Якщо є в кишені пачка цигарок...

Якщо є в кишені пачка цигарок...

Міністерство юстиції України всерйоз узялося за цигарки: відомство пропонує збільшити площу на сигаретній упаковці, відведену для розміщення застережень про шкідливість куріння. Крім того, Мін'юст пропонує розширити перелік гасел-попереджень, що застерігатимуть курців про шкідливість куріння. Про це йдеться у проекті Закону «Про внесення змін та доповнень до деяких законів України щодо попередження вживання тютюнових виробів та їхнього шкідливого впливу на здоров'я населення», винесеному на обговорення Державним департаментом із питань адаптації законодавства Міністерства юстиції України. Як зазначає УНІАН, документ розроблено з метою приведення законодавства України у відповідність до норм та стандартів ЄС у сфері охорони здоров'я. Зокрема до положень Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я з боротьби проти тютюну від 21 травня 2003 року, яка була ратифікована Україною 6 червня 2006 року.

Груші й сливи — в екзилі

Груші й сливи — в екзилі

«Зелений» сезон овочів і фруктів у розпалі, отож наїдаймося на весь наступний рік наперед! Тим більше що експерти, незважаючи на несприятливі погодні умови навесні, зазначають: голодними не залишимося, наросте усякого вдосталь. Ще й не знатимемо потім, де дівати. Чи не найбільше пощастило цьогоріч із овочами. За даними Проекту аграрного маркетингу, 2006 рік стане рекордним за обсягом виробництва томатів, а ціни на них очікуються порівняно низькі. Як зазначають експерти, погодні умови цього року дуже сприяють червоненьким. Відтак це неминуче приведе до досить низьких цін у сезон масового збирання, впевнені фахівці. «Уже зараз ціни на томати в середньому на 10—20 відсотків нижчі, ніж у минулому році», — зазначає Андрій Ярмак, заступник директора, головний спеціаліст з ринкової інформації Проекту аграрного маркетингу. А попереду ще ж сезон консервування! До речі, Україна нині перебуває на 6-му місці в Європі за обсягами виробництва томатів, поділяючи його з Португалією. Так що доженемо і переженемо!

Брукiвка не в змозі сидіти на Узвозі

Брукiвка не в змозі сидіти на Узвозі

Перлина Києва — Андріївський узвіз — нині виглядає не надто привабливо: його добре відома бруківка рясно залита бетоном, у повітрі купа пилу, на дорозі — щебеню та піску. Звісно, туристам та киянам це не дуже до вподоби, надто вже злі на такі дорожні «метаморфози» місцеві торговці сувенірами. Кажуть, що «оновленим» Узвозом обурюються всі відвідувачі. Обличчя історичної вулиці від такої «окраси» й справді не виграє. Бетонні потоки подекуди позасихали горбами, і плями розлитого бетону солідних розмірів по всьому Узвозу не справляють приємного враження...

До «худих» зарплат — трохи грошенят

До «худих» зарплат — трохи грошенят

Знову сідаймо за калькулятори — в Україні з 1 липня підвищено мінімальну заробітну плату. Раніше, із 1 січня, нагадаємо, вона становила 350 гривень. Нинішнє підвищення хоч і не надто покращить сімейний бюджет більшості українців, але все ж яка не яка копійчина — 25 гривень. Відтак «мінімалка» становить 375 гривень. У бюджеті на 2006 рік закладені кошти ще для одного підвищення — воно має відбутися взимку, з 1 грудня. Тоді, за розрахунками урядовців, українці, як мінімум, отримуватимуть 400 гривень.

Не пробіжу, так пливтиму!

Учорашній день для Ігоря Бондаря був особливим - він зважився на встановлення рекорду України: здійснити заплив на 15 кілометрів! Можливо, для професійних плавців ця цифра не така вже й вражаюча, от тільки Ігор - людина з особливими потребами.

Малята, захищаймося!

1 червня традиційно згадують про дітей і їхній захист. Чиновники відвідують інтернати, добродії збирають пожертви на потреби сиріт та проводять благодійні концерти. У нашій державі діти потребують захисту від усього — від страшних хвороб, на лікування яких не вистачає грошей, від жорстоких батьків, на яких ніяк не знайдуть управу, від корупції в освіті й медицині... Статистика — річ уперта й, на жаль, не надто солодка. Здоров'я українських дітей — не з найкращих, за даними Академії медичних наук, лише 10 відсотків наших дітей, які досягають повноліття, можна назвати абсолютно здоровими.

Ну, якщо вже в Мінтрансі...

Ну, якщо вже в Мінтрансі...

Справжнє «ліфтове» нашестя в Україні. Не встигли українці отямитися від історій з падінням ліфта в Кіровограді та Харкові, де постраждали й загинули діти, як нова НП — учора зранку в Києві, у приміщенні Міністерства транспорту, зірвався ліфт із людьми. Як розповів «УМ» прес-секретар Мінтрансу Костянтин Жура, у ліфті № 5 на момент падіння було 16 пасажирів, а зірвалася кабіна з 24-го поверху. Люди, які мали нещастя опинитися в металевій пастці, насправді народилися у сорочці — на 11-му поверсі почала спрацьовувати система аварійного гальмування, а на першому поверсі ліфт зупинився, від удару відчинилися двері. Жертв серед пасажирів немає.

Найкращі інвестиції — у персонал!

Найкращі інвестиції — у персонал!

Знайти сьогодні престижну та ще й улюблену роботу — справжнє щастя. Тим більше для молодого спеціаліста, який тільки-но отримав диплом і ще «пороху не нюхав». Таких не беруть одразу на високооплачувану роботу, а навчати «зелених», хоча й дипломованих випускників, не надто поспішають роботодавці. Однак є серед них і такі, що залюбки приймуть до свого колективу амбітного випускника чи студента, навчать усьому необхідному, ще й просунуть службовою драбиною. Банк «Надра» — саме серед таких роботодавців. Тут кажуть: «Інвестиції у персонал — найкращий інструмент конкурентної боротьби», тому не припиняють навчати своїх співробітників. А ще «надрівці» знають, як згуртувати справжній дружний колектив.
Яким чином можна потрапити на роботу до банку «Надра» і які перспективи очікують молодих спеціалістів у майбутньому — про це розповідає керівник Управління по роботі з персоналом ВАТ КБ «Надра» Діана Бордіян.

«Калнишевий гай» для отамана

Україна готується до святкування у липні 315-ї річниці від дня народження останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Напередодні Міжнародного дня пам'яток та історичних місць (святкували 18 квітня) у селі Пустовійтівка Роменського району, на батьківщині отамана, побував віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, аби впевнитися, що роботи з відновлення архітектурної пам'ятки ХVIII століття — Троїцької церкви, спорудженої у 1773 році коштом Калнишевського, — ведуться вправно.

Без води — ні життя, ні біди

Без води — ні життя, ні біди

Старий Світ потерпає від «великої» води: європейські столиці, що стоять на річках, просто-таки «пливуть», гинуть люди, під загрозою опинилися історичні пам'ятки... В Україні ситуація, на щастя, значно ліпша, але повінь традиційно не обминула Закарпаття і цьогоріч. Фахівці кажуть, що нинішні «водні» масштаби не побили за рівнем хіба що закарпатську повінь 2001 року. Але все ж обійшлося незначними втратами — за цей період чимало зроблено висновків і втілено важливих проектів — принаймні так звітують державні керманичі. Відтак довелося на Закарпатті цьогоріч відселяти, за офіційними даними, лише 20 сімей з одного населеного пункту. Попереду в експертів — важливі проекти, які зменшать ризики карпатців бути затопленими. Упевнитися у злагоджених діях рятувальників та водогосподарників вирішив і сам Президент України — у п'ятницю він планує відвідати Закарпаття і постраждалі від повені регіони.
Що ж до загрози великого розливу Дніпра в столиці й повторення долі підтопленої Європи, то в Києві, на щастя, підстав для таких сумних прогнозів поки що немає. Однак усе може бути. Як кажуть фахівці, стихія — річ некерована. До того ж необдумана забудова берегів Дніпра, без урахування «водного» фактору, цілком може записати Київ у число «мокрих» столиць Європи.