець усієї планети. От тільки справа за формальностями. Старенький, до речі, ніколи за все своє життя не був одружений і не має дітей. Тому доглядає за дідом Григорієм онука його рідної сестри — Оксана Савчук. «Не дав Бог йому родини, — розповідає «УМ» Оксана Доротеївна, — не склалася «женячка». Дідусь був замолоду гарний, але низький на зріст і бідний. А якби багатий був — скоро б схопили!» Григорій Дмитрович пам'ятає про операцію «Вісла» не з чуток — його з родичами виселили з українських земель нинішньої Польщі в 1939 році. Так він і пропрацював пастухом у колгоспі в Старому Яричеві — майже до 100 років.

«Щезники» і шукачі

«Щезники» і шукачі

Хто з нас у дитинстві не збирався «у світ» на знак протесту проти «несправедливості» батьків? Хтось демонстративно пакував нехитрий скарб, продумував маршрут, комусь навіть вдавалося вийти за поріг дому, а когось зупиняли (як мене, наприклад) просто біля шафи з теплим светром — «на випадок зими»... Покоління змінюються, проблеми залишаються старі — діти хочуть уваги до себе, любові, а ще дуже часто — елементарно попоїсти. Тому йдуть з дому. Про те, що їх чекає потім, вони, як правило, не думають. Лише минулого року в Україні було зареєстровано 7,5 тисячі зниклих дітей. Переважну більшість оперативники знайшли і повернули батькам, опікунам і вихователям. Декого шукають і досі... А шукати зниклих дітей — це робота важка і почасти невдячна. Однак її виконують правоохоронці мовчки і без пафосу, виправляючи покалічені дитячі долі...

Дочка гір

Дочка гір

Уже 40 років грузинська цілителька, професор народної медицини Натія лікує людей по всьому світу. За її плечима пів-Європи, Росія, Грузія і тисячі пацієнтів, які одужали завдяки її абхазьким трав'яним настоям та масажу. Нині вона мешкає і працює в Україні, приймає відомих і не дуже українців, дає настанови й прогнозує: у нашої держави світле майбутнє. Просто слід пережити важкий 2006 рік.

Будуть вам гроші!

Резонанс із приводу обмеження виплат при народженні дитини змусив Кабінет Міністрів виправдовуватися і вкотре переглядати свої плани. Тепер же перший віце-прем'єр-міністр Микола Азаров і взагалі відмовляється від намірів встановлювати бар'єри для «дитячих» грошей. Учора на засіданні парламенту, відповідаючи на запитання народних депутатів при обговоренні проекту держбюджету на 2007 рік, Азаров заявив: 8,5 тисячі гривень при народженні дитини і надалі виплачуватимуть без будь-яких обмежень. Азаров навіть здивувався: «Такого галасу набула ця тема, що жах». І закликав, повідомляє УНІАН, припинити спекуляції на цю тему. «Давайтє заспокоїмо всіх наших бєрємєнних мам, всєх вмєстє сразу, домовілісь?» — дослівно сказав головний казначей держави.

«Фейс-контроль» для «дитячих» грошей

«Фейс-контроль» для «дитячих» грошей

Соціальні пертурбації, заплановані урядом Януковича на наступний рік, викликають дедалі більшу негативну реакцію — як від політиків, так і простих громадян. Черговим об'єктом критики став вiдверто непопулярний намір Кабінету Міністрів обмежити умови виплати одноразової допомоги при народженні дитини. Як вже писала «УМ», уряд планує встановити «планку»: якщо середньомісячний сукупний доход сім'ї за останні півроку до народження дитини становив більш ніж п'ять тисяч гривень, то одноразова допомога виплачуватись не буде. Ящо в сім'ї є три непрацездатних особи, то ця межа збільшується до шести тисяч гривень, якщо чотири — і більше — до семи тисяч гривень.

«Людські» гроші

«Людські» гроші

Кабінет Міністрів Віктора Януковича оприлюднив проект бюджету на 2007 рік. Незважаючи на гостру й тотальну критику політики своїх попередників і звинувачення їх у «проїданні» бюджетних коштів, новий уряд соціальну сферу, судячи з проекту, також голодною не залишить. Як повідомляє прес-служба Міністерства праці та соціальної політики, Кабмін наступного року збирається значно збільшити соціальні видатки. Зокрема, у 2007 році планується тричі підвищувати мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум. От тільки без корекції запланованих минулим урядом підвищень теж не обійшлося: мінімальною зарплата у 400 гривень мала стати ще цього року — у грудні, однак уряд Януковича планує підвищувати її на місяць пізніше — з 1 січня 2007 року. Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник уже назвав це грубим порушенням закону про Держбюджет. «Це норма бюджету цього року, і під це закладені кошти. 400 гривень — мiнiмальна зарплата, яку люди мають почати одержувати з 1 грудня цього року, — цитує Віктора Пинзеника УНIАН. — Це спроба скоротити соціальну складову бюджету, який за своєю суттю має соціальну природу».